Sayfa 175/230 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    En az 98000'e kadar gitmesini beklerim. Ekseriyetle boşluklu açılışlarla ilerleyecektir.
    --
    sayın hocam;hoşgeldiniz.yokluğunuzda zaman zaman bende grafiklerinize az anlasamda bakmışımdır.Teşekkür ederim.Son çeyrekte yani ekim ayından itibaren olumsuzsunuz.O halde ekim ayına kadar bizlere bir yol gösterebilir misiniz?Yükseliş varsa nereye kadar,düşüş tekrar nereden başlayabilir gibi tahminlerinizi paylaşabilirseniz mutlu oluruz.Tahmindir,analizdir tutar-tutmaz ayrı bir konu.Çok teşekkür ediyorum,sağolunuz.YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Ekseriyetle boşluklu açılışlarla ilerleyecektir.
    --
    Boşluklu açılışlarla ilerleyebilmesini desteklemek için bu gün bir başka topikte "BIST'in yukarı yukarı yönlü marjının 20%'ye, aşağı yönlü marjının ise 10% da bırakılması" fikrini ortaya atmıştım.

Hem işlem hacmini arttırır, BIST de komisyon payından gelirini arttırır, hem de dünyadaki parasal genişlemelerden Türkiye fazlaca pay alır. Bu pay sıcak para olur ama yine de hiç yoktan iyidir.

3. DEVİR hocam aylar sonra sizi görmek harika. Umarım sağlığınız yerinde ve herşey yolundadır. Size aslında sormak istediğim orta uzun vade BİST ve ONS ALTIN analizleriniz nasıldır. Yorumlarınızda bahsetmişsiniz, şimdi hızlıca okuyup özümseme zamanı.
    Bu arada ben de çok eski okuyucularınızdan birisiyim. ONS Altın'ın (devirtrade sitenizde) 1900 dolara gidişini ilmek ilmek işlemiştiniz analizlerde. O nedenle özellikle altın için beklentinizi çok merak ediyordum.. Selam ve saygılar..

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Yolun sonuna gelindiğini IMF/FED/ECB hepsi biliyor. Sorun papazın en son kimde kalacağı. Eskiden %20-30'luk türbülanslar piyasa gerçeği olarak kabul görürdü. Son yıllarda en ufak piyasa dalgalanmasında sorunun başına üşüşüyorlar. Dow 6000'den 27000'e giderken normaldi. %20 düşünce anormal oluyor. Popülizm, suçu birilerine ya da bir kuruma yıkma işi bu büyük korkudan kaynaklanıyor.
    Halı metaforundan devam edersek, önceleri silkeleyip sorunu çözüyorlardı. Kokmaya başlayınca yıkamaya başladılar. Şimdilik herkes burnunu tutarak geziyor. Bir nokta gelecek halıyı yakıp dışarı atacaklar. Sorun şu ki 250 senelik döngünün dönüşünde sıradan halk halıyla birlikte kendilerini de yakabilir.
    --
    Devir hocam iyi ki varsınız...

5. Sn. Devir hoşgeldiniz. Yorumlarınızı yine soluksuz okudum. Yeni analiz ve yorumlarınızı büyük bir merakla bekliyorum. Teşekkürler...

6. dax hedefini 11000 olarak güncelliyorum...
     Alıntı Originally Posted by altnygt Yazıyı Oku
    dax ve bist100 benzerlikler adlı eserim..fazla ciddiye almayın....nisan sonu bist 103 bin dax 10300....nihai dip hedefleri 61 bin ve 6600....

7. Sayın altnygt 2008 kriz grafiği temelli bir paylaşım olmuş gibi. Aynı olmayabilir. Dikkat !!

8.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bakış açınıza bağlı. Dow Jones muhtemelen yukarı döndü ve %15-20 yükselecek. Yani 18200 dip. Grafiğin ölçeğini büyütürseniz henüz fragmanı seyrettiğimizi söyleyebilirim. Bu yılın son çeyreğinden itibaren zihnimizin alışık olmadığı şeyler konuşmaya başlayacağız. Ne gibi şeyler derseniz şöyle bir örnek vereyim. Kendinizi bundan 1 ay öncesinde gibi düşünün, biri size geliyor ve NBA artık oynanmayacak diyor.
    --
    Analiz nokta atışı. En dipten %20 yükselmiş olacak dow future'lara bakılırsa.. Teşekkürler Sn DEVİR..

Sayfa 175/230 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •