Sayfa 118/230 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 937 - 944 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    belki çoğunuz tanımıyorsunuz emirler abimizi ama kendisi bu forumun en eskilerindendir.eski forum çöktüğü için tabii bazı şeyler unutulmuş olabilir. EW konusunda bence bu ülkenin ilk 10 kişisi içindedir yeri.hatta ilk 5 kişiden birisidir diyebilirim.diğer tanıdığım en iyiler DEVİR, Tuncer ŞENGÖZ ve sazan dır..sazan abimizde bu forumda idi zamanında o da efsane bir traderdı ve EW yöntemi ile inanılmaz analizleri vardı.

Alıntı Originally Posted by emirler Yazıyı Oku
    Burada eski dostları görmek ne güzel hala sayıyoruz say say bitmiyor. TL için alternatif bir sayımımı koyuyorum , yatırım tavsiyesi değildir.Hepsi sanal alemin senaryosudur.Çeşit çok makul olanı seçtim.

3. Sn. Devir, sizin futbolcu deyimi ile ifade ettiğiniz üçlü senaryonun ikincisi taraftarıyım, ancak üçüncüsü ile ilgili az da olsa suphelerim yok değil, ben elliot bilmem, teknik analizi de sevmem, genellikle sezgilerime göre hareket ederim, olabildiğince kendimi kısa vadeli haber akışından soyutlamaya çalışırım büyük resimden kopmamak için. Sizin çok eskilerde bir benzetmeniz vardı, bir balıkçı nehirde bacakları yarısına kadar suya gömülmüş büyük balığı avlamak için sabırla bekliyor ve zaman gectikçe canı sıkılıyor başlıyor sağında solunda dolaşan küçük balıklardan yakalamaya tabi tam bu esnada o uzun zamandır beklediği kocaman balık ayaklarının arasından süzülüp gidiyor ve bizim balıkçı havayı alıyor, bu son yukseliş de sanki biraz böyle oldu çoğu insan için, 1-2 bin puanlık hesaplar yüzünden gitti on bin puan

Gelelim üçüncü senaryoya; bu senaryo biraz 3 kasım 2002 seçimlerinden sonra borsanın yaptığı harekete benziyor. O zaman da ülkede gerek iktidar sorunları, gerek ekonomik kriz derken 20,000'den 10,000'e düşmüş ve bir türlü yönünü bulamayan bir borsa vardı. Tam da 3 kasım 2002 secimi ile beraber yaklaşık bir haftada 10,200 puandan 14,300 puana yukseldi. Sonrasında iki ay gibi kısa bir sürede ocak başı gibi tekrar çıkışa başladığı yere, 10,200'e, 2 ay sonra da 9,000 altına geldi, sonrası malum zaten, üç dört ay can cekişme ve yepyeni bir anatrend, 60,000 yolculuğu.

Eğer üçüncü ihtimal gerçekleşirse 2002 secim hareketine çok benzer bir hareket görebiliriz, ama ben yine de ikinci senaryonuzun daha güçlü olduğunu, 10,000 puanlık yüselişe katılamayanların önünde daha çok fırsat olacağını düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by leemorgan Yazıyı Oku
    Sn. Devir, sizin futbolcu deyimi ile ifade ettiğiniz üçlü senaryonun ikincisi taraftarıyım, ancak üçüncüsü ile ilgili az da olsa suphelerim yok değil, ben elliot bilmem, teknik analizi de sevmem, genellikle sezgilerime göre hareket ederim, olabildiğince kendimi kısa vadeli haber akışından soyutlamaya çalışırım büyük resimden kopmamak için. Sizin çok eskilerde bir benzetmeniz vardı, bir balıkçı nehirde bacakları yarısına kadar suya gömülmüş büyük balığı avlamak için sabırla bekliyor ve zaman gectikçe canı sıkılıyor başlıyor sağında solunda dolaşan küçük balıklardan yakalamaya tabi tam bu esnada o uzun zamandır beklediği kocaman balık ayaklarının arasından süzülüp gidiyor ve bizim balıkçı havayı alıyor, bu son yukseliş de sanki biraz böyle oldu çoğu insan için, 1-2 bin puanlık hesaplar yüzünden gitti on bin puan

Gelelim üçüncü senaryoya; bu senaryo biraz 3 kasım 2002 seçimlerinden sonra borsanın yaptığı harekete benziyor. O zaman da ülkede gerek iktidar sorunları, gerek ekonomik kriz derken 20,000'den 10,000'e düşmüş ve bir türlü yönünü bulamayan bir borsa vardı. Tam da 3 kasım 2002 secimi ile beraber yaklaşık bir haftada 10,200 puandan 14,300 puana yukseldi. Sonrasında iki ay gibi kısa bir sürede ocak başı gibi tekrar çıkışa başladığı yere, 10,200'e, 2 ay sonra da 9,000 altına geldi, sonrası malum zaten, üç dört ay can cekişme ve yepyeni bir anatrend, 60,000 yolculuğu.

Eğer üçüncü ihtimal gerçekleşirse 2002 secim hareketine çok benzer bir hareket görebiliriz, ama ben yine de ikinci senaryonuzun daha güçlü olduğunu, 10,000 puanlık yüselişe katılamayanların önünde daha çok fırsat olacağını düşünüyorum.

Bugünlerde kendime referans aldıığım hep baktığım grafiği koymuşsunuz elinize sağlık. Bir farkla ben grafik üzerinde Ağustos-2003 ayını yaşadığımızı düşünüyorum. Mart-2003 dibinden kalkış ve sonra yatay aşağı geçen 4 ay bizim Ağustos-Aralık 2018 dönemiyle aynı.

USD kurundaki benzerlik de dudak uçuklatan cinsten.
    Hatta ISCTR'nin aynı dönemdeki seyrine bakın. (Alta koydum)
    Bence büyüleyici.

Tarih tekerrürden ibarettir.ISCTR.jpg

5. teşekkürler Türkoğlu eğer birşeye muafak olabiliyorsak Devir hocamızın bu ew aşkını bize bulaştırmasındandır (zaten virüs bizde varmışta ateşlenmeyi bekliyormuş) , sn sazanla epey yol aldık, sonra derya denizlere daldık ola ola bu kadar olabildik.
    matruşka misali ew öyle birşey açtıkca yenisi çıkıyor.
    unutmadan yazayım yatırım tavsiyesi değildir.

6. sehven yapılan yanlışın düzeltilmesi.

7. hocam C bitince oraya nasıl etiketliceksiniz ?

Alıntı Originally Posted by emirler Yazıyı Oku
    sehven yapılan yanlışın düzeltilmesi.

8.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    hocam bu dediğiniz dalga sayan herkeste var galiba, sayım yaparken hangisi itki, hangisi düzeltme, üçgen kuralına almaşıklığa uyuyor mu derken mikro ya mecburen dalınıyor.. öyle olunca da en iyi yerden yakalayım aşağıdan almadığımı üstten neden alayım daha primary sayımım çöp olmadı derken ..... olan oluyorrr ..
    Sn taraftar

işte bu ELLİOT un en kötü yanı
    analistleri sürekli en dibi ve en tepeyi bulmaya uğraştırırken
    ya piyasayı kaçırtıyor
    ya mallar elde patlıyor
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

Sayfa 118/230 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •