Sayfa 718/983 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Eyvallah, sağol varolda, kaç yaşında adamsınız, yakışık alır mı yaptıklarınız. Daha öncede icra Müdürü vardı bir tane sizin gibi Valiyi mi şikayet edeceksiniz deyince kavga etmiştik. Hakkımızı da almıştık. Yalnızca aciz adamlar güdülür, bizim boyun dik eğilmiyor.
    eyw . hak verilmez alınırmış.yolunuz açık olsun . ama neyse ya . insan konuşmaktan bazı şeyleri yazmaktan bile çekiniyor artık . yolunuz açık olsun .ne dşyeyim
    yaturecün emmmeee tavsüye etmeyecün

2. Arkadaşlar, SPK tebliği bu, Demirören bu 18. maddeye atıfta bulunarak çağırdan muafiyet istedi. SPK verdiği karar;

"2. Payları Borsa İstanbulda işlem gören Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.nin (Hürriyet) sermayesinin yaklaşık %77,67 sine tekabül eden payların Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. (Demirören Medya) tarafından satın alınması nedeniyle Hürriyetin diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere Demirören Medyanın zorunlu pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünden muafiyet talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir."

Görüldüğü gibi hiç bir açıklama ve gerekçe göstermeksizin "olumlu karşılanmasına karar verilmiştir." diyor.

SPK kendi tebliğine uymuyor. Peki biz küçük yatırımcı olarak neye, kime güveneceğiz? Sayın Cumhurbaşkanımız gibi, onların doları varsa, bizim Allah'ımız var'mı diyeceğiz. Bu nasıl hukuki garabettir?

Bu garabet kararı alan SPK üyelerinde akıl izan yok mudur? Bundan sonra kim inanır, kim neye güvenir. Hani hukuğun üstünlüğü nerede kaldı?

Hadi herşeyi geçtim,

Aynı anda, aynı şartlarda, aynı dolar ve kur üzerinden aynı kişi tarafından satılmış ve satın alınmış 2 şirket var ortada.

DGZTE başvurusu 3.9087 Kur üzerinden iken, bunu kabul etmeyip satın alma günkü kur olan 4.4581 TL üzerinden her DGZTE lotu için 1.4159 USD den, 6.31 TL'den çağrı yapacaksın diyorsun.

Aynı şartlarda HURGZ için karar alsa 1.61 TL'den HURGZ için çağrı yap demesi gerekirken muafiyeti kabul ediyor.

Kimse bunun izahını yapamaz. Ben yaptım oldu, ben böyle karar verdim mi diyecek şimdi SPK? Valla benim güvencim kalmadı, demek ki SPK küçük yatırımcının yanında değil, patronların hakkını korumak için var imiş.

Türkiye hukuk vardır diye çok savundum ancak artık savunacak mecal ve dayanak bırakmadılar, herşey yerle yeksan oldu kafamda. Ne diyebilirim ki, zalımin zülmü varsa, ezilenin de ALLAH'ı var.

Mübarek Kurban Bayramı arifesinde, bize bu bayramı zehir edenleri Allah'a havale ediyorum. Biz istesek de istemesek de Rabbimin gerekeni yapacağında zerrece şüphem yok.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Değerli arkadaşlar ozelden nasıl yazılıyor burda bilmiyorum mail adresim [email protected] gerçekten dava açacak arkadaşlar yazabilir ben de katilirim

Suçum ne ,benım?Bu hiiiseyi almak mi?Diğerini alsaydım ,mutlu mutlu gülücükler dagıtacaktım sımdi.
    Akıl,adama sermayedir.

5.  Alıntı Originally Posted by kar Yazıyı Oku
    Suçum ne ,benım?Bu hiiiseyi almak mi?Diğerini alsaydım ,mutlu mutlu gülücükler dagıtacaktım sımdi.
    Sayın kar;
    Merak etmeyin, diğerini alsaydınız zadece zarar riskiniz olmayacaktı. %93 olan halka açıklık 95'i geçti mi borsa kotundan çıkmaya hak kazanılıyor. Çağrı fiyatı da 5.89 fiyata göre 6.02 TL. Bu havada hiç yoktan iyidir, şu aşamada insanı buna bile sevindirir hale getiriyorlar.

Aynı anda, aynı şartlarda, aynı kişiden alınıp, yine aynı şekilde USD üzerinden satın alınan DGZTE için de aşağıdaki karar alınıyor.

Aradaki tek fark ise, Demirören'in istediği 3.9087'lik USD kuru değil, paranın ödendiği günün kuru olan 4.4581 TL'den hangisi yüksekse ondan çağrı olur diyor.

Peki bu ne demek, 1 Pay 1.4159 USD x 4.4581 US kuru = 6.31 TL çağrı fiyatı.

BİTTİ Mİ? BİTMEDİ. SPK ELİNDEN gelenin en iyisini yapıyor, 26 Haziranda 0.2915 TL temettü verdin, bunu da çağrı fiyatından düşebilirsin.

6.31 - 0.2915 = 6.02 TL

Yani kendi tebliğine göre en az 6.02 TL çağrı ve zorunlu çağrıdan 1 gün önce TCMB usd alış kurundan hangisi yüksekse ondan çağrı yapacaksın demiyor. Yani kendi koyduğu yürütme kuralını kendisi çiğniyor ve daha önce eşi ve benzeri görülmemiş bir karar ve uygulamayla.

1. Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’nin (Doğan Holding) Demirören Gazetecilik A.Ş.’nin (Demirören Gazetecilik) sermayesinde sahip olduğu 97.723.878,03 TL nominal değerli payların 16.05.2018 tarihinde Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. (Demirören Medya) tarafından satın alınması sonrasında Demirören Medya’nın Demirören Gazetecilik sermayesindeki oy hakkı oranının % 93,07’ye ulaşması nedeniyle, Demirören Medya’nın Demirören Gazetecilik’in diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere zorunlu pay alım teklifinde bulunması amacıyla hazırlanan pay alım teklifi bilgi formuna Kurulumuzca onay verilmesi talebi ile pay alım teklifi fiyatının Türk Lirası karşılığının satışa ilişkin görüşmelere başlandığının kamuya açıklandığı ilk tarih olan 22.03.2018’de TCMB tarafından kamuya açıklanan 3,9087 $’lık ABD Doları alış kurunun esas alınması suretiyle hesaplanması talebinin değerlendirilmesi sonucunda;
    a) Demirören Medya’nın varlıkları arasında Doruk Faktoring A.Ş. ve Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. olmayan Demirören Gazetecilik paylarını satın almak için satıcı taraf olan Doğan Holding lehine toplam 138.362.781,28 $ tutarında ödeme yaptığı ve bu doğrultuda Demirören Medya’nın Demirören Gazetecilik’in yönetim kontrolünü sağlayan beher payını almak için 1,41585 $‘lık maliyete katlandığı dikkate alındığında, Demirören Gazetecilik’in Doğan Holding dışındaki diğer ortaklarının da kontrolün elde edilmesi amacıyla yapılan bu ödemeden faydalandırılmasını teminen 1,-TL nominal değerli Demirören Gazetecilik payı için pay alım teklifi fiyatının en az 1,41585 $ olarak belirlenmesine,
    b) 1,41585 $’ın Türk Lirası karşılığının belirlenmesinde; Tebliğ’in 17 nci maddesi çerçevesinde payların devir tarihinde T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru (4,4581) ile pay alım teklifinin başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanının kullanılmasına,
    c) 29.06.2018 tarihinde Şirket tarafından 2017 yılı hesap dönemine ilişkin ortaklara dağıtılan karın, yukarıdaki esaslara göre belirlenen nihai pay alım teklifi fiyatında indirim kalemi olarak dikkate alınabileceği hususunda Demirören Medya’nın bilgilendirilmesine
    ç) Fiili pay alım teklifine II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği’nin 17 nci maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen süreden (14.07.2018 tarihinden) sonra başlaması dolayısıyla 14.07.2018 tarihini aşan her gün için yıllık LIBOR oranlarının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarının pay alım teklifi fiyatına eklenmesine,
    karar verilmiştir.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

6.  Alıntı Originally Posted by cesur555 Yazıyı Oku
    bağımsız olan bi yargı bu çağrı muhafiyetine onay verirmiydi bu 1 . ziraat bankasının görevi medya yayın organı satın alacak holdinge borç vermek midir bu 2 . bu iş en başından beri lağam kokuyordu zaten . o yüzden kimi kime şikayet edeceksiniz o da ilginç yani
    Dgzte yi neden onayladı o zaman spk. Sende bu soruya cevap ver bakalım.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Mrb numarami 05423199898 ne gerekiyorsa yapalim

8. Babasını daha yeni kaybeden adam , kendini ölümsüz zannediyor herhalde.

Sayfa 718/983 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •