Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 53 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ıota

1. olumsuz yönde ilerleme devam ediyor, piyasada şu anda btc'nin aşağı yönlü düzeltmesi bekleniyor.
    bu da bir çok altcoin'in gerilemesini sağlıyor. IOTA'da yönünü yine aşağı çevirdi.
    aslında güzel bir şekilde 18000 üstüne gitmişti ama devamı gelmeyince 15800'lere kadar geri çekildi.

böyle düşeceğini tahmin edemedim, aslında BTC'de de öyle çok düşme olmadı ama IOTA'dan kaçış hızlı oldu.
    18000 üstünde satıp, aşağıdan alım denenebilirmiş, tabii her zaman bu riske girmek mümkün olmuyor.

BTC'nin 8000'e doğru hareketini görebilirsek, yeniden 2 dolarlara hızlıca döneriz ama piyasadaki olumsuzluğu aşmamız lazım.
    Kış uykusuna yatmasa da sıcaklardan uyuşmaya başlamış bir kripto para piyasası var, belki de çoğu balina tatile gittiğinden
    para girişi de yavaşlamış durumda...

2. süründürmeye devam ediyor, 1.2$ seviyelerine gelmiştik ama yine yönü 1 dolar altına çevirdi.
    millet bıktı diyebilirim. tam yükseliyor, bam bir anda aşağı iniyor. alanın elinde kalıyor.
    hiç bir olumlu haber yükselişe katkıda bulunmuyor. ama kötü haber anında fiyata yansıyor.

böyle gideceğiz ve bu bir süre daha böyle olacak. Eğer bu durgunluk devam ederse yıl sonuna kadar aynı seviyelerde kalacağız...

3. birkaç gün geçti ama durgunluk devam ediyor.
    sadece btc değil, bir çoğu aynı harekete devam ediyor. IOTA'da 15300 - 16500 arasında
    kararsız bir seyirde gidiyor. Aslında ateşleme sistemi btc'nin elinde oldukça hızlı tırmanma için
    çok bekleyeceğiz.

bu arada bir çok ünlü yatırımcı veya uzman'dan btc'nin yıl sonu tahminleri gelmeye devam
    ediyor. Bunlar ümit verse bile, btc'nin 25000'leri göreceğine, üstelik bunu da yılsonunda yapacağını duymak
    hem şaşırtıyor, hem de 6300'ler seviyesinden bir türlü çıkmadıkça nasıl yukarı tırmanacağımızı merak ediyorum.
    100-200 dolar arttığında bile hemen satışlar geliyor ve piyasayı ayı'ya çeviriyorlar.

Biraz beklemek, fazla beklemek gerekebilir. IOTA'yı 6 dolara yakın sattığım zamanları özledim.
    Aslında o zamanlarda hangi kripto parayı alsam, kar ettiriyordu. Şimdi ise aldığım, ucuza aldığımı düşündüğüm
    bir sürü coin daha aşağıdan alım fırsatını mutlaka veriyor...

4. kısa bir aradan sonra devam ediyorum.

IOTA ve diğer altlar BTC'nin karşısında değer kazanamadı ve BTC'nin tepkisine rağmen dün çoğu kırmızıya geri döndü.
    Bir çoğu 6000 dolar seviyesindeki fiyatlarından da beter seviyeye düştü. Hatırlarsanız, 6000 dolar seviyelerinde
    IOTA 0.95$ civarındaydı, yine aynı yerdeyiz. BTC'nin son yükselişi öncesinde 16500 seviyelerinde dolaşırken;
    şimdi 13200'lere kadar geriledik. Dolar bazında kayıp kaçınılmaz oldu.

Para çıkışının BTC'ye doğru olmasının da etkisi var. Altlardaki zayıf seyir devam ediyor ve bir süre de edecek gibi.
    BTC düşüyor, altlarda düşüyor; BTC yükseliyor, altlar yine düşüyor, bulduk işi...

5. IOTA için fiyatlar hiç de olumlu gitmiyor. Destek noktaları hızla geçildi.
    btc için 7000 dolarlar seviyesi dip oldu denilebilir. Biraz aşağı kaysa da hemen alışlar geliyor ve rayına oturuyor.
    Ama iota için durum böyle değil. 0,82 $ seviyesine de hızla dokundu. Biraz toplarlanma çabaları var.

Iota'yı geçen yıl ilk kez aldığımda 1.32$ seviyelerinden güzel bir momentum ile yukarı yönlü hareket serisi oluşmuştu.
    O günlerin tekrar geleceğini düşünüyorum ama BEAR market devam ediyor ve bu bir süre daha devam edecek.
    Ağustos'un da yavaşça geçilmesiyle yıl sonuna daha az süre kalacak ve bir çok ünlü stratejist'in btc için 25000 dolarlık tahmini
    pek tutacak gibi görünmüyor, bu da iota'nın buralarda gidip geleceğini gösteriyor.

Yeni bir haber olarak Sirin Labs'in IOTA'yı bırakma haberi arkasından düşüşler de hızlandı.

https://koinbulteni.com/sirin-labs-i...ldi-24027.html

6. yıkım devam ediyor, btc'nin SEC kararının ileri tarihe açıklanması ile düşüş de başladı.
    sadece iota değil, bütün altlarda olmadık fiyatlara düştü. Bir çoğu yıl içinde en düşük seviyesine düştüğü gibi,
    bazıları geçen yılın fiyatlarına da geriledi.

iota'yı yüksekten alanların fazla seçeneği yok, ya bekleyecekler, ya da zararı göze alıp satacaklar.
    0,60$ seviyelerine kadar gerileyeceğini ben de tahmin edemedim. Zaten grafikler ve analizler coin piyasasında
    tutmuyor, tutamıyor.

5700'lerin yeniden söylenmeye başladığı bir dönemdeyiz, buraların kırılması 4000'lere kadar geri çekilmeyi de sağlayabilir.
    Kısacası Ayı'lar sıktı yani...

7. iota için fiyat bilgileri vermeyeceğim, zaten uzun bir süredir bear market yaşıyoruz ve
    düzeltmesi beklemekten başka yapılacak bir şey yok.

Buradan iota sahiplerine başka bir bilgi vereceğim. Kullandığım Donanımsal Cüzdan Ledger Nano S
    artık iota'ya destek veriyor. Ancak bu yeni durum çoğu kullanıcının henüz yabancı olduğu bir gelişme.

Bilgisi olmayanlar için ufak bir detay vereyim. Daha önce iota'nın kendine ait bir cüzdanı vardı.
    Denemek için 2 yıl önce 10 tane göndermiştim, halen de boşlukta dolaşıyor. Bir türlü cüzdana gitmedi.

Ledger Nano S ise destek vermesine rağmen, kendine ait bir yazılım ile iota cüzdanına ulaşmıyor.
    Bu cüzdan 5 tane cüzdanı yüklemeye izin veriyor. Yani bir seferde 5 tane coin yükleniyor.
    Ama çoğu kullanıcı önemli bir ayrıntıyı kaçırıyor. Ledger Nano S sil-yükle sistemi ile çalışıyor.
    Yani cüzdanda 5 tane coin yüklüyse, içlerinden birisini -içinde bakiye olsa bile- silin.
    Yeni bir coin yükleyin ve cüzdana ekleyin, sonra da senkronize olunca en son yüklediğinizi isterseniz silip,
    tekrar bakiye olan ve sildiğiniz coin'i geri getirin. Bunu yaptığınızda silinen bakiyeniz geri gelecektir.

Gelelim bu ayrıntıyı neden verdiğime, eğer iota'yı yükleyecek yeriniz yoksa geçici olarak bir tanesini
    kaldırın ve iotayı yükleyin, konu çözüme ulaşmış olsun.

Ledger Nano S'e tanımladığınız iota bakiyeleriniz için ledger'ın bir yazılımı yok, yani bakiyeleri göremiyorsunuz.
    işte burada devreye iotanın Trinity Wallet'i giriyor. Bu wallet BETA sürümde ve gittikçe oturuyor.

Çalışması şöyle; iota trinity wallet'ı bilgisayarınıza yükleyin. Daha önce ledger nano s'e yüklediğiniz iota'lı
    cüzdanı bilgisayara bağlayın. Arkasından da nano S'e bağlanmasını sağlayın. Bu adımları yaptığınızda
    iotanın wallet'i Ledger Nano S'deki datayı kullanmaya başlayacak. Ancak ledger'a daha önce hiç veri
    göndermediğiniz için bu boş olacaktır. Ledger'daki adresinizi de öğrendikten sonra Binance gibi bir siteden
    deneme için bir miktar göndererek ilk adımı atabilirsiniz.

8. İota büyük projelere imza attı ama çoğu gündeme gelmedi,
    2021 de 4$ üstü kaçınılmaz 2021 sonuna kadar.2022 de 11 dolarla sorgusuz gideceğine inanıyorum,akıllı ev projeleri 2021 yılında başlıyor

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •