Sayfa 181/230 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by dalgacı Yazıyı Oku
    sayın DEVİR
    öncelikle hoşgeldiniz bugün yazmaya başladığınızdan bir forumdaş(TÜRKOĞLU) tarafından haberdar edildik.
    düzeltme yeni başladığından hangi yapıda olabileceğini haklı olarak belirtmediniz.
    uzun zamandır belki de 3-4 yıldır tarihsel ölçekte sayım paylaşmadınız. xu100 endeksinde.
    merak ediyoruz tabi ki ocak zirvesine koyduğunuz etiketi...
    [IMG][/IMG]
    --

2. Devir abi;bren petrolde 1 dalga eksik demişsiniz.Yani aşağı mı 18 $gibi olacak anlamına geliyor?Sagolasın abi.YTD

3.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    fiziki altında mı işe yaramaz acaba?
    Çevremizde şu sıralar olan biteni normalleştirmeden istikbalin bir emaresi olarak görmek gerek. En pesimist finans yorumcuları bile olacakların farkında değil. Mesela bugün bir bankanın şubesine gittim. Kapalıydı. Kapı duvar. Bazı şubeleri kapatmışlar, diğerine yönlendiriyorlar. Yenilenen kartın şifresini almak için mecburen çıktım çünkü ne telefon ne de sms bankacılığı düzgün çalışmıyor. Bugünün şartlarında normal midir, evet normaldir. Ama bu ve benzeri alışık olmadığımız örnekler geleceğe flash-forward yapmaya engel değil. Emsalsiz bir küresel buhranda en güvendiğiniz fiziki altına ulaşamazsınız. Çünkü kasanız şubenin alt katındadır, banka da kapalıdır. Ne telefondan ne internetten muhatap bulamazsınız. Eve koysanız, bahçeye gömseniz gelir onu sizden alırlar.
    Menkul ve emtia anlamında kurtuluş yok. Tek kurtuluş tapu. Neyin tapusu olduğu önemli değil.
    --

4. Bir kilo domatesin bir kilo altından daha değerli olduğu günler gelecek desem bana katılanlar olur. Ama bizim jenerasyona denk gelecek desem kimse inanmaz. Koskoca insanlık tarihinde beni mi bulacak beş göbek sonrası düşünsün, FED deli gibi para basıyor, bu virüs işi biter ralliye devam diye geçirir içinden.
    Esasen bu domates altından değerli olacak hikayesi bence 21.yüzyılın ikinci yarısının konusu. Yani kapitalizmin tarih olacağı dönem. Buzulların eriyeceği, tarım arazilerinin katlanılamaz ölçekte sular altında kalacağı, milletin birbirini yiyeceği senaryo. Bu da olacak ama bizler göremeyeceğiz. Yakın gelecekte bizi bekleyen şey tarihsel bir finansal kırılma ve onun reele yansıması. Kısa bir sefalet süresi ve ders almayan insanoğlunun yeniden spekülasyona yöneleceği on yıllar.
    Olacakları bilemem tabi. Bunlar benim tahminlerim.
    --

5. Grafik paylaşırken ilgilenenlerin en azından EWP101 bildiğini varsayıyorum.
    --

6. [IMG][/IMG]

Altındaki en büyük resim bu. En son 2011'de güncellemişim ama zihnimden takip ediyorum.
    --

7. 2011-2015 arası 4.dalgayı yapmış, 1921 zirvesinden 1040'a geri gelmiş. Şimdi de oradan yukarı gidiyor, çok da yakışıklı bir cup&handle yapmış 5. dalgaya gidiyor. Evet buraya kadar bir sorun yok. Sorunumuz 1921-1040 hareketinin net bir itki olması.
    --

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

sayın devir bu 3 önemli hissenin xu 100 de ki sayımınızda 5 dediğiniz son yükselişte yeni bir tepe yapamasını nasıl karşılarsınız ? acaba sonlanan diagonalin 5 in b si yassı düzeltme şeklinde bitmemiş olabilir mi şayet 5 in b si bitmemişse yukarı yönlü c dalgasıyla sonlanma ihtimali nedir

Sayfa 181/230 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •