Sayfa 810/983 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. ARKADAŞLAR SİZE SON 5 İŞLEM GÜNÜ KİM ALMIŞ KİM SATMIŞ, KİM KAÇTAN ALMIŞ, KAÇTAN SATMIŞ, GÜNLÜK İŞLEM HACİMLERİ NE OLMUŞ, NETTE NE YAPMIŞLARI DAHA İYİ GÖRMENİZ İÇİN İŞLEMLERİ VERİYORUM.

Lütfen tabloyu yakından ve dikkatlice inceleyin, herşey o kadar net ve ortada ki, tahtada ne yapmak istediklerini rahatlıkla anlayabileceğiniz bir görüntü var.

Önce yorumsuz paylaşıyorum. İnceleyin, üzerinde yorumlarınızı bekliyorum

*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2. Ak yatırım sürekli satmış...sanırım virmanla yerine koyuyor...credit çok aleni aldığını 2. İş günü veriyor...iş ve yaranti sanki akyatırımın sattığını virman yapıyor...yanılıyor da olabilirim...bazıları direkt bazıları örme pas gibi

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

3. Genelde alanlar ertesi gün zararına satmış sonra tekrar alıp ertesi gün yine satmış
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

4. Arkadaşlar;

Yatırım Finansman'dan yapılan işlemlere bakın.

24 Ekimde 432.323 lot 0.867 AO ile alıyor. O gün 3.811.933 lot toplam hacimle ilk sırada
    25 Ekimde 429.125 lot 0.893 AO ile satıyor. 0 gün rekor işlem yapıyor 18.211.003 lot ile tek başına açık ara önde.
    26 Ekimde 344.785 lot 0.777 AO ile alıyor. 0 GÜN yine işlem açık ara önde 7.839.671 lot ile.
    30 Ekimde 282.144 lot 0.826 AO ile satıyor. Yani dün yine 8.151.889 lotla yine açık ara önde.

Gördüğünüz gibi tek başına YATIRIM FİNASMANDAN YAPILAN işlemlerde son 4 gün (bugün hariç) de toplam 30 milyon lot işlem yapıyor ve nette 65 bin lot artıda. Yani sadece bu kurumdan ala sata, tek yapılmak istenen hissenn fiyatının aşağı çekilmesi olan işlemler yapılıyor. Ne kadar kazanmıştır?

bakalım 24'ünde 432.323 lot 0.867 alıp 25'inde 429.125 lot 0.89.3 satış:11.154 TL kar,
    22 Milyon lot işlem ve 2500 tl civarı komisyon = 8.654 TL kar.

26'sında 344.785 lot 0.777 ao ile alış 282.144 lot 0.826 ao ile satış : 13.818 TL kar.
    16 Milyon lot işlem ve onbinde 1 komisyon ile 1600 tl komisyon = 12.218 TL KAR

Peki ne oldu, fiyat 0.88'lerden 0.78'lere indi. Yatfin bu işte trade de 20 bin tl kar etti. Karda mı gerçekten?

Yatırım finansmanda 2.1 Milyon lot mal var ve bunun çoğunluğu bu adamlardadır, 1.5 milyonu bunların olsa, 150.000 TL sadece bu düşüşten zarar etmiş durumdalar. Yani 20 bin tl trade karı zarar hisse düşüşünden 130 BİN TL portföy zararı.

Ha siz sanıyor musunuz YATIRIM FİNANSMAN'dan bu işi tek başına bir adam yapıyor, geri kalan herkes salak, Yatırım Finansman'daki adam kar etsin diye mi uğraşıyor. Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira bunlar ben diyeyim 10 siz deyin 18 kurumdan münavebeli birbirini destekleyen işlemler yapıyor. Bunu bizim ispatlamamız mümkün değil ancak SPK, Takasbank kayıtlarını incelese bunların tek tek kim olduklarını ve aralarında ne kadar alım satım yaptıklarını TAK diye görür.

Şimdi işi gücü bıraktım sadece YATIRIM FİNANSMAN'dan yapılan işlemleri son 4 gün (bugün Hariç) ortaya koydum. Bakın ilk 5 deki kurumlara genelde hep aynı kurumlardır tek fark takip edilmemek için sürekli işlemler farklı aracı kurumlardan yapılmaktadır. Geri dönüp, atıyorum 17 Ağustos'tan bu yana bakın, hacimleri sıralayın, hepsi sıralı olarak ortaya çıkmaktadır.

Direksiyon sizdeyse, nereye kadar ineceğinizi bildiğiniz için her türlü işlemi yapar, önce satış tarafında olur, tahtayı sürekli fiktif işlemlerle aşağı çeker bu arada trade işlemlerini de yaparsınız, tahtada satıcıların olduğu anda da geri dönüp ne var ne yok toplarsınız. Yine şekilde olduğu gibi
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Ak yatırım sürekli satmış...sanırım virmanla yerine koyuyor...credit çok aleni aldığını 2. İş günü veriyor...iş ve yaranti sanki akyatırımın sattığını virman yapıyor...yanılıyor da olabilirim...bazıları direkt bazıları örme pas gibi

Ak yatırım'ın maliyeti her vadede 1.08-1.10 arasında. Yani bu sattıklarını ciddi zararla satıyor. Alanlara bakın. Peki sizce gerçekte satılıyor mu yoksa sadece yeri mi değişiyor? Gerektiğinde virman yapıyorlar, gerekmekse emanetçiler olabilir, kendi aralarında paslaşırlar zaten zamanı gelince. Yani bizim gördüğümüz işlemler acaba gerçek mi?

6.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Genelde alanlar ertesi gün zararına satmış sonra tekrar alıp ertesi gün yine satmış
    Aynen tespit güzel, ama resimde daha uzun süreyi görme imkanımız olsaydı bazen bazı aracı kurumların ara verdiklerini de görürdünüz. Yani hep alternatifleri var, kullanılan aracı kurum sayısı da çok fazla.

Bakın bugün A1 CAPİTAL bugünün en fazla işlem yapanı, bundan önce 4-5 gün ortalıkta fazla gözükmedi, hacimde YATIRIM FİNANSMAN idi. Ondan önce MARBAŞ böyle sıralayıp gidebiliriz. Dikkat çekmemek için sürekli dönüşümlü ve değişimli hareket ediyorlar.

Dediğim gibi kurum adları değişse de, yapılmak istenen ve yapılan belli.

DGZTE gördüğünüz gibi harika bir bilanço açıkladı. Hürriyet'ten ne fazlalığı var, bastığı gazete bile Hürriyet'te basılıyor. Kullandığı bina Hürriyet'in. Mal varlığına bakın. Ne oldu, 1.75 görmüş bir hisse, 1.61 TL'den Demirören uzun pazarlıklar sonucu o gün para ödemiş, bugünkü kurla 2 TL seviyelerinde maliyet var.

*** 10 senedir sürekli zarar eden şirket düzlüğe çıkmış, borçları ve batıkları temizlenmiş ve kendisini satın alan sahibine 41.4 Milyon dolar borç vermişken ne oluyor da bu fiyatlar aşağı iniyor?

*** Satış baskısı kuranlar tahtada robotları çalıştırıp, ellerinde bu kadar mal varken niye sürekli satış baskısıyla hisseyi aşağı çekiyorlar?

Düşünün elinizde 40 milyon lot hisse var diyelim ki, 1.40'dan 0.80'e tamı tamın 24 Milyon TL zarar edersiniz.

Demirören ise 1.61'den 0.78'e tamı tamına 355 MİLYON TL ZARAR YAZMIŞ durumda ki, eğer fiyatlar bu seviyede kalırsa,

DEMİRÖREN MEDYA TİCARET, DAHA KURULDUĞUNUN İLK YILINDA SADECE HÜRRİYET'TEN 355 MİLYON TL BİLANÇOSUNDA ZARAR YAZACAK.

*** O zaman bu tahtada bu kadar oyun nasıl dönüyor?

*** Tahtada bu kadar oyuncu ve robotlarla neyin savaşını veriyor=

*** Bu şirket 10 senedir ilk kez karlı bir yapıya kavuşup ciddi kar ederken bu tahtanın spekülatör elinde oyuncak haline getirilmesine neden seyirci kalınıyor?

*** SPK yapılan işlemleri neden takibe almıyor?

*** HÜRRÜYET Yönetim Kurulu bu kadar zarar varken, tüm hissedarlar bu kadar açık ve net bir şekilde zarara uğrarken, FİYAT İSTİKRARI YERLE YEKSAN OLMUŞKEN, NEDEN HİSSE GERİ ALIM PROGRAMI AÇIKLAMIYOR?

7. Evet arkadaşlar, A1 Den sonra şimdi de tahtada bir başka alsatçı daha geri döndü. SANKO üzerinden başlandı alıp satılmaya.

Sanko;

24 Ekim 59.865 lot satışta
    25 Ekim 77.055 lot alışta
    26 Ekim 243.983 lot satışta
    30 Ekim 334.050 lot alışta (dün)
    31 Ekim 276.003 lot satışta (bugün daha bitmedi)

Tahtayı 5 kademe derinlikli canlı izleyenler görecektir, tahta robot işlemleri ile (Algirtma Yazılımı) kontrol edilmektedir. Herhangi bir kademe alınmaya başlandığında ve alınan kademeye o kadar hızlı alış işlemi konmaktadır ki, herhangi bir küçük yatırımcının veya insanın buna yetişmesi mümkün değildir.

Satışta da aynı şekilde, az önce 0.79 alıştaydı, o kadar hızlı bir şekilde satışa döndü ki şu an 248.573 lot satış var, bir insanın buna yetişmesi ve bu işlemleri yapması mümkün değil.

8. Amaçları belli ama...girmeyin bu kağıda diyorlar....girdik bir kere ....benim maliyet 2.35 tl...maliyetime getir satayım

Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Sayfa 810/983 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •