Sayfa 780/983 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,233 - 6,240 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    size DAVANIZDA BAŞARILAR.....YÜRÜTME DURDURMA KARARINI ALAMAZSANIZ ( bence alamayacaksınız), SONRASINDA YARDIM isterseniz, sonrasına bakarız.....

Ben öyle işi, teee AİHM ye bırakmam......o AMAÇLA YOLA ÇIKMAM ZATEN.....
    Sayın deniz;
    İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. İşimizin kolay olmadığı gün gibi ortada. Yanlız şu var, bu davada tek de değiliz. Biz zaman kazanma açısından avukatsız mahkemeye başvurduk ama gerekçeli karar açıklansın, avukatlı ve avukatsız başvuracak arkadaşlar sırada bekliyor. Kaldı ki bu konuda çok tecrübeli avukatları da devreye sokacağız bundan emin olun. Aramızda bu güçte arkadaşlar da var.

Yürütmeyi durdurma kararına gelince; şu an hisse fiyatı olarak kötüyü yaşıyoruz zaten, ha yürütme olmuş, ha iptal olmuş artık çok da korkutmuyor, artık acı patlıcanı kırağı çalmıyor. Gerekçeli karar dilekçemize cevap alana kadar bekleyeceğiz.

SPK'nın küçük yatırımcı aleyhine muafiyet kararının bir emsali olsa, geçmişte birebir yaşanan bir içtihatı olsa yürütmeyi durdurur muyuz, durduramaz mıyız sorusuna bir cevap verebilirdik ama SPK tarihinde böyle bir karar olmadığı için bunu kimse bilemez. Ayrıca bu dava o kadar özel ki, detayına girsek çıkamayız ancak herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor.

Şimdi büyük lokma ye, büyük konuşma derler, e şimdi ne diyelim, biz bu işi AIHM'e bırakmayız mı diyelim. Elimizden gelenin en iyisini yapmak da boynumuzun borcu.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Tekrar GLOKAL'e dönelim. İçinde ne vardı Glokal'in, herkesin bildiği, evsahiplerin, kiracıların, arsa alıp satanların kısaca herkesin mutlaka ziyaret etttiği HÜRRİYET EMLAK.

Kaç para edere bir örnek verelim;

http://www.milliyet.com.tr/yemeksepe...yemek-2054297/

Türkiyenin ne ücra köşesinde bile Hürriiyet emlak kullanılır, ziyaret edilir, ama herkes yemek sepetini pek bilmez, bilsede hürriyet emlak kadar kullanılmaz.

2015 Mayısında, çok eski değil, TAM 589 MİLYON DOLARA SATILDI. Yani Hürriyet Emlak'ın da içinde bulunduğu GLOKAL'in neden bu kadar ucuza satıldı dediğimi anladınız mı?
    yemeksepeti.com 2015 yılında satılırken aylık yaklaşık 3 milyon adet sipariş alıyordu ve Türkiye harici 7-8 ülkede de faaliyet gösteriyordu. Sadece aylık görüntüleme değil ayrıca verilen milyon adetlik siparişlerden alınan komisyon gelirlerini de düşününce bu kıyaslamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

3.  Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    benden birisi , hukuki konularda yardım isterse ve benim bilgimle, emeğimle, zenginleşmeye çalışırsa, ben EMEĞİMİ KİMSEYE BLEŞE VERMEM.....15 yıl+ her gün mevzuat taraması+karar taramasının BİR KARŞILIĞI OLSUN YANİ.....

ayrıca benden duymuş olma ama, TÜRK HUKUKUNDA ÇOK BASİT VE NET BİR DÜZENLEME MEVCUT...ŞÖYLE DİYOR.....

" hiç kimse bir başkasının malından ve EMEĞİNDEN dolayı, karşılıksız zenginleşemez..

( hissnin o günkü değerinden, üzerine çıkarak zenginleşmek, yoksa an itibarı kar-zarar beni ilgilendirmez, zarar öncesi herhangi bir hisse hakkında soru sorana ise, bilgimi beleş paylaşırım, ilerisi için),
    Sayın deniz4837;

Bu yazınızda yerden göğe kadar haklısınız, bu konuda size kimse söz söyleme hakkına sahip değildir zaten.

Yanlız şöyle bir durum da var, ben avukat olsaydım, bir de borsayla ilgilenen biri olup bu forumlarda da yazan biri olsaydım ne mi yapardım?

1. İyi kötü biraz birikmişim vardır, zaten işinin ehli veya tecrübeli bir avukat isem yeterince param da vardır. Eğer bu davayı kazanacağıma inanıyorsam hemen HURGZ hissesi alırdım. Buradan elde edeceğim gelir, davadan elde edeceğim gelirden kat be kat fazla olurdu.

2. Kendimi de riske atmazdım, avukatlık sözleşmesine de dava kazanıldığında davasını aldığım hissedarların portföylerine göre uygun görülen primi koyar, devletin biçtiği avukatlık ücreti ve masrafları talep ederdim.

Sonuçta hem icra ettiğim mesleğimin hakkını alır, hem de davanın kazanılması halinde yüklü bir kazanç elde ederdim.

Böyle yaklaşımla gelen bir avukat olsaydı tabi ki seve seve bu teklifi kabul eder, hem avukat kazanırdı, hem de biz. Ama böyle biri çıkmadı maalesef.

Tabi bu benim düşüncem, sadece beni bağlar.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

4.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    yemeksepeti.com 2015 yılında satılırken aylık yaklaşık 3 milyon adet sipariş alıyordu ve Türkiye harici 7-8 ülkede de faaliyet gösteriyordu. Sadece aylık görüntüleme değil ayrıca verilen milyon adetlik siparişlerden alınan komisyon gelirlerini de düşününce bu kıyaslamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Zaten atı alan Üsküdarı geçmiş, bu konuda ucuz pahalı yapılacak bir şey de yok. Aydın Doğan boşuna Glokal'i satış öncesi Hürriyet'ten çıkarmadı. Bu konuda tartışmak da anlamsız. Sadece bir örnekti. Kaldı ki, ben de GLOKAL'in ederiyle ilgili bir fiyatta öngörmedim, daha iyi fiyata satılabilirdi diye düşündüm.

Ha bir de şurası var, eski sahip hep cinlik peşinde koştuğu için, TME gibi bir beş para etmez bir varlığa 400 milyon dolar vereceğine, Hürriyet Emlak varken ortada kimse yoktu, ne sahibinden.com, ne de diğerleri. Hürriyet emlak sitesine araba satışları, yemek satışları vs vs türevleri de ekleseydi, hürriyet bugün 10 değil 100 katı büyüklükte birşey olurdu. 10 senede 400 milyon doları hazmetti bu hürriyet, başka lafa hacet var mı?

5. Davamızı açıldı.er geç kazanacağınız .

6.  Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    size DAVANIZDA BAŞARILAR.....YÜRÜTME DURDURMA KARARINI ALAMAZSANIZ ( bence alamayacaksınız), SONRASINDA YARDIM isterseniz, sonrasına bakarız.....

Ben öyle işi, teee AİHM ye bırakmam......o AMAÇLA YOLA ÇIKMAM ZATEN.....
    efendım hurgz magdur gurubuna geldıgınızde sıze sorduk hukukı kımlıgınız nedır avukatmısınız hayır ama yardım ederım dedınız. bedelı 50 bın tl avukat degıl bıldıgın tıtle olmayan bır marabaya kalkacaz 50 bın tl verecez eee nabacak dılekce hazırlayacak elımıze verecek gıdın dava acın dıyecek oda bıze hadı efendım yolunacak kaz varsa gıdın yolun tek akıllı sımızınızç ben 5 yıl ıdare mahkemesınde kafa patlattım dava dılekce hakım kacını gordun sen acaba....

7. Davayı kazanamazsınız sorunsalı üzerine: Bir Kosta, Cesur vardı burda muafiyet alamazsınız diyen, birde davayı kazanamazsınızcılar çıktı. Nerden düştüm lan bu hisseye , temiz temiz hisselerle gidiyorduk.. Eğer bu arkadaş bizim başvuru dilekçemizi görmüşse nerden nasıl görmüş, ha nasıl gördüğü belli, bir tanesi yetiştirmiş. Acaba sihirli cümleler vardı da onları eklemeyi mi unuttuk, lütfen , gözünüzü seveyim paramızı geri verin gibisinden sözler mi söylemeliydik. Strateji arkadaş zaten bize göre üst düzey anlaşılır bir başvuruda temel rolü oynadı. Bu durumda hala yürütmeyi durudurmayan mahkeme zaten kurulu bir mahkemedir. Avukatlarda süreçte yer alacak . Sıkıntı yok. Kaçan balık büyük mü oldu ?

8.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Davayı kazanamazsınız sorunsalı üzerine: Bir Kosta, Cesur vardı burda muafiyet alamazsınız diyen, birde davayı kazanamazsınızcılar çıktı. Nerden düştüm lan bu hisseye , temiz temiz hisselerle gidiyorduk.. Eğer bu arkadaş bizim başvuru dilekçemizi görmüşse nerden nasıl görmüş, ha nasıl gördüğü belli, bir tanesi yetiştirmiş. Acaba sihirli cümleler vardı da onları eklemeyi mi unuttuk, lütfen , gözünüzü seveyim paramızı geri verin gibisinden sözler mi söylemeliydik. Strateji arkadaş zaten bize göre üst düzey anlaşılır bir başvuruda temel rolü oynadı. Bu durumda hala yürütmeyi durudurmayan mahkeme zaten kurulu bir mahkemedir. Avukatlarda süreçte yer alacak . Sıkıntı yok. Kaçan balık büyük mü oldu ?
    Sayın Iron-i,

Ortalıkda gezen dilekçe, ilk 3-4 günde o sinirle hazırladığım ilk taslak çalışmaydı. Bilerek herkesle paylaştım ki gelen tepkileri ölçtüm. Bir gün bir baktım, o dilekçe bana geri döndü, neymiş "bir avukat" tarafından hazırlanmış.

Neyse sorun yoktu benim için, bir hafta daha yoğun şekilde üzerinde çalıştım, araştırdım, hukukçu arkadaşlarla istişare ettim ve son halini verdiğim dilekçe ile mahkemeyi başlattık. Sonuçta o başvuruyu da mahkeme desteğini aldığım arkadaşlarla da paylaştım.

Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Sonuçta şu da var, zorlu süreçte kazandığımızda sadece biz kazanmayacağız, başta 16 Ağustos 2018 tarihi itibariyle elinde HURGZ hissesi olan mağdurlar kazanacak. Ardından bu seviyelerden girenler de kuşkusuz bir şekilde bu kazanımdan faydalanacaklar.

Peki, mahkeme atıyorum 1 yıl 3 yıl hatta 5 yıl sürsün, bu Hürriyet yerinde mi duracak? Herkes bu gazetenin patronunu tanıyor. Ziraatten bu havada bir çırpıda 700 milyon dolar kredi alabilecek kadar desteklenen birinin gazetesinin bundan sonra reklam pastasından nasıl bir pay alacağını hep beraber göreceğiz. Bir diğer şık da, daha önceden değinmiştim, TCELL en büyük reklam harcaması yapan kurumların başında gelir, malumunuz bu gazeteye pek reklam vermezdi. Artık bu durum da değişecektir. Daha çok şeyler yazılabilir, gelecek öngörülebilir ama gerek yok, aklı olan ne olacağını zaten bilir. Demem o ki, bu çağrı olayı olmasaydı belki hisse buralarda değil, açıkladığı karla ve döviz pozisyonunun katacağı güçle daha da farklı bir konumda olabilirdi.

Bugün itibariyle neden korkacağız. Finansal sıkıntı var mı? YOK
    Finansal borç yükü altında eziliyor mu? Devir öncesi tüm banka borçları ödendi. Hürriyet İnvest'in 400 milyon dolarlık hasarı bilançoya yedirildi ve bu yük de ortadan kalktı.
    Döviz borcu mu var? YOk
    Döviz fazlası var mı? Olmazmı, tam 42.7 Milyon Dolar. Bu ne demek, sadece bu çeyrekte şuanki kura göre 91.7 Milyon TL kur farkı karı.
    Reklam pastası durumu nedir? Olabilecek en dip durumu gördü, herhalde bundan sonra önü açıktır.
    Fiyatı şişik mi? Tüm olumsuzlukları satın alıyoruz, şişik hiç diyemeyiz.

E yani şimdi neden korkacağız. Benim elimde denizde kum tanesi var, Demirören 428.7 Milyon lota 0.3615 USD peşin peşin saydı, kur farkından sadece 348 Milyon TL zararı var. Tabi onun avantajı var, kısada acelesi yok, büyük resmi ve zamanlamayı tayin edecek o. Tahtaya baktığımızda en az 15 kurumdan dönerli bir şekilde yapılan işlemlerle ky dökülme çalışmalarına devam ediliyor.

Ha bir de en önemli noktalardan biri de şu. Demirören 8 şirkete 916 milyon dolar peşin para saydı. Bugün itibariyle tam 2.058 MİLYAR TL kur farkı maliyet artışı var. Neticede Demirören kazanırken TL olarak kazanıyor, öderken USD olarak ödeyeceğine göre, bunun karşılığında mayıs ayında ipotek ettiği, rehin verdiği varlıklar bu döviz artışıyla 2 Milyar TL'lik bir maliyet artışıyla yeni teminat vermek zorunda kalabilir. Neticede borsaya açık en büyük şirketi 552 Milyon sermayelik Hurriyet. Hürriyet'in değer kazanmasına benden çok onun ihtiyacı var.

Ha kısada birşey olur mu, olacağı varsa da tahtadaki spekler buna engel olmak için ellerinden geleni yaparlar ve bundan da kuşkum yok. Speğin görevi budur, niye böyle yaptı diye kızacak halimiz yok.

Son tahlilde, sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Nedenler ve sonuçları kabaca özetledim. Adı üstünde biz küçük yatırımcıyız, sıkıntılarımız, korkularımız ve acelemiz var. Tek savunmamız sabrımız ama sabredecek gücü olmayanlarımız var. Allah hepimizin yar ve yardımıcısı olsun. Hukuki mücadelemizi veriyoruz, vereceğiz. SPK'nın 30 günlük dilekçeye cevap verme süresi bu ayın 17'sinde doluyor. Tam 12 günümüz kaldı. Bakalım şapkadan ne çıkartacak hep beraber göreceğiz.

Sayfa 780/983 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •