Special Days Image
Sayfa 677/983 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. arkadaşlar birde dolaşımdaki dogan hisseleri aynı fiyattan virman yapılmıştır yani arkadaşlar çagrıya konu olan lot sayısı 20-25 milyon lotu geçmez belki okadarda yoktur nalı birileri toparlamış zeten işlem marjı ve hareketlerine bakmak yeterli

2. DGZTE minimum çağır potansiyeli (6.02 TL) %2.9, Maksimum Çağrı potansiyeli (8,68TL) %48.3
    HURGZ minimum çağır potansiyeli (1.61 TL) %23.9, Maksimum Çağrı potansiyeli (2.32TL) %78.7

İki kere DGZTE olmuş, yazım hatasını düzeltelim de yanlış anlaşılma olmasın.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    dgzte ve hurgz devirler 16 mayıs oldu kabaca 90 gün oluyor...hurgz muafiyet talebi var bekliyor anladık ama dgzte sadece çagrı bilgi formuna onay verilecek 1 ayda biterdi iyi niyet var olsaydı

1-dgzte çagrı bedeli 10 milyon dolar ama hala başlamadı neden se ??

2-Hurgz için 46 milyon dolar gerekli herkes çagrıya katılması durumda

ama mevcut kurlar dan çagrı olacagını düşünmüyorum orta yol çıkacak sonu idari mahkeme olacak

https://www.dha.com.tr/amp/yurt/demi...mpression=true

gelmişken spk ugramıştır
    Sayin hocam hurgzda cagri dusunmemeniz neden?

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Sayin hocam hurgzda cagri dusunmemeniz neden?

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hocalıgımız yok nick ile hitap etmek daha dogru olacaktır...

forumda her görüşten yazılar var 1 ayda bitecek işler 3 ay neden bulur ??

sngyo-yapı birleşmesini 40 günde onay veren spk sormak gerekiyor

50 günde sok halka arz izni veren spk var eksi 2 milyar tl özkaynak ragmen

5.  Alıntı Originally Posted by ÇIRAK Yazıyı Oku
    arkadaşlar birde dolaşımdaki dogan hisseleri aynı fiyattan virman yapılmıştır yani arkadaşlar çagrıya konu olan lot sayısı 20-25 milyon lotu geçmez belki okadarda yoktur nalı birileri toparlamış zeten işlem marjı ve hareketlerine bakmak yeterli
    Sayın ÇIRAK;
    Takaslarda yanlış algı olmasın diye rakamları veriyorum.

HÜRGZ ORTAKLIK YAPISI :

Demirören Medya Yatırımları: 428.732.788 %77.67
    Halka Açık Kısım : 123.267.211 %22.33

Takasbanka Kote olan lot sayısı : 220.795.181 LOT

Bu Durumda:

Takasbanktaki DAĞILIM :

Halka Açık : 123.267.211 LOT
    Demirören : 97.527.970 LOT

Resimden de anlaşılacağı üzere, Aydın Doğan'da iken TEB'de olan 97.527.970 LOT hisse, Demirörene geçince kredi rehini olarak ZİRAAT YATIRIM hesaplarına geçmiştir.

Satışın dedikoduları ve işin ciddiye binilmesinin anlaşıldığı 29 Kasım 2017 tarihinde 0.98 Fiyattan bugüne kim almış kim satmış diye baktığımızda;

Günlük işlemlere baktığımızda;

İLK 14 KURUM ALIŞLARI 83.532.130 LOT ve alış ortalaması 1.349 TL toplam alış tutarı 112.683.474 TL'dir.
    Bunun anlamı da dolaşımdaki lotların %68'e yakını el değiştirmiş diyebiliriz.

Günlük işlemlerin sağlaması, reel takaslara bakıp KY+Fon+Yabancı satışlarından toplanan miktara bakalım:

Gerek tüm bu satış baskıları diyelim, gerekse karını gören veya ümidini görenlerin satışı diyelim, 12.5 MİLYON LOT ilk 30 kurum dışındaki yani KY ve Fonların olduğu kurumlardan satış gelmiş diyebiliriz.

Neticede Tüm TAKAS DÖKÜMLERİNDEN BENİM ÇIKARTTIĞIM RAKAM, Son 2 Gün hariç,

42.133.621 LOT x 1.349 TL AO Maliyet : TOPLAM TUTAR 56.838.254 TL

O zaman bir diğer sorumuz şu olmalı, Hareketsiz duran lot miktarı nedir? 40 Milyon LOT bunca haber, beklenti, volatiliteye rağmen hiç yerinden kıpırdamamıştır. O zaman Toplanan 42.1 Milyona eklediğimizde 82.1 MİLYON LOT eder. O zaman da geriye kalır hareketli olan 41.1 Milyon lot.

Peki bu 41.1 Milyon lotu nasıl okumalıyız? 29 Kasımdan bu yana tahtada egemen olan güçler benim gördüğüm en az 11 aracı kurumdan işlem yaptığı, dönerli olarak bazen satıcı, bazen alıcı konumunda tahtayı sürekli baskıda tuttukları görülmektedir.

Cuma günü tahtanın taban olmasına rağmen, taban olmasını sağlayan Vakıf Yatırım öncülüğündeki kurumların tüm baskısına rağmen, tüm tahtadaki satışların toplamı 2.5-3 Milyon lotu arasında kaldı. Yani Vakıf geri dönüp alışa geçse, sattığından daha az bir rakamla tahtayı tabandan tavana çekebilirdi. Cuma günü işlemlerinden de anladığımız üzere hareketli diyebileceğemiz 41.1 Milyon lotun da çok önemli kısmının da tahta yapıcılarla birlikte hedefe kitlenen kesimi oluşturuyor diyebiliriz. Yani ben hisse 1.6'ların üzerine çıksa dahi maksimum satış yapacak rakamın 20-21 Milyon lot yani 30-35 Milyon TL'lik bir ekstra bir yük oluşturacağını düşünüyorum.

Tüm bu detaylardan sonra Demirören'in SPK çağrı yap dediğinde, teknik olarak bankaya yatırması gereken olası tutarlar;

1. Minimum 1.61 TL üzerinden 198.536.161 TL = 30.902.494 USD
    2. Maksimum 2.32 TL üzerinden 286.310.981 TL = 44.564.795 USD

Görüldüğü üzere HURGZ için 30.9 İLA 44.5 Milyon USD arasında bir çağrı tutarı ortaya çıkmaktadır ki bunun 41.7 Milyon USD Glokalden gelen para zaten Demirören Medya'ya çoktan borç olarak verilmiş durumda.

Bu rakamlar teknik rakamlar olup, ben bugüne kadar borsadan tamamen çıkan MUTLU Akü benzeri birkaç şirket dışında, tüm çağrı tutarınının kullanıldığını hiç görmedim.

Peki o zaman haklı olarak bir ton gürültünün koparıldığı KIPA'da ne olmuş diye bakalım. Hani 1.22'lerden 4 katı fiyata çıkan yani 4.88'lere çıkan bir hissede KY ne yapmıştır? Normalde satmış olması gerekmiyor mu? Birilerinin dediği gibi hangi akılsız 1.10'lardan çağrı diye 4.88 TL'leri görmüş, çağrı esnasında 4 TL'nin üzerinde gezinmiş, çağrı bittiğinde düşeceği muhtemel, ki çok sert düştü, kaç lot KY'de kalmıştır?

Sıkı durun TAM 50.025.473 LOT bunun parasal büyüklüğü bırakın 4.88'leri çağrı esnasında 4.00 TL'yi baz alalım.

50.025.473 x 4.00 = 200.101.892 TL.

İnsanın inanası gelmiyor, KY'ler toplamda 50 milyon lot gibi 200 milyon TL'lik boyutuyla neden elinde tutar. İşte borsanın sihirli havası ve küçük yatırımcı mantığı çok farklı çalışır da ondan.

*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

6. DEĞERLİ ARKADAŞLAR;

Birlikten kuvvet doğar gerçeğinden hareketle biz bundan sonrasına bakalım ve ne yapacağımıza odaklanalım. Seçeneklerimiz;

1. Güzel bilanço sonrasındaki olası yükseliş ile ben strese dayanam, bu havada bu kadarı yeter deyip satıp kenara çekilmek,

2. Bu bilanço SPK'nın habercisi, ben minimum 1.61'e odaklanırım, 1.61 sonrası süreç uzar, sıkıntı olur, 1.61 bana yeter deyip kenara çekilmek.

3. Ben hedefe kitlenirim, doların 5'in altına düşeceğine inanmıyorum, bu yüzden en az 1.8-2.0 aralığı benim hedefim deyip beklemek.

4. Ben çağrının anlamsızlaştırılacağını düşünüyorum, bu kadar hazırlık, toplananlar ve baskının karşılığı hisse daha yukarılara da gidebilir deyip sonuna kadar beklemek ki en zoru, sabır ve mangal gibi yürek, parasal rahatlığın olması vs vs vs.

Bunlar ihtimaller. Peki olmaz oldu ya, SPK ipe un serdi, uzattı da uzattı veya sırf süreci uzatmak veya başka bir nedenle garabet bir karar verdi. Peki o zaman ne yapabiliriz?

1. Kötü senaryoya göre öngörülü davranıp, önümüzdeki haftadan itibaren, bimer, cimer, spk'yı başvuru yağmuruna tutmak.

2. Bu ayın sonuna kadar SPK'ndan bir ses çıkmadı, o zaman hem basın, hem de yazılı müracaatlara devam.

3. Türkiye'de hukuk var, olmaz ama diyelim ki oldu, SPK muafiyet verdi ya da muafiyetle eşdeğer düşük bir çağrı fiyatı belirledi. Hukuki yollara başvurup sonuna kadar hakkımızı aramak.

3. Diyelim ki EYLÜL ayında da ses çıkmadı. Yasal olarak ne yapabiliriz aşamasına geçmek.

Benim şimdilik aklıma gelen ihtimaller bunlar.

7.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Sayın ÇIRAK;
    Takaslarda yanlış algı olmasın diye rakamları veriyorum.

HÜRGZ ORTAKLIK YAPISI :

Demirören Medya Yatırımları: 428.732.788 %77.67
    Halka Açık Kısım : 123.267.211 %22.33

Takasbanka Kote olan lot sayısı : 220.795.181 LOT

Bu Durumda:

Takasbanktaki DAĞILIM :

Halka Açık : 123.267.211 LOT
    Demirören : 97.527.970 LOT

Resimden de anlaşılacağı üzere, Aydın Doğan'da iken TEB'de olan 97.527.970 LOT hisse, Demirörene geçince kredi rehini olarak ZİRAAT YATIRIM hesaplarına geçmiştir.

Satışın dedikoduları ve işin ciddiye binilmesinin anlaşıldığı 29 Kasım 2017 tarihinde 0.98 Fiyattan bugüne kim almış kim satmış diye baktığımızda;

Günlük işlemlere baktığımızda;

İLK 14 KURUM ALIŞLARI 83.532.130 LOT ve alış ortalaması 1.349 TL toplam alış tutarı 112.683.474 TL'dir.
    Bunun anlamı da dolaşımdaki lotların %68'e yakını el değiştirmiş diyebiliriz.

Günlük işlemlerin sağlaması, reel takaslara bakıp KY+Fon+Yabancı satışlarından toplanan miktara bakalım:

Gerek tüm bu satış baskıları diyelim, gerekse karını gören veya ümidini görenlerin satışı diyelim, 12.5 MİLYON LOT ilk 30 kurum dışındaki yani KY ve Fonların olduğu kurumlardan satış gelmiş diyebiliriz.

Neticede Tüm TAKAS DÖKÜMLERİNDEN BENİM ÇIKARTTIĞIM RAKAM, Son 2 Gün hariç,

42.133.621 LOT x 1.349 TL AO Maliyet : TOPLAM TUTAR 56.838.254 TL

O zaman bir diğer sorumuz şu olmalı, Hareketsiz duran lot miktarı nedir? 40 Milyon LOT bunca haber, beklenti, volatiliteye rağmen hiç yerinden kıpırdamamıştır. O zaman Toplanan 42.1 Milyona eklediğimizde 82.1 MİLYON LOT eder. O zaman da geriye kalır hareketli olan 41.1 Milyon lot.

Peki bu 41.1 Milyon lotu nasıl okumalıyız? 29 Kasımdan bu yana tahtada egemen olan güçler benim gördüğüm en az 11 aracı kurumdan işlem yaptığı, dönerli olarak bazen satıcı, bazen alıcı konumunda tahtayı sürekli baskıda tuttukları görülmektedir.

Cuma günü tahtanın taban olmasına rağmen, taban olmasını sağlayan Vakıf Yatırım öncülüğündeki kurumların tüm baskısına rağmen, tüm tahtadaki satışların toplamı 2.5-3 Milyon lotu arasında kaldı. Yani Vakıf geri dönüp alışa geçse, sattığından daha az bir rakamla tahtayı tabandan tavana çekebilirdi. Cuma günü işlemlerinden de anladığımız üzere hareketli diyebileceğemiz 41.1 Milyon lotun da çok önemli kısmının da tahta yapıcılarla birlikte hedefe kitlenen kesimi oluşturuyor diyebiliriz. Yani ben hisse 1.6'ların üzerine çıksa dahi maksimum satış yapacak rakamın 20-21 Milyon lot yani 30-35 Milyon TL'lik bir ekstra bir yük oluşturacağını düşünüyorum.

Tüm bu detaylardan sonra Demirören'in SPK çağrı yap dediğinde, teknik olarak bankaya yatırması gereken olası tutarlar;

1. Minimum 1.61 TL üzerinden 198.536.161 TL = 30.902.494 USD
    2. Maksimum 2.32 TL üzerinden 286.310.981 TL = 44.564.795 USD

Görüldüğü üzere HURGZ için 30.9 İLA 44.5 Milyon USD arasında bir çağrı tutarı ortaya çıkmaktadır ki bunun 41.7 Milyon USD Glokalden gelen para zaten Demirören Medya'ya çoktan borç olarak verilmiş durumda.

Bu rakamlar teknik rakamlar olup, ben bugüne kadar borsadan tamamen çıkan MUTLU Akü benzeri birkaç şirket dışında, tüm çağrı tutarınının kullanıldığını hiç görmedim.

Peki o zaman haklı olarak bir ton gürültünün koparıldığı KIPA'da ne olmuş diye bakalım. Hani 1.22'lerden 4 katı fiyata çıkan yani 4.88'lere çıkan bir hissede KY ne yapmıştır? Normalde satmış olması gerekmiyor mu? Birilerinin dediği gibi hangi akılsız 1.10'lardan çağrı diye 4.88 TL'leri görmüş, çağrı esnasında 4 TL'nin üzerinde gezinmiş, çağrı bittiğinde düşeceği muhtemel, ki çok sert düştü, kaç lot KY'de kalmıştır?

Sıkı durun TAM 50.025.473 LOT bunun parasal büyüklüğü bırakın 4.88'leri çağrı esnasında 4.00 TL'yi baz alalım.

50.025.473 x 4.00 = 200.101.892 TL.

İnsanın inanası gelmiyor, KY'ler toplamda 50 milyon lot gibi 200 milyon TL'lik boyutuyla neden elinde tutar. İşte borsanın sihirli havası ve küçük yatırımcı mantığı çok farklı çalışır da ondan.

benim beklentim çagrı yapılacaksa çagrı fiyatının üzerine hareket beklerim çünkü kagıt uzun zamandır beklentili ve herşeyleri hesaplamışlardır bu hareket çagrıdan daha az maliyetli olur tüpcüye birilerine yol vermesi yeter çagrı olmaması nı kiseye anlatamaz SPK ve etkisi çok sert olur bence fiyat bu hareketliligin belirleyicisi olacaktır takasa bakarak malın kimde oldugunu anlamak zor olur bu benim hissim ben hareket bekliyorum hareketin marjı çagrı fiyatı çünkü arkadaşlar MALI TAKASTAN ÇEKMEK İSTEMİYORLAR DOGAN GAZETEYLE ARASINDAKİ FARK BENCE BU ÇAGRIYLA GELENMAL LI TEKRAR SATMAK HİSSE İÇİN KÖTÜ

8. HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

2 şeye değinmek istiyorum, birincisi çağrının yapılması ile Demirören’in cebinden para çıkacağı algısı var, istemiyorsa çıkarır çağrı fiyatının üstüne 1 kuruş çıkmaz, böyle bir durum yok yani.. İkinciside çağrı fiyatı ile su anki fiyatın arasındaki yüksek marj bazı arkadaşların kafasını karıştırmış ki, burdada pozitif düşünecek olursak ortada hem kârlı hemde muafiyet reddini kesinleştiren bir bilanço var ve önümüzde en iyi ihtimalle bültenin yayınlanmasına 3 tam gün var, yani bu 3 tam günde hisseyi istediği yere götürecek zaman da bahane de var .. Sonuçta bilançoyu 1 hafta önceden göndermeninde bir anlamı olmalı.. Ki muafiyet meselesi artık neredeyse kesinleşmişken 1,30 lardan işlem yapmasını imkansiz görüyorum..

Onun icin su an olumlu olma zamanı pazartesi acılısı bir görelim bakalım ondan sonra yine birçok değerlendirme yapılır.. Su an tek yapmamız gereken pazartesi seans acılısını beklemek bence

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 677/983 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •