Sayfa 426/983 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Borcu temizlemek icin 2-yol var.!
    1.Bedelli serm. artirimi.
    2.Borsada hisse satisi.
    Yani ya borc kalir kambur yuku gibi ve surekli zarar aciklar.

2.  Alıntı Originally Posted by kosta Yazıyı Oku
    Borcu temizlemek icin 2-yol var.!
    1.Bedelli serm. artirimi.
    2.Borsada hisse satisi.
    Yani ya borc kalir kambur yuku gibi ve surekli zarar aciklar.
    Glokal i Doğan Holdinge satacak oradan ne kadar para gelecek ona bakmak lazım. Hurgz nin içinde bulunduğu mali dusum nedeniyle 2 kez dgzte ile birleştirmeye çalıştılar ama SPK basit gerekçelerle uygunluk vermedi. Sermaye artışı yapacağını düşünmüyorum birde ciddi miktarda çağrı için kaynak ayıracaklar. Çok yüksek ihtimalle dgzte ile birleştirirler SPK hayır demez bu sefer.

O zaman 5 Hurgz yaklaşık 1 Dgzte olarak hesaplanmıştı birleşme katsayısı. Üzerinde 2 yıl geçti hurgz zarar etmeye devam ederken dgzte kar etti. Muhtemelen 6 hurgz 1 dgzte oranından az olmayacak şekilde bir birleşme olur bu sefer. Buda bizim hayallerimiz dgzte yatırımcısı olarak.

Ama her durumda şuan için hurgz çağrı fiyatı 1,48 iken 1,34 den satmaya çalışan ky yi anlamak zor.

3. Sizce önümüzdeki süreçte 1.60-170 lere doğru bir hamle yapar mı. Yaparsa neden yapsın?

4.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Sizce önümüzdeki süreçte 1.60-170 lere doğru bir hamle yapar mı. Yaparsa neden yapsın?
    Dolares 4,42 olursa 1,60 a gelir.
    2. ihtimalde % 22 si halka açık olan şirkette görünen çağrı maliyeti 44 Milyon USD. Fiyatı 1,60 a getirirse kimse 1,47 çağrı fiyatından satış yapmaz.

Bana soracak isen çağri açıklandığında çağrı fiyatına gelir borsadaki fiyatı. Buradan büyük yatırımcıların büyük kısmı satabilirse borsada satamazsa demirörene çağrı fiyatından verir. Orta ve uzun vadede hurgz nin kamu reklamlarınıda alacak olması nedeniyle karlılığı olumlu etkilenecek ve borsanın durumuna göre hareket eder. Her durumda şuanki fiyatının üzerine % 10 koyacak. Üstelik diğer tüm hisseler düşerken böyle bir garanti potansiyeli var. 1,35 den satmak anlamsız.

5.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Dolares 4,42 olursa 1,60 a gelir.
    2. ihtimalde % 22 si halka açık olan şirkette görünen çağrı maliyeti 44 Milyon USD. Fiyatı 1,60 a getirirse kimse 1,47 çağrı fiyatından satış yapmaz.

Bana soracak isen çağri açıklandığında çağrı fiyatına gelir borsadaki fiyatı. Buradan büyük yatırımcıların büyük kısmı satabilirse borsada satamazsa demirörene çağrı fiyatından verir. Orta ve uzun vadede hurgz nin kamu reklamlarınıda alacak olması nedeniyle karlılığı olumlu etkilenecek ve borsanın durumuna göre hareket eder. Her durumda şuanki fiyatının üzerine % 10 koyacak. Üstelik diğer tüm hisseler düşerken böyle bir garanti potansiyeli var. 1,35 den satmak anlamsız.
    Dolar kuru sözleşme tarihindeki fiyatından hesaplanır dikkatini çekerim.4.05 yani.
    2 gün önce 1.55 i gördü zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Dolar kuru sözleşme tarihindeki fiyatından hesaplanır dikkatini çekerim.4.05 yani.
    2 gün önce 1.55 i gördü zaten.
    Açıklama tarihindeki 4,05 kurdan düşük olmamak kaydıyla çağrı açıklandığı günkü kur dikkate alınır. Hangisi yüksekse o alınacak.

7.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Açıklama tarihindeki 4,05 kurdan düşük olmamak kaydıyla çağrı açıklandığı günkü kur dikkate alınır. Hangisi yüksekse o alınacak.
    Anladım, dolar yükselmesinde biz hareketlerden kazanmayı temenni edelim. Ben 1.80i geçmeyecek şekilde bir 2. tepe daha bekliyorum.

8. ne dediysem aşa yukarı gerçekleşiyor kendimden korkmaya başladım
    yaturecün emmmeee tavsüye etmeyecün

Sayfa 426/983 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •