Sayfa 783/983 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by checkup Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ne kanunu, mevzuatı paylaşıyorsunuz? O iş bitti artık. İşine gelirse uygular, gelmezse uygulamaz.
    Bu zihniyete oy verenlerin ne düşündüğünü merak ediyorum. Adam diyor "burası siyaset yeri değil". Sana yapılan adam kayırma işi siyasetin bir sonucu ama. Önümüzde seçimler var. Mağdur olduğunuzu, bu yüzden bunlara bu yüzden oy vermeyeceğinizi önünüze gelen siyasetçiye haykırın.

Oy verip de ağlamayın sonra. (vermeyenleri tenzih ederim.)

Tabi ki mahkemelerde hakkınızı arayın. Belki hukuka inanan hakime rastgelirsiniz. Şansınıza.

Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-N900T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn check up hakli olmakla birlikte demokrasi denilen sistem kalabaligi referans aldigi icin ne desek boş. Insanimiz kendisi magdur olmadan ne anlatsan dinlemez de Ytd.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. İllaki herkesin eşekten düşmesi gerekmiyor arkadaşlar. Adamlar zaten demokrasiye, hukuka, liberal ekonomiye inanmıyor.

Sırf faiz haram diye Merkez Bankası'na faiz artırma diye baskısı yapıyor. Sonuç ortada.

Neyse moralim bozuldu. Kusura bakmayın.
    Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by checkup Yazıyı Oku
    İllaki herkesin eşekten düşmesi gerekmiyor arkadaşlar. Adamlar zaten demokrasiye, hukuka, liberal ekonomiye inanmıyor.

Sırf faiz haram diye Merkez Bankası'na faiz artırma diye baskısı yapıyor. Sonuç ortada.

Neyse moralim bozuldu. Kusura bakmayın.
    Saygılar...

Haklısınız ama malesef toplum bu. Umursamayalim diyecem ama nedense de hep de zarari bize dokunuyor. Kendi yaşam sigortamizi olusturmamiz gerekiyor. Öyle yaşamalıyız ki mahkeme ile devlet kurumlari ile isimiz olmamalı. Kanunlara guvenip yatirim yapmamalı vs. Her yerde saglamcı olmaliyiz sanirim.Ytd.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Değerli Arkadaşlar;

Lütfen siyasi konulara girmeyelim, aklı olan herkes bu konularda hükmünü de verir, sonuçlarını da çıkarır ancak bu forum ortamında bu tür siyasi yorumların bize hiç birşey kazandıracağını düşünmüyorum.

Ben paylaşımımı hukuki çözümler bulunması adına yapıyorum. Ağlama duvarı veya lanet nidaları olayını herkes inançları doğrultusunda yapar, yapıyordur, o kişinin kendisini bağlar.

Sonuç itibariyle mağdur olmuş ve maddi kayba uğramış mıyız? Uğramışız, bunun telafisinin tek bir yolu var o da hukuki ve yasal merciler nezdinde hak aramak. Bütün yazılarımda hep değindim, bu bir yerden dönecek ama Bölge İdare, ama Danıştay, ama Anayasa Mahkemesi. AIHM'e inşallah kalmaz, ben ülkemin içinde hukukun üstünlüğünün tecelli etmesini istiyorum. Bu konuda başka bir sözüm yoktur. Lütfen varsa hukuki çözüm önerileriniz paylaşın, yoksa biz zaten gerekeni yapıyoruz, beklediğimiz tek şey manevi destek ve dualarınız.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5. Arkadaşlar mevzuat yazmayın dememin nedeni şu:

Bu adamlar zaten mevzuatı adı gibi biliyor. Yaptıklarının mevzuata aykırı olduğunu da biliyor. O da biliyor muafiyet gerekmediğini, o da biliyor bilgi Edinme Kanunu'nda taraf olduğunuzu, sorularınıza cevap verilmesi gerektiğini. Ama mevzuata uymayı umursamıyor. Sorun değil zaten. Yargılanmaları yukarının iznine tabi. Biliyorlar maddi manevi tazminat talebinizde kendilerine birşey olmayacağını, en kötü ihtimalle kurumun tazminatı ödeyeceğini. Onun için enerjinizi boşa harcamayın. Mahkemeye verin, Anayasa Mahkemesine gidin. Avrupa'ya gidin.

YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by checkup Yazıyı Oku
    Arkadaşlar mevzuat yazmayın dememin nedeni şu:

Bu adamlar zaten mevzuatı adı gibi biliyor. Yaptıklarının mevzuata aykırı olduğunu da biliyor. O da biliyor muafiyet gerekmediğini, o da biliyor bilgi Edinme Kanunu'nda taraf olduğunuzu, sorularınıza cevap verilmesi gerektiğini. Ama mevzuata uymayı umursamıyor. Sorun değil zaten. Yargılanmaları yukarının iznine tabi. Biliyorlar maddi manevi tazminat talebinizde kendilerine birşey olmayacağını, en kötü ihtimalle kurumun tazminatı ödeyeceğini. Onun için enerjinizi boşa harcamayın. Mahkemeye verin, Anayasa Mahkemesine gidin. Avrupa'ya gidin.

YTD.

Aynen Sayn checkup;
    Aklı olan ne olduğunu bilgisi ve objektifliği doğrultusunda kararlarını/hükümlerini vermiştir/verir diyorum.

Müraacat silsilesini de defalarca verdim. Gideceğimiz yerler belli. Belli de, bunları sizin gibi bilenler var ama bilmeyenler de var. Ben bunları paylaşayım ki bilmeyenler öğrensin, birşeyler yapmak isteyenlere ışık ve yol olsun. Ben zaten kendi adıma gerekeni yaptım ve yapacağım.

Ama troller çıkıp da insanların kafasını karıştırmasın diye meydanı da boş bırakacak değilim. Hakkımızı da, hukukumuzu da biliyoruz, bunları da göstermek mecburiyetindeyiz. Mevzuatı bilen okumasın, takılmasın bunlara, zaten biliyorsa verilenden rahatsız olacak durum nedir? Hukuki çözüm ararken hakime biz gerçeği biliyoruz, siz de biliyor musunuz diyecek kadar aklımızı da yitirmediğimize göre, gerçekler kelimesi guguktan ibaret olacaktır. Derdimiz hukukun üstünlüğünün sağlanmasıdır.

Ben nice tabanlar görmüşüm, derdim %10 kayıp olsaydı, şu geçen sürede az çok zararımı zaten çıkartırdım, derdim bu açılan yanlış ve suistimal edilecek bu emsal karardan geri dönülmesidir. Hukukun üstünlüğünün tesis edilmesidir. Bu konu sadece bizim tarafımızdan mı takip ediliyor, yabancılar ellerini ovuşturup bunun sonucunu dörtgözle beklemiyorlar mıdır? Bu kapı açılırsa bundan en fazla yararlanacak da onlar. Allah korusun, içinde yaşadığımız dış güçlerin ekonomik saldırıları altında zarar görecek şirketleri sırtlanlar gibi satın almak için beklemediklerini mi sanıyorsunuz? Neticede hukukun üstünlüğü herkese lazım ve bunun da yolu hukuki mecra olduğuna göre konuşacağımız dil de HUKUKU şartlar dahilinde olacaktır. Umarım siz de bu durumu anlamışsınızdır.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

7.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Aynen Sayn checkup;
    Aklı olan ne olduğunu bilgisi ve objektifliği doğrultusunda kararlarını/hükümlerini vermiştir/verir diyorum.

Müraacat silsilesini de defalarca verdim. Gideceğimiz yerler belli. Belli de, bunları sizin gibi bilenler var ama bilmeyenler de var. Ben bunları paylaşayım ki bilmeyenler öğrensin, birşeyler yapmak isteyenlere ışık ve yol olsun. Ben zaten kendi adıma gerekeni yaptım ve yapacağım.

Ama troller çıkıp da insanların kafasını karıştırmasın diye meydanı da boş bırakacak değilim. Hakkımızı da, hukukumuzu da biliyoruz, bunları da göstermek mecburiyetindeyiz. Mevzuatı bilen okumasın, takılmasın bunlara, zaten biliyorsa verilenden rahatsız olacak durum nedir? Hukuki çözüm ararken hakime biz gerçeği biliyoruz, siz de biliyor musunuz diyecek kadar aklımızı da yitirmediğimize göre, gerçekler kelimesi guguktan ibaret olacaktır. Derdimiz hukukun üstünlüğünün sağlanmasıdır.

Ben nice tabanlar görmüşüm, derdim %10 kayıp olsaydı, şu geçen sürede az çok zararımı zaten çıkartırdım, derdim bu açılan yanlış ve suistimal edilecek bu emsal karardan geri dönülmesidir. Hukukun üstünlüğünün tesis edilmesidir. Bu konu sadece bizim tarafımızdan mı takip ediliyor, yabancılar ellerini ovuşturup bunun sonucunu dörtgözle beklemiyorlar mıdır? Bu kapı açılırsa bundan en fazla yararlanacak da onlar. Allah korusun, içinde yaşadığımız dış güçlerin ekonomik saldırıları altında zarar görecek şirketleri sırtlanlar gibi satın almak için beklemediklerini mi sanıyorsunuz? Neticede hukukun üstünlüğü herkese lazım ve bunun da yolu hukuki mecra olduğuna göre konuşacağımız dil de HUKUKU şartlar dahilinde olacaktır. Umarım siz de bu durumu anlamışsınızdır.

8. Sn strateji yazılarınız çok aydınlatıcı ve kıymetli ama adalet bu ülkede Artık sadece bir kadın adı üzülerek yazıyorum umarım başarılı olursunuz tüm içtenliğimle diliyorum iyi geceler

Sayfa 783/983 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •