Sayfa 779/983 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    arkadaşlar borca bataklık durumu olmuş olsaydı başka şirketlere yapılan uyarı bunada yapılırdı
    ayrıca marka değeri yapılan hesaplamada göz ardı edilmiştir.
    bimeks marka değerini beyan ederek kottan atılmaktan kurtuluyor işte spk.ve borsa istanbulun kalitesi
    yt.tav.değ.
    spk.dan cevap almadan dava açmanın risk olduğunu beyan etmiştim buna dikkat edin avukat tutmayan arkadaşlar
    SPK KARAR VERİRKEN GEREKÇELİ KARARI açıklamak zorunda mı? Bilmediğimden soruyorum.

2. 01.11.1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 7’nci maddesinde, yapılmakta olan işlemin safahatı veya sonucu hakkında, yetkili makamlarca dilekçe sahiplerine en geç otuz gün içinde gerekçeli olarak cevap verileceği ve sonucun ayrıca bildirileceği hükmüne yer verilmiştir.

Ayrıca, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ile de kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usuller düzenlenmiştir.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    01.11.1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 7’nci maddesinde, yapılmakta olan işlemin safahatı veya sonucu hakkında, yetkili makamlarca dilekçe sahiplerine en geç otuz gün içinde gerekçeli olarak cevap verileceği ve sonucun ayrıca bildirileceği hükmüne yer verilmiştir.

Ayrıca, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ile de kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usuller düzenlenmiştir.
    Ben Spk'ya hem normal iletişimden mesaj olarak hem de bilgi edinme başvurusu olarak sordum gerekçeyi, bakalım ne cevap gelecek

4.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR;

Her şeyi en ince detaylarına kadar verdim. Yoruma göre değil, Kanun, Tebliğ ve Bilanço Faaliyet Raporları, Resmi KAP duyuruları ve haberlere dayandırarak yazdım.

Acaba dedim, şeytan ayrıntıda gizlidir, bizim göremeyip Raportörün gördüğü şey nedir? Diye Muafiyete dayanak olabilecek birşey aradım ancak bulamadım.

O zaman oturdum, bayram dahil tam 11 gece ve gündüzümü buna ayırdım, araştırdım, soruşturdum, hukukçu çevrelere danıştım. Bir Allah'ın kulundan yanlış düşünüyorsun, bu muafiyet yerinde olmuş, hukukidir diyene rastlamadım. Hatta bu esnada bazı açıkgözler, bizim bu mağduriyetimizi avukatlık bahanesiyle sömürmeye bile çalıştı diyebilirim. Avukat veya hukukçu olup iyi niyetle yardımcı olanları da hariç tutuyorum, onlara ayrıca teşekkür ederim.

Sonuçta mahkeme için dilekçe hazırlamaya başladım ve tam 30 sayfaya ulaştım. Nasıl bir azimse bir baktım, bunu kim okuyacak, hangi hakim buna bakar diye düşününce azalttım azalttım, gerekçe de belli olmadığı için 5 sayfaya kadar düşürdüm ve hürriyet mağduru arkadaşlarla beraber mahkemede davamızı açtık. Yine bu konuda yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunarım.

Evet farkındayız, bu iş uzun da sürebilir. Herkes neyin nasıl geliştiğinin farkında. Uzun süreceğinin de.

"Hakkı söylemeyen / haksızlık karşısında suskun kalan şeytandır."

Hadisi herkesin bildiğidir. Bırakın dini, insan olmanın gereği hakkını aramak değil midir?

Ne yapsaydık, oturup dövünüp, sövünüp, hakaretler yağdırıp haklıyken haksız duruma mı düşseydik veya koyun gibi sessiz mi kalsaydık. Elimizden gelen budur.

Bunları neden paylaşıyorum. Hani burda TROLLER diyordu ya, muafiyet kararında gözden kaçırdığınız birşey var veya bazıları bundan birşey elde edemezsiniz. Çok düşündüm ama insan olmanın gereğini yapıyorum. Hakkımı ahlaki ve hukuki davranarak arıyorum. Bundan daha doğal ne olabilir.

1 yıl sürsün, 3 yıl sürsün, 5 yıl sürsün ne yazar? Neticede 0.3615 DOLAR değil mi 1 lot Hürriyet'in ederi. Demirören bu parayı takır takır Aydın Doğan'a ödemedi mi? Tam 155 Milyon Dolar. Gerçi arada olan beleşe satılan GLOKAL oldu ama kanunen orda yapacak birşey yok, ama burda var. SPK'nın görevi pazarlık masasında bulunamayan diğer ortakların haklarını korumakken, Doğan parasını peşin peşin almışken, sıra bize gelince neden muafiyet veriliyor. Hangi kitap, hangi adalete sığar bu. Hukukun üstünlüğü bize göre yanlış olan bu durumu doğruya çevirmeyecek de ne çevirecek. Silsile belli, İdare Mahkemesi, Danıştay, Danıştay Üst Kurulu, Anayasa Mahkemesi olmadı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar yolu olan uzun bir süreç var. Ama birşey de var, bedel DOLAR üzerinden olduğu için, SPK tebliği de haklı çıkarsak geçen zamanı en yüksek faizden üstüne de ekliyorsa niye bundan geri dönelim ki. Hele gerekçeli kararı bir açıklasın SPK, ona göre daha da somut verilerle konuşuruz.
    kardeş, kim şu AÇIKGÖZ.....

5. benden birisi , hukuki konularda yardım isterse ve benim bilgimle, emeğimle, zenginleşmeye çalışırsa, ben EMEĞİMİ KİMSEYE BLEŞE VERMEM.....15 yıl+ her gün mevzuat taraması+karar taramasının BİR KARŞILIĞI OLSUN YANİ.....

ayrıca benden duymuş olma ama, TÜRK HUKUKUNDA ÇOK BASİT VE NET BİR DÜZENLEME MEVCUT...ŞÖYLE DİYOR.....

" hiç kimse bir başkasının malından ve EMEĞİNDEN dolayı, karşılıksız zenginleşemez..

( hissnin o günkü değerinden, üzerine çıkarak zenginleşmek, yoksa an itibarı kar-zarar beni ilgilendirmez, zarar öncesi herhangi bir hisse hakkında soru sorana ise, bilgimi beleş paylaşırım, ilerisi için),

6. spk ya sorun muafiyetin gerekçesinin cevabını alın mahkemeye delil olsun muafiyet doğru mu değil mi mahkeme karar verirken çok işe yarayacak bir cevap bu

7. size DAVANIZDA BAŞARILAR.....YÜRÜTME DURDURMA KARARINI ALAMAZSANIZ ( bence alamayacaksınız), SONRASINDA YARDIM isterseniz, sonrasına bakarız.....

Ben öyle işi, teee AİHM ye bırakmam......o AMAÇLA YOLA ÇIKMAM ZATEN.....

8. deniz4837 avatarı
    Bugün, 14:13
    deniz4837, Yıldız ve Ana Pazar (GLBMD - INTEM) forumundaki HURGZ - Hürriyet Gazetecilik başlığına yazdı.
    size DAVANIZDA BAŞARILAR.....YÜRÜTME DURDURMA KARARINI ALAMAZSANIZ ( bence alamayacaksınız), SONRASINDA YARDIM isterseniz, sonrasına bakarız..... ...
    devamına bak
    6242 yazı | 852351 izlenme
    deniz4837 avatarı
    Bugün, 14:11
    deniz4837, Yıldız ve Ana Pazar (GLBMD - INTEM) forumundaki HURGZ - Hürriyet Gazetecilik başlığına yazdı.
    benden birisi , hukuki konularda yardım isterse ve benim bilgimle, emeğimle, zenginleşmeye çalışırsa, ben EMEĞİMİ KİMSEYE BLEŞE VERMEM.....15 yıl+...

Sayfa 779/983 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •