Sayfa 690/983 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Sn. katık sağolun. İyi bir karla ayrılacağım burdan, ya bundan ya mahkemeden, küçük hesapçı tüpçüye dolar endeksi her türlü girdi. 5 aydır burdayım, kredili maldayım.
    Kredili mi?Diyelimki zarardasınız.Kredili malda ,nasıl oluyor pozisyonu acık tutmak.Merak ettıgım ıcın sordum .
    Akıl,adama sermayedir.

2.  Alıntı Originally Posted by kar Yazıyı Oku
    Kredili mi?Diyelimki zarardasınız.Kredili malda ,nasıl oluyor pozisyonu acık tutmak.Merak ettıgım ıcın sordum .
    Öyle değil Sn. kar, kredi çekerek borsada mevduat kullanıyorum. Faiz oranı 1,10 larda, öbür türlü kredili mal çok daha sakat.

Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Öyle değil Sn. kar, kredi çekerek borsada mevduat kullanıyorum. Faiz oranı 1,10 larda, öbür türlü kredili mal çok daha sakat.
    .Ben bıle elımdekı hııse,cuma gunu zarra yazınca ekraanda bır stres oldum.Birde sattıgım hıııse bayagı gıttı.buna teknıgı ıyı gırmıstım.Canıma okudu.
    Akıl,adama sermayedir.

4.  Alıntı Originally Posted by kar Yazıyı Oku
    Sayın kar, banka kredisi ile kurum kredisi arasında bir fark yok ki. Birisinde faizi aylık ödüyorsunuz diğerinde günlük. Bazı kurumlar portföyünüz kadar kredi açarken bazıları %75 bazıları da %50 kredi acabiliyor. Bu krediyi kullanmak veya kullanmamak size kalmış. Kullandiginiz gün ve miktar kadar faiz ödersiniz. Kullanmazsanız faiz ödemezsiniz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Beyler , ben bugün hurgz hisselerimin yarısını sattım . Derin bir nefes aldım . Diğer yarısı duruyor tabii. Sebebine gelince , demirören bu işi yatırım olmaktan çıkarıp kumara çevirdi . Ama öyle bir kumar ki , o bizim elimizi biliyor . Biz onun ne yapacağını bilmiyoruz ! Şu anda hurgz , orta yerde bir fiyatta tutuluyor . SPK kararı bizim lehimize gelse bile , demirörenin ne yapacağını bilmiyoruz . Başka ayak oyunu veya zaman kazanıp küçük yatırımcıyı dökmek için mahkemeye gitmesi , ortada duran fiyatı hızla aşağı çeker . Yok ,paşa paşa çağrıya uyup hisselerinizi alacağım, derse fiyat yukarı fırlar . Yani bunun ortası YOK. İşte o yüzden , yazı tura oyunu gibi kumara döndü bu iş . Bende bu riski azaltmak adına bugün yarısını sattım. Borsa şirketlerinin çoğu ,son 3-5 ayda, yukarıdan aşağıya 1/3 oranında fiyat kaybı yaşadı. Yani aynı şirket , burdan eski fiyatına gelse 1/2 para kazandırmış olur . ( örnek : 6 liralık kağıt , 4 liraya inince 1/3 kaybettirir. Ama 4 liralık kağıt , 6 liraya çıkınca 1/2 kazandırır.) Bizim hurgz 3-5 aydır diğer şirketlerin çoğu aşağıya gelirken , bu yerinde saydı . Görece olarak bizim kağıt değer kazandı . Bu yüzden elimdeki senetleri değiştirme kararı alarak bugün uyguladım . Kalan yarısıyla beklemeye devam . Fiyatın buralarda durmasını eleştiren arkadaşlara cevabım : spek aydın doğan ın kağıtlarını elinde tutan aynı spek . O da demirörenin ne yapacağını kestiremediği için hürgz ın fiyatını ortada tutuyor . Duruma göre ya aşağı , ya yukarı sürecek . Şimdiden yukarı sürse , küçük yatırımcının hepsi kaçar . Mal elinde kalırsa , uzun süre beklemek ve mücadele etmek durumunda kalır. Yani spek de bu işin kumara döndüğünü görüyor olmalı . Ben demirören le , yazı tura atacak kadar varlıklı değilim . O yüzden riskimi pay ettim. YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR . BENİM KARAR VE GÖRÜŞLERİM SADECE BENİ BAĞLAR.

6. Hayırlısı olsun Sn. Erhan, çabuk fikir değiştirdiniz, bol şanslar.

7.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun Sn. Erhan, çabuk fikir değiştirdiniz, bol şanslar.
    Sadece omu kaçan çok olsu

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Gecen hafta turladık 1.40larda.sonra gene asagı cekmedıler mı?Napsın arkadas.Hissede durunca ,fırsatları kavırıyorsun.Nakıtde durunca ,alttan alma şansıda beliriyor.Bir turda ,küçük ystırımvı yapsın.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Akıl,adama sermayedir.

Sayfa 690/983 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •