Special Days Image
Sayfa 579/983 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet'in Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya'nın �lider� reklam yayıncılığı şirketi Trader Media East'in (TME) yüzde 67,3'ünün Londra Borsasından çağrı yoluyla satın alındığını bildirdi.

Satın almaya ilişkin düzenlenen basın toplantısına konuşan Vuslat Doğan Sabancı, Cuma günü itibariyle Hürriyet'in tamamı 500 milyon*dolar*üzerinden yüzde 67,3'i için 336,5 milyon dolar ödeyerek TME'yi satın aldığını belirtti.
    Sabancı, bu yatırıma girerken Hürriyet'in bugüne kadar çizdiği başarılı grafikle, Türkiye ve Hürriyet'in geleceğine olan inançlarından cesaret aldıklarını söyledi.

Sabancı, dünyanın Türkiye'ye yatırım yaptığı bu dönemde Hürriyet'in dışarıya yatırım yaptığını kaydetti.
    TME'nin yayınları hakkında bilgi veren Sabancı, bu tür bir reklam yayıncılığının Türkiye'de bulunmadığını, yayınların tamamına yakınının reklamdan oluştuğunu ve bu yayınların parayla satıldığını aktardı.

Bu yayınlarda insan kaynakları, otomotiv ve emlak sektörlerinin ön plana çıktığını ifade eden Sabancı, bu sektörlerin kendileri için önemli olduğuna işaret etti.

Vuslat Doğan Sabancı, TME'nin dünyanın en hızlı büyüyen medya coğrafyasında yer aldığını, 2003-2006 yılları arasında ortalama yıllık reklam büyümesinin Ukrayna'da yüzde 37, Rusya'da yüzde 32, Türkiye'de yüzde 27, Polonya'da yüzde 17, Hırvatistan'da yüzde 15, Macaristan'da yüzde 12, Batı Avrupa'da ise yüzde 2,5 olduğunu anlattı.

BÖLGESEL NİTELİKLİ İNTERNET SİTESİ

TME ile birlikte Hürriyet'in toplam gelirlerinin yüzde 35'inin kaynağının yurt dışından geleceğini ifade eden Sabancı, Hürriyet'in bu dış yatırımının hem Türkiye hem de TME'nin faaliyet gösterdiği diğer ülkeler açısından farklı bir önem taşıdığını vurguladı.

Şuanki borsa değeri 4.40 usd. Üzerinden 200 milyon usd yapıyor. Araştırmaya devam ediyorum.
    Vayyyy vayyyy....
    Hürriyetin şuanki piyasa değeri 662 milyon tl. Sadece bir iştiraki sizin dediğinize göre 920 milyon tl yapıyor. Bunun daha hürriyet invest bv. si var.
    Ben bu kadar tahmin etmiyordum. Sebebi de demirören in 920 milyon tl ıstiraki olan bir şirketi nasıl oluyor da 1.61 tl üzerinden 888 milyon tl ye satın alıyor. Resmen çökmüşler şirkete.

Hadi hayırlı olsun diyelim o zaman. Dediğiniz rakamlarda bir yanlişlik yok ise 1.61 tl çağrı fiyatı tarih olur yakın zamanda.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hurgz yanlış hatırlamıyorsam 200 milyon usd ye satıldı. Sonra hurgz içinden glokal 76 milyon usd ye geri alındı. Yanı net 123 milyon usd ye gitti. Bugün gelen haberde satılacak denilen iştirak london stock daki 4.40 usd fiyat üzerinden 200 milyon usd yapıyor zaten. Adam hurgz alıp üste 70 milyon usd de para almış. Ulen tüpçü yatacak yerin yok hala muafiyet derdindesin

3.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Buradan bilanço ya ulaşılabiliyor. Anladığım kadarıyla bu şirket batik malesef. Kaça satarlarsa kar bizim için hayırlısı olsun. 4.40 usd borsa değeri var ama o fiyattan satış sanırım imkansız.

4.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Buradan bilanço ya ulaşılabiliyor. Anladığım kadarıyla bu şirket batik malesef. Kaça satarlarsa kar bizim için hayırlısı olsun. 4.40 usd borsa değeri var ama o fiyattan satış sanırım imkansız.
    Cepten baktığim için goremiyorum. Batık derken faaliyeti yokmu yani. Nasil oluyorda 4.40 dolardan işlem görüyor o zaman.

5.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Cepten baktığım için finansalları göremiyorum gorsemde yabancı dil olmadığı için anlayamam zaten. ama 3 ulkede 394 calışani varmış. Batık şirket nasıl 4.40 dolardan işlem görüyor anlamadim.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Cepten baktığım için finansalları göremiyorum gorsemde yabancı dil olmadığı için anlayamam zaten. ama 3 ulkede 394 calışani varmış. Batık şirket nasıl 4.40 dolardan işlem görüyor anlamadim.

Telinizi ozelden yazin whatsapptan yollim
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

7.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Telinizi ozelden yazin whatsapptan yollim
    Yazdım

Sayfa 579/983 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •