Sayfa 207/230 İlkİlk ... 107157197205206207208209217 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by Mehmet Sevki Yazıyı Oku
    136,000 tepesine .. 5 i sağa çektim. xu100.. bugünkü tepeye güzel serili 3 4 5 3 4 5 gitti.. bakalım.. ne olcekk...

xu030 çift tepesel görüntü..

bol şans..
    138 belki anlık görülür yada görülemez ama etiketin doğru. Tebrikler.

Mehmet Sevki Guest
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    138 belki anlık görülür yada görülemez ama etiketin doğru. Tebrikler.
    bu işin piri avi gilburt hazretullah hazretleri dow jones da 2023 24 e kadar ralli bekliyor ki sp de bekliyor yani.

velhasılı 1 mantık olarak baktığımızda trilyon dolarlık şirketler ne olacak 1.5 trilyon dolarlık şirketler 2 trilyon dolar 3 trilyon dolar mı olacak piyasa değerleri..

açıkcası herşey balonda bizim aklımız buna yetmiyor nasıl rakamlar ki a 101 den peynir alacak cebimizde para yokken..

velhasılı 2 belki bir pullback sonrası borsalar çıldıracak diyor hazretullah hazretleri ki ağzımız açık olana bakıyoruz kendileri gibi bir vizyoner değilim asla da olamam ki kapasitemiz belli hiç aç karnımız.

gel böyle şuan kağıtlarda olanlara insan inanamıyor dev kağıtlar açılış seansı emir toplamada tavan kitliyor...

demek ki olabiliyor muş.. ki bunu gören ahali gaza geliyor ...

usd olarak baktığımızda kağıtlar yerlerde demirçelik artmış gibi görünsede aslında yerlerde bankalar ise facia yerlerde.. çimentolar artmış gibi görünsede onlarda yerlerde herşey yerlerde aslında...

ihracat ayağı yani avrupa ya ihracat yolumuz kapanmadan ağa şirketler bedava çünkü çimento ya kadar herşey ihraç edilebiliyor. bu yüzden tl olarak bakmak kağıtlara büyük hata. sonuçta burda asgari ücretle 200 euroya çalışan vatandaş gidip avrupaya çimento üretebiliyorsun euro olarak. aynı şekil petrol sektörü..

belkide avrupalılar pandemide evlerinde sıcacık kombiyi yakıp sevgilisiyle şarap yudumlarken çalışma görevi avrupaya yakın bizim gibi emerging e düşmüş olabilir. onlar corona pandemisi bitene kadar fabrikaları tatil ederken bu iş bize düşer belki belki yani olabilir..

açıkcası bilmiyorum... ihracat rekorları gelecek ki geliyor demir çimento araba petrol vs. vs. vs.

ki aslında devir hazretleri sürekli bir çöküşcü olduğu için ki bizde keko tayfa 2000 lerden sonra ağa çöküş möküş hayalleriyle bezenip 2012 2013 rallisidne iflas ettiğimizden beri sakatız.

ki gerçekleri analiz edemiyoruz belki pozisyon alamıyoruz..

neyse...

olanı izleyelim ona göre yorum yapalım benim vizyon olarak geniş marjda bir sonraki hamleyi tahmin etme şansım yok olanı anlamaya çalışıyorum ki anlayabilen de yoktur...

avrupa ile ihracat veya abd ile swiftsel gerekse entegre ihracat yani her türlü tam gazken devir hazretullah ın hüloğğğ fiş martta çektik demesi gibi yani mümkün mü değil. ki fiş takılı ve üretim ülkeye düşmüşken her türlü rallimeyşion...

avrupa veya abd birlikte fişi çekmezse her türlü ihracatmeyşion....

selçuklu hazretleri okuyor ise saygılar sevgiler....

velhasılı 3 benim herhangi bir iddiam yok adios 2..

Mehmet Sevki Guest
    abi işin özeti şu açıkcası.. avrupa birliğine ihracatımız devam ettiği sürece bu kompany ler her türlü çalışır.

devir hazretleri iflas edeceğiz derken mesela önceki mesajlarında abi 3 yıl kesintisiz sipariş alan bir oto fabrikası niye iflas etsin ?
    bu hisse niye düşsün düşmez.. çünkü gelir garanti sadece çalışman gerekiyor.

ha dersen ki ağa avrupa full sınırları sana kapattı giriş yasak ithalat yasak. o vakit fiş çekilir.

abd fişi çekerse iran gibi yaparsa fiş çekilir.

ki öyle birşeyi bir analizci içeriden yani direk bu işin mutfağından bilmesi gerek..

böyle birşey olursa tabi farklı bir husus..

iran olur.. ki öyle birşey olmuyor olmayacak görünen.. sen sgk nın veya hazine bütçesinin hissesini almıyorsun ki full sipariş alım garantili kompany desin..

yani biz bu zihniyetle yıllarımızı yok ettik...

malesef olay bu.. eğitimi bu sitelerden çöküş tayfadan aldığımızdan ayağımızda ayakkabı yok..

hazır ab ve abd zirveleri öncesi güzel oldu bu yazı rahatladım bende beyin çimnastiyi yaptım (jimnastik yazılışı biliyorum trolleme)

adios 3

4. Mehmet Şevki, canı gönülden teşekkür ederiz.

5. mehmet ağabey devletlü ağabeyi taniyin dimek..
    şunu deyim ki sensei nin baba oğul kutsal ruh üçlüsünün bi ayağıda logic
    gelelim asıl meseleye..1360 bi etiket yeri gözüküyor mu evet lakin fatal error şurda
    önceki düzeltmede düşemeyen ortodox dip yapan (herif) şimdiki yükselişi önceki yükselişden neden kısa bıraksın % leri vermiyimm.. Ama (herif) bu yapar deyisen başka tabe...
    bilmem anlata bildim mi..
    *** COMANDANTE ***

Mehmet Sevki Guest
    obsiwan.jpg

şunu mu demek istiyorsun ?

açıkcası bu 2020 marttan gelen yükseliş bir abc gibi geliyor bana ama ben çok bilmiyorum. bu işin piri değilim yani. tepeyi aşıp %30 daha mı gider demek istedin ?

xu100 hareket ettiği bantta böyle bir marj varmı marjinal bir değişiklik olur mu açıkcası bilmiyorum. ben anlamam abi.

sonuç olarak bilmiyorum bir fikrin daha doğrusu bilgin varsa atarsan faideleniriz

Mehmet Sevki Guest
    obsiwan abi sen voborsa da da sürekli trolleme şeklinde yazıyordun dimi hatırladım. bizim gibi bebeler acaba üstad obi wan kenobi ne diyor diye düşünüyorduk.

valla bence trolleme ile hoş olmuyor. kendimden biliyorum...

şuan misal üstteki trolleme yazısıyla ne dediğini düşünen bebeler anahtarı nereye koyduğunu hatırlamıyor sokakta yerde çukur olsa obi wan ne dedi acaba diye geziyor..

devir hazretleri mesela hiç trolleme yapmaz. direk bam bam bam söyler. ki kendisi bu açıdan ne dediğini net ifade ederdi. sonuç olarak dedikleri trolleme olmadığı için ne dediği anlaşılır.

8. mehmet ağabey sizi hatırlayamadım abi..selcuklu hünkar. astatin abi, excali abi..daha bir bir cok grall hatta biri daha vardı ne zaman gelse kesin piyasa çökerdi güzel günlerdi onlar..troll mroll bilmiimm tek bildiğim troll abi balıkçı trolleridir yani gargadan başka guş bilmiimm.. Ben eyle yazmayı seviiimm abi..demem o ki 1360 etiket yeri gözügüyor emme dediğiniz gibi biraz daha gidebilü..önümüzdeki hafta netleşir aslında bugün de rengini belli edebilü (herif) diyorum ve gidiyorum...
    *** COMANDANTE ***

Sayfa 207/230 İlkİlk ... 107157197205206207208209217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •