Sayfa 807/983 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Sayın yatayseyir bana bu kağıdın orta vade beklentisini söyler misiniz?

2. Mahkeme isi baya bi germis tupcuyu

3. Buradan alinir artik sanirim…
    ben aliciyim…. altlar bosaldi

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Sayın yatayseyir bana bu kağıdın orta vade beklentisini söyler misiniz?
    Ben kendi adıma ilk çeyrek finansallarını görmeden satmam...ad de 150 milyon gelire sahipse yd de 200 m ve üstü yıllık geliri olacaktır.esas faaliyetten...tme nin ve ab operasyonlarının sonlandırıldığını düşünürsek yıllık 200m üzeri esas faaliyet kazancı ve buna bağlı olarak 150 m esas faaliyet karı bekliyorum...bu da faizler yüksek olduğundan 10fk değil 7 fk baz alırsak 900 m sadece esas faaliyetinden doğan defter değeri demektir...gayrimenkul ve duran varlıklarını borcuna saysan bile 1.5 ten aşağısı komedi...2.5 tl ucuz....3.5 tl normal fiyatı olacaktır...2019 da ilk çeyrekte 50 m kar oluşursa...hedef 3 -3.5tl olur.
    2018/9 aylık 6 aylığa göre 30 m artışta olursa soluksuz 1.57 ye gider diye tahmin ediyorum...ytd

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

5. Arkadaşlar;

Demiören Medya, HÜRRİYET'İ SATIN ALIRKEN, 428,732,788 lot hisse için DOHOL'e 155 Milyon Dolar ödedi ve Devir günü bunun TL karşılığı 1.61 TL idi. Çatır çatır bu para Doğan'a ödenirken, sıra küçük yatırımcıya gelirken bizim hakkımızı koruması için kanunla kurulmuş olan SPK, Demirören'i muaf tutuyor. Hadi buraya kadar hukuki olarak uğraşmaya devam ederken anladık diyelim.

Bir hesap yapalım;

Demirören'in alış miktarı TL üzerinden 428,732,788 x 1.61 = 690.259.788 TL
    USD üzerinden 428.732.788 x 0.36153 = 155.000.000 Usd ve bugünkü kur 5.52 ile = 855.6000.000 TL

Peki bugün Demirören payı kaç para ediyor 428.732.788 x 0.76 = 325.836.918 TL

ZARARA BAKALIM ;

TL ÜZERİNDEN = 690.259.788 - 325.836.918 = 364.422.869 TL ÜZERİNDEN ZARAR
    USD ÜZERİNDEN HESAP : 855.6000.000 TL - 325.836.918 = 529.763.082 TL DOLAR KURU ÜZERİNDEN ZARAR

ARKADAŞLAR, Hürriyet Yönetim kuruluna Eylül başından beri yazıyorum, tahtada bariz bir şekilde satış baskısı uygulanıyor ve 20'ye yakın aracı kurumdan işlemlerle tahtanın fiyatı bilinçli olarak bazen zararına işlemlerle, bazen karına, bazen de virmnalarla sürekli aşağıya çekiliyor, borsa çıkarken baskı devam, borsa düşüşü esnasında bu da bahane edilerek hızla aşağı çekilmektedir. Bu oyunu bozacak girişim Yönetim Kurulunuzun alacağı HİSSE GERİ ALIM PROGRAMI KARARIDIR dedim. Gelen cevap, tüm hissedarların hak ve menfaatlerini koruyacak, fiyat istikrarının sağlanmasını gerektirecek bir durum olursa kamuoyuna açıkalanacaktır cevabı.

Ben de birçok sefer sordum, maliyetiniz 1.61, dolar üzerinden 2 TL seviyesinde, fiyat yarıdan fazla düşmüş, hissede fiyat istikrarı kalmamışken daha ne kadar düşmesini bekliyorsunuz? Bu düşüşten sizin bir menfaatiniz olmadığına göre neden bu hisse geri alım programı kararını almaktan kaçınıyorsunuz? Diye bir çok soru sordum.

Hurriyet'i satın alan Demiören Medya'nın Hürriyete 41.4 Milyon Dolar borcu var yani ogünkü kurdan 194 Milyon Tl, bugünkü kurdan 228 Milyon TL. 6 Aylık bilançoda kasasında 14 Milyon TL para var. Üstelik Demirören Medya bir şirket ve bilanço açıklıyor ve sadece Hürriyet bazında çok ciddi zarar etmiş durumdayken Demirören'in Hürriyet'te bu vurdumduymazlığını, fiyatın aşağı çekilmesine seyirci kalmasının nedenlerini de sorgulayan bir yazı kaleme alıp gönderdim.

Sadece o da değil, Bugün açılışta, perşembe ve cuma günü işlemlerde, Merril, Tacirler, Ziraat Yatırım, Yatırım Finansman, AK yatırım, Marbaş, A1, İş yatırım, Oyak, Global, Gedik gibi ilk aklıma gelen aracı kurumlardan sürekli fiyatı düşürücü işlemler yapıldığını, bunu TAKASBANK Verileri, Günlük Aracı Kurum Dağılımı ve Maliyetleriyle birlikte rakamlarla da ortaya koyarak şirkete yazdım. Küçük Yatırımcılar üzerinde çevrilen tezgah ve oyunlara dikkat çektim. Hürriyet hisselerinin spekülatörler elinde oyuncak olduğunu, şirketin marka değeri, imaj ve yatırımcı güvenini yok ettiği dair bir çok konuya dikkat çektim.

Cuma Günü, bu yazdığım yazılı başvurular Hürriyet Yatırımcı İlişkileri kanalıyla, Hürriyet Yönetim Kurulu'na iletildi. Bakalım ne yapacaklar. Sizce bir sonuç çıkacak mı arkadaşlar?
    Son düzenleme : STRATEJİ; 30-10-2018 saat: 14:43.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

6. Değerli Arkadaşlar;

SPK'nın PİYASA BOZUCU EYLEMLER TEBLİĞİ (vı-104-1) 21 Ocak 2014'de Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre Emir veya işlemlere ilişkin piyasa bozucu eylemleri aşağıda tanımlamıştır.

Emir veya işlemlere ilişkin piyasa bozucu eylemler

MADDE 5 (1) Tek başına ya da birlikte hareket eden kişiler tarafından borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda gerçekleştirilen, sermaye piyasası araçlarının fiyatları, fiyat değişimleri, işlem hacimleri, işlem miktarları, işlem oranları, emir miktarları, emir oranları, emir iptal miktarları, emir iptal oranları veya emir gerçekleşme oranları gibi sermaye piyasalarının işleyişi veya sermaye piyasası araçlarının fiyatlarının belirlenmesiyle ilgili veriler dikkate alındığında önemli veya etkili kabul edilebilecek nitelikte;

a) Alım veya satım yapılması, hesap hareketi gerçekleştirilmesi, emir verilmesi, emir iptali veya emir değiştirilmesi,

b) Farklı fiyat kademelerine emir iletilmesi,

c) Bir dakikadan daha az zaman dilimlerinde piyasadaki en iyi alım fiyatına eşit veya piyasadaki en iyi alım fiyatından daha düşük fiyatlı satım emri ya da piyasadaki en iyi satım fiyatına eşit veya piyasadaki en iyi satım fiyatından daha yüksek fiyatlı alım emri iletmek şeklinde yön değiştiren emirler verilmesi,

ç) Kendinden kendine veya karşılıklı işlemler gerçekleştirilmesi,

d) Açılış veya kapanış fiyatlarını etkilemeye yönelik işlemler yapılması,

e) Gün sonu veya vade sonu uzlaşma fiyatlarını etkilemeye yönelik işlemler gerçekleştirilmesi,

f) Fiyat yükseltici, fiyat düşürücü veya fiyatı sabit tutmaya yönelik işlemler yapılması,

g) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında bir sicile bağlı tüm hesaplar için ya da piyasa bazında belirlenen pozisyon limitlerinin geçilmesi,

ğ) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında, ilgili dayanak varlık piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle aynı yönlü işlemler gerçekleştirilmesi

ve benzeri işlemler yapılması suretiyle borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasaların güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozan ya da sermaye piyasası araçlarının fiyatları, fiyat değişimleri, arz ve talepleri hakkında yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandıran veya adil ve dürüst işlem yapılmasını, piyasanın rekabetçi bir ortamda işleyişini ya da fiyatın doğru ve dürüst bir şekilde oluşmasını zorlaştıran ya da engelleyen fiil ve davranışlar piyasa bozucu eylem olarak değerlendirilir.
    Son düzenleme : STRATEJİ; 30-10-2018 saat: 14:44.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

7. Peki ARKADAŞLAR SORUYORUM SİZE,

Hürriyet Tahtası üzerinde dönen oyunlar, bu tebliğde tanımlanan işlemlerle alakalı değilse nedir? İşelm yapan aracı kurumlar ortada, 17 Ağustos 2018 SPK Muafiyet Kararı öncesi ve sonrası tüm işlemler ortada. Bunları tek tek ortaya koymak bizim açımızdan zaman alıcı ve çok meşekatli bir süreçtir. Sebebi de kimin kim olduğunu net olarak ortaya koyamamız, tüm işlemlerin takasbank analizini ve aracı kurum dağılımı işlemlerini analiz etmek için çok ince detaylara girmemiz gerekmektedir.

Bakın bugün gün sonunda, takasbank verileri netleştikten sonra, buradan tüm işlem yapan kurumları, maliyetlerini ve ne yapmaya çalıştıklarını sayısla olarak vereceğim. Buna göre de başta SPK'ya, CİMER'e başvuru yapacağız. Bu hissede oynanan oyun ve Küçük Yatırımcılara kurulan kumpası resmi mercilere şikayet etmezsek bu spekler meydanı boş bulup daha çok atlarını oynatırlar.

Hep beraber, HURRİYET Yönetim Kuruluna, SPK'ya, CIMER'e bu durumu herkes yazılı olarak şikayet etsin.

Olay bu kadar net ve açıkken, biz CİMER'e yazmadıktan sonra ne SPK, ne Hurriyet kendiliğinden harekete geçer. Gün artık sesimizi duyurma zamanıdır. SPK Muafiyetine karşı mahkemede bir gelişme elde edemesek de, HİSSEDEKİ FİYAT İSTİKRARINI BOZUCU EYLEMLERİ ve Küçük Yatırımcı üzerinde oynanan oyun ve kumpası bozmak için üzerimize düşen görevi yerine getirelim.

8. cimere çok ağır bir şekilde yazdım sayın strateji. Spk Denen kurumun şaibeli bir kurum olduğundan tut Bursa İstanbul’un küçük yatırımcının parasını hortumlayan bir kumarhaneye döndüğüne Kadar. Ağzıma geleni yazdım. Cumhurbaşkanının İstanbul finans merkezi yapması Ojesini önündeki en büyük engelin. Devlet kurumları içine yerleşmiş Bu adamlar olduğunu yazdım. Hürriyet tahtasında spk nın Şaibeli kararı sonrası manipülasyonun açık açık yapıldığını yazdım. Türkiye cumhuriyeti devletine Bu ekonomik saldırı altında güvenin daha da azalmaması için . Spk nın Acilen teftiş edilmesi gerektiğini yazdım. Utanmasam Allah belalarını versin yazacaktım. Vazgeçtim😁😁

Sayfa 807/983 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •