Sayfa 178/230 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Korona virüsün doğa olayi olduğuna ben inanmıyorum. Dünyadaki yayilim bölgeleri ve yoğunluğu bana doğal bir yayilim olmadığı hissiyati veriyor. Bir amaç için oluşturuldu ve yayıldı diye dusunuyorum. Bunun sonucunda da dünyadaki güç dengesini değiştireceklerini varsayıyorum. Dünya tarihinde dünyaya hükmeden güçlü devletler ve imparatorluklar hep el değiştirdi. Bu döngü zamanının geldiğini ve bu süreçte sn.Devir hocanın dediği finansal çökuşlerin yaşanacağını öngörüyorum. Abd borsası zigzag sonrasi tepkisinde.. esas çöküş C bu tepki sonrasında başlayabilir..

2. Borsa düşer, tepki verir vs...
    Herhalde önemli olan, eğer global bir riskten dolayı düşüş oluyorsa acaba endeks dip seviyeleri buralar mı? Yoksa daha aşağısı var mı?

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    diyelim bu dediğiniz oldu...öteki beriki herkes battı...sonra ne olacak? zenginin parası da para etmeyecek anlıyorum bu söylediklerinizden...o da oldu diyelim...sonuç ne olacak? hayat nasıl devam edecek?

ekmek kuyruğunda kimler olacak? herkes top yekün batacaksa en basitinden koca ülkeye ekmeği kim nasıl üretecek? kim hangi parayla (para para da etmeyecekse) buğday ekecek, biçecek? fabrika nerede un yapacak? fırın nerede ekmek yapacak?

Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    3 nesil büyük bir kapitalist çöküş görmediği için fantastik gibi görünebilir ama daha geriye bakarsanız bunun kaçınılmaz olduğuna ikna olabilirsiniz.Belki de olmazsınız. Burada 2001 veya 2008'den daha büyük bir şeyden sözediyoruz ki o gün artık geldi. Herşey 2-3 yıl içinde olup bitecektir. Birkaç haftalık yukarı hareketler her seferinde kabusun bittiği gibi algılanacak ama her uykuya daldığımızda aynı rüyaya döneceğiz.
    Efendim benim bu düşüşten haberim vardı ben önlemimi aldım kısa pozisyona geçtim, güvenli limana parkettim vs. kurtuluş değil. Siz, ben, hepimiz, en isabetli trade edenle, en terste kalan hep birlikte batacağız.
    --
    Son düzenleme : TÜRKOĞLU; 07-04-2020 saat: 00:25.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    o zaman bist100 deki bu ilk dipten zıplama bir a veya w dalgası olmalı...98 gibi bir rakam vermiştiniz diye hatırlıyorum...ardından tekrar aşağı dibi delmeyecek bir b veya x dalgası sonrasında ise yılın 3. çeyreği civarı bitmesi muhtemel yukarı bir c veya y dalgası (son zirveyi geçemeyecek şekilde)...doğru mu?

Bu aslında kısa vadeli bir hedefti. Önümüzde zaman var dalgalanma çok olur.
    --
    Zorlamaya gerek yok. Yılın üçüncü çeyreği göreceğimiz son iyi günler olur bence. Onda da yüksek olasılık eski zirvelere ulaşamayız.
    --

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sizi görmek güzel Sn Devir. EWA yapan,ya da paylaşan kalmadı eskisi gibi. MB' nin TL kısıtlama ve türev piyasalara müdahale yoluyla, dolara müdahalesini nasıl yorumluyorsunuz, bu iş nereye varır. CDS, swap mevzusu?
    Sağolun. Dünyada hiçbir Merkez Bankası sermaye piyasasına çok çaresiz kalmadıkça bulaşmaz. MB'nin viop oyunculuğuna soyunmasının çok yanlış olduğunu bu iş ilk çıktığında yazdım. İşin buraya geleceği çok belliydi. Bir süre sonra satış tarafında tek kaldı. Her satıcı alıcısını da getirdi. Bir süre piyasayı tutuyormuş gibi göründü fakat farkında olmadan algıyı değiştirdi. Vadeli taraf spot piyasayı da tahrik etti. Giderek daha fazla satarak piyasayı dengelemeye çalıştılar ve tüm bunlar global ortam çok iyiyken oldu. Şimdi şartlar da değişti. Biz dalgalı kur politikasından vazgeçmemeliydik. Faiz kalkanı yeterliydi onu da 94 yılındakinin tıpkısı sopayla indirdik. Şu an kroke durumda boksör gibiyiz gerisini yazmayayım. CDS ile swap bağlantılı bence. Kapıyı Londra'nın suratına kapattık. Oysa döviz piyasasında manipülasyonu azaltmanın başka yolları vardı. Adeta cezalandırırcasına işi vatan millet propagandasına indirgeyerek bir silah çektiniz ve o silahın mucidine doğrulttunuz. Neticede yabancı yatırımcı tahvil piyasasından çıktı, sermaye piyasasından da cüssesi müsaade ettikçe çıkıyor. Bize döviz lazım değil diyorsak bunları yapmak yanlış değil. Ama lazımsa bu işin sonu iyi bir yere çıkmaz.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. DEVİR,

Borsalar her zaman gelişmeleri önden fiyatladığı için, biz bu çöküşü borsanın hareketlerinden nasıl anlayabiliriz? Yani rakamsal olarak hangi seviyelerin altına gelindiğinde "tamam geliyor beklenen" diyebiliriz? Teşekkürler,
    Bunun güvenli bir sağlaması yok. Risk almak gerekir. Büyük ölçekli bir yukarı düzeltme geldiğinde gelişen pozitif algıya karşı durup eldekileri satarak bir tercih yaparsınız. Coşku bir ara yeniden geri gelecek. Tepkinin zirvesini de bulmak mümkün değil. 85000'den almayıp 110.000 den piyasaya girenler size enayiye bak satıyor diyorsa doğru yoldasınız demektir.
    --

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Şuna kıyamet geldi diyelimde olsun bitsin sn Devir.
    Kıyamet değil de bir süre sefalet diyelim. Kapitalizmin ortadan kalkacağını sanmıyorum. Yeni sürümü gelecek.
    --

8.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Korona virüsün doğa olayi olduğuna ben inanmıyorum. Dünyadaki yayilim bölgeleri ve yoğunluğu bana doğal bir yayilim olmadığı hissiyati veriyor. Bir amaç için oluşturuldu ve yayıldı diye dusunuyorum. Bunun sonucunda da dünyadaki güç dengesini değiştireceklerini varsayıyorum. Dünya tarihinde dünyaya hükmeden güçlü devletler ve imparatorluklar hep el değiştirdi. Bu döngü zamanının geldiğini ve bu süreçte sn.Devir hocanın dediği finansal çökuşlerin yaşanacağını öngörüyorum. Abd borsası zigzag sonrasi tepkisinde.. esas çöküş C bu tepki sonrasında başlayabilir..
    Ben de şüpheleniyorum ama bunu tasarlayacak kadar ileri bir akıl olabilir mi bilemiyorum. Virüs bu evcil hayvan değil ki
    --

Sayfa 178/230 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •