Sayfa 187/230 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR, Fed sizin düşüncelerinizde, sayımlarınız da karışıklığa neden oldu. 2020 için bir yön seçmek zorunda kalsanız %51 hangi yön ağır basar. Ülkemizde 20 milyar dolar reel sektörü domino edecek bir güç yok ve bunun olmayacağını var sayarsak. Çünkü ülkemiz kısa süre önce bir kaç çeşit yaptırımlara maruz kaldı, bunlardan kaldırılan oldu yada devam edenleri var.
    Önceki gün bahsetmiştim. ABD borsalarında bir tane minor dalga eksik kaldı. Çöküş başladıysa 6 ay erken başladı. Ne var ki bu düşüşün sosyo-ekonomik arkaplanı çok büyük bir ayı piyasasına denk düşüyor. Hele ki 29-32 buhranına benzer bir dalgayı çok yakında beklerken bunlar olunca, son kale olan sınırsız para basma seçeneğini virüs yenmeyecek de 6 ay sonra ne çeşit bir şok yenecek diye düşünüyor insan.
    --

2. Teşekkür ederim. 29-31 arası grafik.

3. Esasen virüsün zamanlaması Elliott çevrim hikayesine uymuyor. Bu tarz şoklar uzun ayı piyasasının en erken ortalarında piyasaya çıkmalı. Düşüş bu kadar sert başlamamalı. İlk satışlar sebepsiz olmalı. İkinci düşüş dalgası daha sert olmalı ve tepede rasyonel gerekçe makinesi olan insanlar piyasaların zaten balon olduğunu birdenbire anlayıvermeli. Virüs ya da herneyse daha sonra gelmeli.

Tabi ki düşüşler tamamen sebepsiz olmaz. Başlatıcı eften püften bir bahane olur. Virüs başlatıcıysa ve çöküş gerçekten başladıysa ileride gelecek siyah kuğunun ne çeşit bir melanet olacağını düşünemiyorum.
    --

4. bizim stratejimiz nasıl olmalı

Bu kadar para basılıp sonsuz bir mutluluk sadece bir ütopya ülkesinde olur. Öyle bir ülkenin de olmadığına eminim. Sadece piyasayı yönlendirmek amacı ile bu kadar para basılacağı söyleniyor. İşlerin düzelmediğini düşünürlerse bir anda bu söylemden vazgeçerler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Esasen virüsün zamanlaması Elliott çevrim hikayesine uymuyor. Bu tarz şoklar uzun ayı piyasasının en erken ortalarında piyasaya çıkmalı. Düşüş bu kadar sert başlamamalı. İlk satışlar sebepsiz olmalı. İkinci düşüş dalgası daha sert olmalı ve tepede rasyonel gerekçe makinesi olan insanlar piyasaların zaten balon olduğunu birdenbire anlayıvermeli. Virüs ya da herneyse daha sonra gelmeli.

Tabi ki düşüşler tamamen sebepsiz olmaz. Başlatıcı eften püften bir bahane olur. Virüs başlatıcıysa ve çöküş gerçekten başladıysa ileride gelecek siyah kuğunun ne çeşit bir melanet olacağını düşünemiyorum.
    --
    bu yorumu okuyunca 2 hafta önce hala neden bişeyler batmadı diye şaşırıp beklediğimi hatırladım, belki benim kendi paranoyamdır diyerekte geçiştirdim. Sizde hinlik başka yerde demişsiniz ufuk açıcı bu kriz zannederim daha cok sabahları iyi akşamları kötüleri düşündürecek. Teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

.
    .
    Şunu şuraya bırakıp gidiyorum. Ne anlama geldiğini bilen düşünsün biraz.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bu garfiğe çok anlam yükleme...%38,2 düşüş yapıp dönmesi düşüşün sonlandığı anlamına gelmez...bu ilk dalgadır belki a dalgası belki a.1...belki tarihsel ölçekte devasa bir zig zag düzeltme yapacak aşağı yönde...38,2 dediğin yerden gider yukarı atıyorum %50-61,8-78,6 geri alış yapar sonra bir bakmışsın aşağıya %78,6 lara inmiş...zirve 30.000 diyelim biz kabaca %78,6 geri alış yapsa yine kabaca 6.000 dow demek...falan filan...

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

.
    .
    Şunu şuraya bırakıp gidiyorum. Ne anlama geldiğini bilen düşünsün biraz.

Sayfa 187/230 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •