Sayfa 502/983 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Bunlarda sanayici yersen...
    KY yapabilseler evindeki buzdolabındaki yemekleri alırlar...

Yazıklar olsun...

SPK ^da top...

Kurallar net...

MUAFİYET OLAMAZ

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun Yazıyı Oku
    Bilmediğim için merak ediyorum. benim maliyet 1,58. aldığım günden beri eksideyim. ama ben 2 lira omladan satmıyacam . 2 yılda olsa beklerim. şimdi bu tüp kafa 1 tl den geri çağırırsa benim elimdeki hisseleri mecburen geri satmam gerekiyormu??
    Hayir.
    Gencler dolasimdaki bunlara ait olmayan benim gordugum tabi alt hesaplar da var 30 milyon lot var yok.kabaca yapilan is 18 milyon tl icin 60 kurus desek.
    Bu tupcu o parayi verecek vermezse turk borsacisi su borsadan 1 delikli kurus almamali.
    Oldu spkdakileri satin aldilar kilif buldular bu kagidi zaten bu dolasimdaki paylariyla 2 lira yapmalari lazim.
    Adam daha koltuga yeni oturmua kucaga adam ariyor ayiptir ya
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

3.  Alıntı Originally Posted by vitocorleone Yazıyı Oku
    Kervn in başına gelenler ile bir bağ kurulabilir mi..kervn konusunu bilmediğimden soruyorum...bunlar domates çekirdeğine kadar göz dikmiş olmasinlar...???
    Kervan da durumlar biraz farklı ve karışıktı. Orada direk bir satış olayı olmadı ve çağrıyı yapması gereken kişi (Zeynep TÜMER di ve ev hanımıydı yanlış hatırlamıyorsam ) maddi acıdan sıfırdı. Spk çağrı yap dediği halde çağrıyı yapmadılar yapamadılar. Bunun uzerine spk tüm paylarına bloke koydurmustu diye hatırlıyorum. Burada durum o seviyeye gelmez.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by kosta Yazıyı Oku
    Sen bos ver lagalugaya Patronun kactan dusunuyor mali basmaya bize ondan ver haberi gorunen o ki malda yakalandiniz alici bulamiyorsunuz...!
    Ironi denen bir Sahs vardi buralarda hic gordunuz mu bu gun????
    pek te goremezsiniz sizi uyardim bu adam SPEkin adami diye
    bu yaziyi 2 hafta once yazmisim...!

5. Arkadaşlar tamamen rasyonel düşünmeye çalışıyorum.

Bu adamlar, çağrı muafiyeti açıklaması yapmasaydı ve hisseyi çağrı fiyatının üstüne çıkartsaydı-mesela çağrı 1.65 hisse 1.7 TL olsaydı - ;1 kişi bile çağrıya katılıp hissesini düşük fiyattan bozmaya yanaşmayacaktı. Satmak isteyen daha yukarı fiyattan piyasada satış yapacaktı.

Çağrı fiyatının üstüne getirmesi için de yüzde 7-8 Lik bir marj kafi gelecekti.

Kaldı ki hisse fiyatı, zaten piyasada çağrı fiyatına yakın bir yerlerde fiyatlanıyordu.

Peki ne oldu da birden böyle bir açıklama yaparak, hisse fiyatı ile çağrı fiyatı arasındaki makası hisse fiyatı aleyhine açtılar?

Üstelik taleplerinin reddedilme riskini de alarak bunu yaptılar.

Düşünün ;böyle bir açıklama yapmadan kendileri alım yapıp çağrı fiyatının üstüne çekseler hisseyi, rahatça kotarabileceklerdi durumu.

Şimdi ise, mesela buralardan 1.2x lerden, hatta belki daha da alttan maliyetlenen birisinin hissesini, red yerlerse 1.6x lerden almak durumunda kalacaklar.

Bu durum, bize sadece ve sadece 2 sebep sunar;

1. Muafiyet taleplerinin kabul göreceğine dair birilerinden garanti aldılar.

2.Bu olumsuz haberi kullanıp, hissede sert düşüş yaratarak, alttan mal toplama/toplatma derdindeler.

1. Olasılığın varlığı, ülkeye yabancı yatırımcı çekmek için herşeyi yapanlar adına fecaat bir durum oluşturur.
    Zira düzenleyici ve denetleyici bir kurum olan Spk'nın, birilerinin isteği ile kendi mevzuatına dahi aykırı kararlar alabilecek noktaya gelmiş olduğu algısı; yerli yabancı farketmez borsaya hatta ülkedeki herhangi bir yatırım enstrümanına yatırım yapan ya da yapma fikri olan bütün herkesi olumsuz etkiler.

O yüzden, ekonomik krizin eşiğinde olduğumuz bir ortamda böyle keyfi bir biçimde yatırımcı aleyhine mevzuata aykırı bir karar almak; intiharla eşdeğerdir benim gözümde.

Bu olasılığı düşünmek dahi istemiyorum zira bu olasılık, ülke ekonomisi adına çok fazla şeyi olumsuz etkileyecektir.

O yüzden iyimser kalarak; 2. olasılığa odaklı bakmayı, gerekli şikayetleri ilgili kurumlara yapmayı ve panik yapmadan malıma sahip çıkarak sakince beklemeyi daha uygun buluyorum.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bu gunun ozeti A-1, de satilan mal kredili Maldi....
    olmasi gereken de bu du duvara carptilar....
    Koseyi yakindan doneriz sandilar
    oyun bozuldu....
    maliyetleri 1,40 gibi filan di sanirim
    Tupcu geregini yapti...

7. satılan malın kredimi yoksa açıkçımı onemi yok arkadaşlar bu gun taban olan kagıt hürriyet borsanın en derinliklilerinden taban omasının sebebi çagrı muafiyeti bunun tekbir açıklaması var kagıt toplanmış tek elde derinlik kalmamış kagıta kimseyi sokmuyorlar ne fon ne yabancı kısaca arkadaşlar hüriyet ÇAKALLARA KALMIŞ en hafif tabiriyle bu saatten sonra bu kagıta ciddi bir yatıtımcı girmez derinlik bitmiş asıl sorun bu bu kagıt nasıl raban olur TÜPCÜ BUNA NASIL GÖZ YUMAR demekki çakalı uzakta aramamak başkalarına iftira atmamak lagzim çakal kagatın sahibiymiş bu gün hiç sıkılmadan kagatının taban oluşunu seyretti ne mide ama

8. kusura bakmayın arkadaşlar tazmasam olmuyacak tekrar BU TÜPCÜNÜN NE MİDESİ VARMIŞBE TABAN OLDUN TABAN sorsan profosyonellik der borsa der aman be tüpcü

Sayfa 502/983 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •