Special Days Image
Sayfa 149/230 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Sn.Devir bir aralar daha sık yazıyordunuz ve beyin jimnastiği yapıyorduk. Güzeldi.
    Sayımda aynı yerde olduğumuza sevindim, C:3:iv içerisinde olduğumuzu düşünüyorum, C:3 uzayan dalga olmaya aday olduğundan iv etiketi belki ilerisi günlerde değişebilir fakat C:3 ün değişeceğini sanmıyorum. C:3 dalgasının henüz 1.00 katına C dalgasının ise 0.618 boyuna 7 salınım yaparak geldi. Muhtemel iv dalga düzeltmesinden sonra son bir salınım ile C:3 tamamlanabilir diye tahmin ediyorum.
    Bu durum sonrası sadece düşüşe bir nebze ara verebilir, lakin bu durumda 1=3 dalga boyları eşit olacaktır.

Toparlarsak C kalıbı henüz bitmedi, ideal fiyat hedefleri 0.618 : 85480 / 0.78 : 80.000 / 1.00 : 73.000 / 1.618 : 53.000
    Salınımlar ile ilgili (73b ya da 53b beklentili adı üstünde tahmini hedefler için) yaklaşık süre tanımlaması yapabilir misiniz? Sn.Devir temmuz sonuna kadar dibin görülebileceği yorumunda bulunmuştu.

Sn.emirler de grafik daha farklı gibi, (ıv) den yukarı dönmüş gibi algıladım.

Bol kazançlar...

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

2. Bist 100 grafik analizine baktığımızda, endeksin 18 Nisan 2016'da test etmiş olduğu direnci şu an için destek olarak kullandığı noktada bulunduğumuzu görüyoruz. Gündemi değiştirecek konular olmadığı takdirde, endeksin öncelikle 89.000 sonrasında ise 95.000 bandını test etmesini bekliyorum.

3. Ben Mayıs sonu-Haziran başını önemli bir tepe olarak bekliyordum. İnversiyon olabiliyor (tepeler dip, dipler tepeye dönüşebiliyor) ancak zaman analizi daha güvenilir bence. DOlar bazlı ikili dip gibi birşey oldu.

Üstadlara saygım sonsuz ancak farklı sayımlar da düşünülebiliyor sonradan.
    5. dalga bekleme düşüncesinin trend kaçırtmada üstüne yoktur. Bunu da hatırlatmış olayım. Temmuzda Haziran-temmuz dönemi başarısız bir 5. dalgaya da sahne olabilir.

4. HAFTALIK GRAFİKTE 2011 DEN BERİ MAVİ KIRMIZIYI KESMEDEN ALMIŞLAR YUKARI....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sn.DEVİR,

geri alış bir miktar abartı oldu sanki...benimde kafamda soru işareti oluştu açıkçası...acaba piyasa dibi aşağıdaki şekilde yapmış olabilir mi? biliyorum siz grafikte kırmızı 2 olarak görünen yerden aşağı yönlü dalgayı başlattınız ama ne bileyim böyle bir kalıp ilerlemiş ve bitmiş olmasın...bu çıkış C.4 olamaz çünkü cuma günü yükseliş sizin C.1 olarak kabul ettiğinizi düşündüğüm dalganın dibi olan (grafikte kırmızı 3) 90.523 ü yukarı yönde ihlal etti...iyimser ihtimalle C.3.iv olabilir bu çıkış ama yine de abartı gibi geldi bana...aşağıdaki görüntü acaba mı dedirtiyor...

son dipten yukarı atak C.3.iv ise yakınlarda bir yerden aşağı dönüp yeni DİP yapması lazım...

6. Endeks geneli için bir grafik paylaşmış olayım. Aylık olarak bakınca C dalgası daralan üçgen alt bandını aşağı kesmesine rağmen ayın sonunda (son bir haftada) tekrar çok hızlı tepki vererek tekrar kanal içinde kaldı. Bu gerçekten bir çok dengeyi değiştirmiş oldu. Pazartesi yarım günlük seansta önemli bir değişiklik olmazsa yalancı da olsa 100K lara kadar giden yalanci bir bahar görebiliriz. Sonrası için aslında temele bakıp konuşmak daha sağlıklı olur.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    BIST için yön aşağı ancak emsallerle fark çok açıldığı için birkaç iyi haber gelirse çok sert yukarı tepkiler gelebilir. Bu tür hareketleri saymazsak 2-3 ay gibi bir vadede daha önce görülen 84654 dibinin altına inilmesini beklerim.
    Burada en tatsız gelişme tarihsel trend desteğinin kırılmış olması. Bu yeni olmadı tabi ama iyi bir durum değil. Yine de dalga sayımları her zaman trend çizgilerini ezer gerçeğini unutmamak lazım. Sayım tamam değilse çizgiler hükümsüzdür. Burada yapmamız gereken revizyon mega trendin bitmesinden ziyade finiş noktası olarak düşündüğüm 200.000 küsürün aşağı yönlü revizyonu olabilir.
    --
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Süreç devam ediyor. Tarihsel trend desteğinden giderek uzaklaşıyoruz. Dalga sayımları oldukça sarih. Şu an C/3 devam ediyor. Ayı piyasasının Temmuz ayında bitmesini bekliyorum. Aşağıda herhangi bir destek yok. O yüzden ara tepkilerin nerede gerçekleşeceğini kimse bilemez ama ekonomideki kötü gidişi durdurmak için alınacak tedbirler birkaç günlük sert yukarı hareketlere neden olabilir. Bunlar da düzeltmelerin bahanesi olur.
    Arjantin seviyesine düşeceğimizi sanmıyorum. Ama 3-4 yıl sonra Arjantinden daha beter olacağız. Önümüzdeki 1-2 yıl cılız bir boğa piyasasına gireceğiz gibi görünüyor.
    DEVİR Hocam merhabalar,
    Bir güncelleme var mı acaba. Sn Taraftar da Sizle aynı sayıyordu ama bu çıkış sayımları biraz değiştirmek zorunda bırakmış olabilir mi? Selamlar..

8.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Endeks geneli için bir grafik paylaşmış olayım. Aylık olarak bakınca C dalgası daralan üçgen alt bandını aşağı kesmesine rağmen ayın sonunda (son bir haftada) tekrar çok hızlı tepki vererek tekrar kanal içinde kaldı. Bu gerçekten bir çok dengeyi değiştirmiş oldu. Pazartesi yarım günlük seansta önemli bir değişiklik olmazsa yalancı da olsa 100K lara kadar giden yalanci bir bahar görebiliriz. Sonrası için aslında temele bakıp konuşmak daha sağlıklı olur.

Geçen haftaki açık olan seanslarda ortaya çıkan son durumdan sonra biraz iddialıyım kimse kusura bakmasın, 100 bin ile 101500 lere gidecek bir hareketi görme ihtimalimiz yüksek. Ancak 102 -103bin üzerini haftalıklarda teyidini göremezsek 75000 ve altını hedefleyen hareketin başlangıcına birlikte şahid olabiliriz.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Sayfa 149/230 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •