Sayfa 116/230 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 921 - 928 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın devir
    sosyal medyada kendisini sol görüşlü diye tanımlayan Erdoğan karşıtı ekonomist ve yorumcular sürekli dolar patlayacak ülke Venezuela gibi krize gidiyor diye yorumlar yapıyorlar ve adeta buyuk bir kriz daha yaşansada akparti ve Erdoğan dan kurtulsak diye adeta dua ediyorlar

analiz ve yorumları ve daha buyuk kriz beklentileri gerçekleşecekmi bilmiyorum ama analiz ve yorumlarında Erdoğan ve akparti karşıtlığının etkisi altında kalıyor olabilirlermi ?

saygılar
    Bizde herkes artık görevli maalesef. Bağımsız düşünme yok. Tarafını seçip verip veriştiriyor. Erdoğan hiç mi iyi bir şey yapmadı. 10 tane eleştiri yapsın ama 1 konuda da hakkını teslim etsin vakit ayırıp dinlerim. Koca koca adamlar çağdaş bir ülkede kim daha çok vatansever kasıyorlar. Çok kan kaybediyoruz.
    Devirme işine gelince Erdoğan'ı devirecek kalibrede adam şu an yok. Keşke olsa.
    --

2. Evet onu bende düşünüyorum...68 den 121500 e giden 5 li itki acaba son dalgamıydı diye ama çok hızlı olması eğiminin yüksek olması o olasılığı zayıflatıyor...ve ayrıyeten dax grafiği de bu olasılığı azaltan bir başka unsur bana göre...
     Alıntı Originally Posted by devir Yazıyı Oku
    tabi biz burada kapanış trendi olursayı tartışıyoruz. Küçük de olsa tiyatronun kapanmış olma olasılığı var. Eğer işler senaryo no:3'e evrilirse erken çöküş senaryosu da güçlenecektir. Benim gibiler 80000'e paldır küldür gelirken ellerini ovuşturacakken kimisi de bu meret durmayacak diye tedirgin olacaktır. Karar günü geldiğinde nasıl bir stratejimiz olmalı onu da zamanı geldiğinde yazalım geride kalıp kaybolmasın.
    --

3. Bu mikro sayımlardaki anomalileri aşmanın yolunu bulamadım. Her seferinde anomali olacak diye 2000 puan yukarıdan almak lazım herhalde. Aynısından Eylül sonu tepesinde de olmuştu. Orada bunun gibi eksik dalga yoktu. Alt 5 nolu dalga mongol çıkmıştı.
    --

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Kesinlikle öyle. Altını ABD tahvilleriyle birlikte değerlendirmek gerek. Tahvil faizleri iki şekilde yükselir. Ya risk iştahı açılır millet tahvilden çıkar riskli varlıklara yönelir. Önümüzdeki dönemde zaten bu olacak. Ancak faiz bu şekilde bir yere kadar yükselir. Tahvil faizlerine asıl ralli yaptıracak olan güvenli varlık algısından çıkmasıdır. Yani hiç kimsenin bilmediği bir dünya. Tepeden ilk düşüş başlayıp mesela 2008'deki kadar ilerlediğinde tahvil faizleri güvenlik gereği çakılır. Altın fırlar. Fakat bu şekilde devam etmez. 1930'lardan beri tecrübe edilmemiş bir boyuta geçildiğinde yani düşüş kesintisiz devam ettiğinde insanlar tahvilleri de satmaya başlarlar ve tahvil faizleri fırlar. Bunun küçük bir provasını 2010'lu yıllarda bazı Avrupa ülkelerinde gördük. Faiz fırlayınca altın önce düşer, sonra yemişim tahvil faizini der ve kaldığı yerden yükselişini sürdürür. Bölüm sonu canavarı çıktığında altınlardan kurtulmak kaydıyla.
    --
    Üstad selamlar. EW yi bana bile sevdirip-okunabilir şekilde anlatabildiğinize göre, bir kitap vs yazarsanız tutar bence (satış adedi olarak değil tabii ki, etki gücü açısından). Bu forumdan çok başarılı kişiler geldi geçti. KMX de kitap yazmıştı galiba. Onu alıp okumamıştım ama, siz yazarsanız kesin okurum

EW yi hep ince işçilik ve detaylara yoğunlaşma olarak algıladım. Ama ben hep büyük resim odaklı oldum, detaylara hiç bakamadım.

Bu vesile ile bir anımı anlatayım: Ünide sınıfın başarılı ve her dersi takip eden, zamanında notları alan düzenli-disiplinli öğrencisi olarak...sınav zamanı arkadaşlar notlarımdan çalışıyorlar. Bir gün geldiler, bir sembol bu nedir diye soruyorlar...Ben de sınav çalışmalarımı çoktan bitirmiş ve son 1-2 gün pek de çalışmayan biri olarak şaştım kaldım. Benim notlarım, üstelik sınava da iyi çalışmışım..bu sembol ne? Neyse, sonra farkediyorum ki o sayfayı başka bir arkadaştan defterime geçirmişim...o arkadaş da "g" yi "ro" harfi gibi yazıyor, el yazısında.

Tabii ki, benim detaycı olmayan tarzım, sayfanın bir köşesinde kalan "ro" ya takılmamış..."g" sembolü ile devam etmişim

Yani, hep detaylara inememek gibi bir zaafım oldu...Artık kusur mu, avantaj mı bilemem...Yaptığın işe göre değişiyor sanırım.

Son olarak...bu yükseliş dalgasını uzun vade portföyün 1. kısmını full lemiş olarak yakaladık...%100 hisse sayılır...Beklediğim hareketler gerçekleşirse faz2 ve faz3 alımları da olacak. Ama çarpan etkisi (vadelide uzun pozisyon) az oldu..Bir iki zamanlama hatası ve aç gözlülük yüzünden. Ama Devir hoca nın tüm hareketi kaçırdığını görünce, biraz ferahladım...Halime şükrettim

5. Bizim borsamızın bütünsel bakıldığında sicili ABD'den daha temiz. Orada sayım sorunları daha fazla. Hele bir Dax var ki evlere şenlik. Haftalık grafiklerin altına inmemeli.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Üstad selamlar. EW yi bana bile sevdirip-okunabilir şekilde anlatabildiğinize göre, bir kitap vs yazarsanız tutar bence (satış adedi olarak değil tabii ki, etki gücü açısından). Bu forumdan çok başarılı kişiler geldi geçti. KMX de kitap yazmıştı galiba. Onu alıp okumamıştım ama, siz yazarsanız kesin okurum

EW yi hep ince işçilik ve detaylara yoğunlaşma olarak algıladım. Ama ben hep büyük resim odaklı oldum, detaylara hiç bakamadım.

Bu vesile ile bir anımı anlatayım: Ünide sınıfın başarılı ve her dersi takip eden, zamanında notları alan düzenli-disiplinli öğrencisi olarak...sınav zamanı arkadaşlar notlarımdan çalışıyorlar. Bir gün geldiler, bir sembol bu nedir diye soruyorlar...Ben de sınav çalışmalarımı çoktan bitirmiş ve son 1-2 gün pek de çalışmayan biri olarak şaştım kaldım. Benim notlarım, üstelik sınava da iyi çalışmışım..bu sembol ne? Neyse, sonra farkediyorum ki o sayfayı başka bir arkadaştan defterime geçirmişim...o arkadaş da "g" yi "ro" harfi gibi yazıyor, el yazısında.

Tabii ki, benim detaycı olmayan tarzım, sayfanın bir köşesinde kalan "ro" ya takılmamış..."g" sembolü ile devam etmişim

Yani, hep detaylara inememek gibi bir zaafım oldu...Artık kusur mu, avantaj mı bilemem...Yaptığın işe göre değişiyor sanırım.

Son olarak...bu yükseliş dalgasını uzun vade portföyün 1. kısmını full lemiş olarak yakaladık...%100 hisse sayılır...Beklediğim hareketler gerçekleşirse faz2 ve faz3 alımları da olacak. Ama çarpan etkisi (vadelide uzun pozisyon) az oldu..Bir iki zamanlama hatası ve aç gözlülük yüzünden. Ama Devir hoca nın tüm hareketi kaçırdığını görünce, biraz ferahladım...Halime şükrettim
    Eminim öyledir. Bol kazançlar.
    --

7. Dax lineer haftalık grafiklerde sayımı çok kolay ve net değil mi?
     Alıntı Originally Posted by devir Yazıyı Oku
    bizim borsamızın bütünsel bakıldığında sicili abd'den daha temiz. Orada sayım sorunları daha fazla. Hele bir dax var ki evlere şenlik. Haftalık grafiklerin altına inmemeli.
    --

8. Bu Venezuella ne oldu en son ? Kamyoncuyu şutladılar mı ?
    --

Sayfa 116/230 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •