Sayfa 595/983 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,753 - 4,760 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz rakamda dipnot 15 de kalan rakam. Devede kulak yani. Zaten asıl zarar 2017 sonunda finansallara yansımıştı.

Kalan 21 milyonun tamamı zarar bile olsa hürriyet emlak satısından elde edilen kârin %8 ine falan denk geliyor. Yani bisey ifade etmiyor. Sadece bu satıştan kasaya giren 76 milyon USD den elde edilecek kur farkı geliri bu rakamdan daha fazla.

Asıl mevzu çağrı .. asil beklenen haber spk’dan..

DGZTE’nin fiili çağrısının en geç devir tarihinden itibaren 45 iş günü içinde başlaması gerekiyor. Yani 19 temmuz.
    Bu sebeble 5 temmuz (en kötü 12 temmuz) spk bülteninde DGZTE haberi yeralacaktir. Bizede etkisi olabilir bu haberin.

Bol kazançlar,
    İyi haftasonları
    Hocam çağrı dediğin rakam 1.61 veya 1.70 doğru mu? haftaya belki çağrı fiyatı açıklanmadan satış haberini bile bahane ederek o fiyatlara rahatlıkla gelebilir. Türkiyenin en çok satan gazetesi. çok anlamıyorum borsa tecrübem al sattan ibaret. yüzde 3 ü gördü mü kaçarım. ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz rakamda dipnot 15 de kalan rakam. Devede kulak yani. Zaten asıl zarar 2017 sonunda finansallara yansımıştı.

Kalan 21 milyonun tamamı zarar bile olsa hürriyet emlak satısından elde edilen kârin %8 ine falan denk geliyor. Yani bisey ifade etmiyor. Sadece bu satıştan kasaya giren 76 milyon USD den elde edilecek kur farkı geliri bu rakamdan daha fazla.

Asıl mevzu çağrı .. asil beklenen haber spk’dan..

DGZTE’nin fiili çağrısının en geç devir tarihinden itibaren 45 iş günü içinde başlaması gerekiyor. Yani 19 temmuz.
    Bu sebeble 5 temmuz (en kötü 12 temmuz) spk bülteninde DGZTE haberi yeralacaktir. Bizede etkisi olabilir bu haberin.

Bol kazançlar,
    İyi haftasonları
    DGZTE nin çağrı cevabında bekletilecek hiç bir gerekçe yok . Benim kişisel kanaatim , DGZTE yi bekletme sebepleri , HÜRGZ ile DGZTE nin aynı anda aynı kişi tarafından satılıp , yine aynı anda aynı kişi tarafından alınması . Yani iki şirketin cevabı SPK tarafından aynı gün çıkacak gibi tahmin ediyorum . Beklentim 12 veya kuvvetle 19 temmuz bülteni.

3.  Alıntı Originally Posted by tavantavan Yazıyı Oku
    o zaman yüzde 2.95 lik bir artış sağlar mı ki?

o değil de buradaki pek çok arkadaş benim gibi al satçı mı anlamadım? Olumsuz yorumlamak için elinden geleni yapıyorlar. Şu haberin hangi kısmı olumsuz da hisse olumsuz etkilensin? Seçim sonrası tüm iktidar yakını hisseler pirimlendi. Borsa da iyi idi. Bu hisse de 1.30 üstüne atmış kendini. Bu haberin hisseye olumsuz yansıyacağını düşenlerde art niyet var bence. Benim portföyün yüzde 25 i burda. haber çıkınca üzüldüm çünkü perşembe fuldüm. Hayırlısı olsun ama olumsuz konuşanlar çoksa o zaman keşke %100 le burda olaydım dedim Çok iyi dökmüş 2 gündür hisse. Olumsuzluk olduğunu iddia edenler gerekçesini de söylesin. Az ya da ok olumlu etkisi olacağını düşünüyorum. YTD
    Borsa tecrubem yok diyorsun 2 gunluk girdigin hissede ahkam kesiyorsun. Al-satta yakinda kaptirirsin paralari bu mantikla. Gerekce istiyorsan gecmis sayfalari , hisse haberlerini oku. Bol kazanclar.

4. Anladığım kadarıyla bu satılan şirket Aydın Doğan tarafindan yurtdışına varlık çıkarmak (kaçırmak) için kurulmuş bir şirket. Çünkü şirketin faaliyetlerine bakinca öyle yüz milyonlara euro edecek bir şirket kesinlikle değil. Ve yillarca bilinçli bir şekilde zarar ettirilerek hurgz ın iliğini sömürmüş. Şimdi sirket el degiştirmiş ve böyle illet bir istirakten geçte olsa kurtulmuş. Bence olumlu bir gelişme. Hepimiz için hayırlısı olsun.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    2017 sonunda faaliyetleri durduruldu ve yeteri kadar zarar yazdılar zaten. Bilançoda satılan bu şirketin pek değeri kalmadı artık.. yani zarar yazılacak bir değer yok.. bakınız finansal dip not :15 (2017 yılsonu)
    Zararı zaten faaliyet durdurunca yazmışlardı lakin bu satıştan yine de bir girdi olması lazım. En azından bu şitkete ve iştiraklerine ait borç yükümlülükler vs varsa kurtulmuş olunması gerekmekte. Yoksa 1 euroya şirket satmak nedir? Bildiğim tme nin elinde 10 a yakın digital satış emlak iş siteleri vardı hatta bi tanesi için 5 milyon usd istiyorlardı rus medyasından okuduğum kadarıyla. Açıklama da denmiş ki etkisi bir sonraki finansal tablolarda görülebilecek. Hürriyet artık zarar yazmaz umarım bi kamburdan kurtuldu sonuçta

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

6. 1 euro sudan ucuz biz hissedarlara niye vermediler şirketi dengesiz herifler haberim olsaydı ben alırdım patron olurdum şaka gibi...

7.  Alıntı Originally Posted by eaart Yazıyı Oku
    1 euro sudan ucuz biz hissedarlara niye vermediler şirketi dengesiz herifler haberim olsaydı ben alırdım patron olurdum şaka gibi...
    Patronlar sembolik bir fiyata şirket satıyorsa , o şirket batık dır. Sırf yükümlülüklerden kurtulmak için o fiyata satılır . 1994 yılında zamanın başbakanı Tansu Çiller de Kardemir i zararından dolayı kapatıyordu . Çalışan işçilerin bir kısmı fabrikaya talip oldu . Kardemir sembolik fiyata 1TL ye satıldı .

8. Geçtiğimiz çarşamba 77 milyon liralık işlem yaptı . perşembe ve cuma giderek işlem hacmi düştü . Son üç günün alan satanlarını paylaşabilecek biri var mı?

Sayfa 595/983 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •