Sayfa 531/983 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by cifr Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), pay alım teklifine ilişkin tebliğinde değişikliğe giderek halka açık ortaklıklarda gönüllü ve zorunlu pay alım esaslarında düzenleme yaptı.

SPK'nın Pay Alım Teklifi Tebliği'nde yaptığı değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Halka açık ortaklıklarda gönüllü ve zorunlu pay alım teklifinde bulunulmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğde, banka ve özel amaçlı işletmeler kavramlarının tanımlamaları yapıldı.

Yeni tebliğ ile ayrıca, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muafiyetleri içeren bölüme iki yeni madde eklendi.

Buna göre, banka kredilerinin geri ödenmemesi durumunda bankaya kredinin teminatı olarak verilmiş payların bankanın mülkiyetine geçmesi, bu payların bankanın da kurucu olduğu özel amaçlı işletmeye devredilmesiyle, söz konusu payların mülkiyetinin bankaya veya özel amaçlı işletmeye geçmesinden sonra üçüncü kişilerce bankadan veya özel amaçlı işletmeden satın alınması halinde pay alım teklifinde bulunma zorunluluğuna muafiyet verilebilecek.

Öte yandan kurul, pay sahipliğinin niteliğini belirleyen bir mevzuat hükmünün yerine getirilmesi amacıyla payların devredilmesi durumunda da pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muaf tutabilecek.

Bu haberi hurgz nasıl etkiler acaba?
    Bu haber bundan sonrakiler için geçerli olur olmuş bitmiş iş için yeni kural uygulana bilirmi?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hurgz ı ilgilendiren bir madde değil.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

3. Ben umudunu yitirmeye başladım. Sanki yaptıkları bir danışıkli dövüş

4. sabah 1.29 a satış koydum 30000 lot. bekledim bekledim satılmadı. Satış emrini sildim, bir dakika geçmeden, 29 kademesini sildiler. Ne yalan söyleyeyim, bu beni korkuttu. Almak isteyen alırdı. Pek almaya niyeti yok gibiydi. bu güne kadar hiç şüphem yoktu. Artık biraz şüphem oluşmaya başladı. Satsaydım tekrar alacaktım, merak ettiğim mal almaya niyetlerinin olup olmadığıydı. Nazlanıyor gibiydiler. Şu an daha iyi bir fırsat olmadığı için seçime kadar hissede kalmayı düşünüyorum, o ayrı konu.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5. Tam ******** bunlar !! Sülük gibi yapistilar, kan emmek icin . Zaman hirsizi kansizlar.

6. Arkadaşlar google'a " cagri muafiyet talebi olumlu " yazdığımda geçmişe ait ilginç sonuçlar çıktı. Özellikle PO 'nun omv ye sayısında muafiyet talebinin kabul gormesi ilginç. Haber 7 haberine göre tamamen usulsüz bizimkine benzer bir durum. Biraz beni iskillendirdi bu durum. Ytd.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by usual Yazıyı Oku
    sabah 1.29 a satış koydum 30000 lot. bekledim bekledim satılmadı. Satış emrini sildim, bir dakika geçmeden, 29 kademesini sildiler. Ne yalan söyleyeyim, bu beni korkuttu. Almak isteyen alırdı. Pek almaya niyeti yok gibiydi. bu güne kadar hiç şüphem yoktu. Artık biraz şüphem oluşmaya başladı. Satsaydım tekrar alacaktım, merak ettiğim mal almaya niyetlerinin olup olmadığıydı. Nazlanıyor gibiydiler. Şu an daha iyi bir fırsat olmadığı için seçime kadar hissede kalmayı düşünüyorum, o ayrı konu.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    30.000 Lot denizde sadece 1 damla dikkatlerini çekmemiştir. Burada mal alma mal satma niyetinden ziyade tek önemli gerçek SPK'nın kararı. Mevzuat, tebliğ, geçmiş örnekler vb. tüm kriterlere göre SPK'nın muafiyet başvurusunu reddetmesini bekliyorum. Kabül etmesi kendini inkar etmesi olur. Hissenin 1,60 dan 1,28 e gelmesinin tek nedeni muafiyet başvurusu. Tüpçü istediğini talep etmekte özgür onay makamının yani SPK'nın kararı önemli. SPK da başka bir mevzuata değil kendi tebliğine bakarak karar verecek. Tebliğde çok açık ilkokul öğrencisine okutsan anlayacağı şekilde yazılmış.

Tüpçü 0,50' den çağrı yapacağım diye bir talepte de bulunabilirdi. Talep serbestliği maalesef manipülasyonlara neden oluyor ancak bunun bir cezası olmadığından adamlar çok rahat.

Tüpçü kanuna uygun hareket eden ahlaklı, dürüst, hakka hakkaniyete inancı olan, namuslu bir insan olmadığını gösterdi sadece. Bu adamların eline imkan verince neler yapabileceğini çok iyi anladık. Patronu dürüst ve ahlaklı olmayan bir gazete ne kadar ahlaktan dürüstlükten ve doğruluktan bahsederse bahsetsin inandırıcılığı kalmaz. Yazık etti 3 kuruş için zaten olmayan itibarını ayaklar altına aldı.

1,61 garanti olmak üzere bugünkü kurla 1,67 çağrı fiyatı olacak. 1,27 --> 1,67 = %32 marj. İstediği kadar at oynatsın tüpçü günün sonunda film bu şekilde bitecek...

8.  Alıntı Originally Posted by Tolstoyforever Yazıyı Oku
    Arkadaşlar google'a " cagri muafiyet talebi olumlu " yazdığımda geçmişe ait ilginç sonuçlar çıktı. Özellikle PO 'nun omv ye sayısında muafiyet talebinin kabul gormesi ilginç. Haber 7 haberine göre tamamen usulsüz bizimkine benzer bir durum. Biraz beni iskillendirdi bu durum. Ytd.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pay alım tebliği o zamanlar şimdiki kadar açık değildi. Şuan her şey çok açık ve şeffaf. Adam şirketin %78 ini satın aldı. Muafiyet için hiçbir kılıf uyduramazlar.

Petrol Ofisi'nin yüzde 34'ünü Doğan Şirketler Grubu Holding'den alan OMV, SPK'dan Petrol Ofisi'nin diğer ortaklarına ait hisseleri almak üzere çağrıda bulunma yükümlülüğünden muaf tutulma başvurusunda bulunmuştu. Kurul OMV'nin talebini OMV ile Doğan Holding arasında yapılan sözleşmeler ve Petrol Ofisi esas sözleşmesinde yapılan değişiklikler sonrasında şirketin yönetiminde Doğan Holdin ve OMV'nin ortak kontrolünün uygulanacağı dikkate alınarak olumlu karşılanmasına karar verildi.

Sayfa 531/983 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •