Sayfa 53/230 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 417 - 424 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Altını fiziki olarak mı alırsınız,yoksa kurumlara güvenip hesaptan mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sn.DEVİR,

121.000 zirvesinden aşağı 5 dalgalık bir itki var gibi bu neyin itkisi derseniz devasa üçgen kırılımı sonrası oluşan o 1,5 yıllık rallinin düzetlmesinin aşağı C dalgası yani bir expanding flat C gibi görünüyor...ve sanki bu 5 dalgalık itkinin alt dereceli 4. dalgası da bir expanding flat gibi 12 temmuz dibi ise 5. dalga dibi gibi görünüyor...tek ihtimal var son 5. dalga sizin dediğiniz gibi ED olabilir ama bunun alt 4 olan kısmı fazla çıktı yani o alçalan takoz kıvamında görünüm yok...

benim gördüğüm bu yani son dip düzeltmenin bitmiş olduğu dip olmalı...delinirse ben bilmiyorum...fikrim yok ED olabilir mi diye onu da ihtimal dahilinde tutuyordum ama dediğim gibi olası ED nin alt.4 ü çok fazla yukarı çıktı gibi...

3.  Alıntı Originally Posted by .:TÜCCAR:. Yazıyı Oku
    Altını fiziki olarak mı alırsınız,yoksa kurumlara güvenip hesaptan mı?
    fiziki alıp bankanın kiralık kasasına koymak lazım.
    --

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    fiziki alıp bankanın kiralık kasasına koymak lazım.
    --
    Ben de öyle düşünmüştüm,teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sn.DEVİR,

121.000 zirvesinden aşağı 5 dalgalık bir itki var gibi bu neyin itkisi derseniz devasa üçgen kırılımı sonrası oluşan o 1,5 yıllık rallinin düzetlmesinin aşağı C dalgası yani bir expanding flat C gibi görünüyor...ve sanki bu 5 dalgalık itkinin alt dereceli 4. dalgası da bir expanding flat gibi 12 temmuz dibi ise 5. dalga dibi gibi görünüyor...tek ihtimal var son 5. dalga sizin dediğiniz gibi ED olabilir ama bunun alt 4 olan kısmı fazla çıktı yani o alçalan takoz kıvamında görünüm yok...

benim gördüğüm bu yani son dip düzeltmenin bitmiş olduğu dip olmalı...delinirse ben bilmiyorum...fikrim yok ED olabilir mi diye onu da ihtimal dahilinde tutuyordum ama dediğim gibi olası ED nin alt.4 ü çok fazla yukarı çıktı gibi...
    Teorik olarak genişleyen yassılarda C(max)= 1,618 * B olabilir. O da 89000'e denk geliyor. Fakat kurallar olağanüstü dönemlerde biraz esneyebilir. Ending diagonali 28 Mayıs'tan başlatmanız lazım. 12 Temmuz 1.dalga olur. Zaten dönecek piyasa kendini belli eder. Şu anda elimizde kesin bir bilgi var ki o da döviz kurlarındaki artışın durması, hisse senetlerinin hızla değer kazanması anlamına geliyor. Aşağı mesafe katemeden bükülerek gitmeye çalışan piyasa çok hızlı dönecek demektir. Sonlanan diyagonal esnasında kurların yükselmeye devam edeceğini de zaten biliyoruz.
    Bu bilgiler dönüşü yakalamak için yeterli bence.

Türkiye Cumhuriyeti sunum yapmaktan aciz müsamere çocuklarının yöneteceği kadar sahipsiz değildir. Ergeç aklı selim galip gelir.
    --

6. Şu an bulunduğum kıytırık ülkenin parası da TL'ye karşı aynı oranda değer kazanıyor. Kimsenin dolarla filan işi yok. Sıtma olmadan dönebilirsek ne ala.
    Fazla yazamıyorum kusura kalmayın.
    --

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    çok teşekkür ederim...dediğiniz gibi bakayım bir de grafiğe...son dediğinize de katılmamak elde değil...inşallah ülkemiz bu zor günlerden de güçlenerek çıkar...başka vatanımız yok bizim...

Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    .....Bu bilgiler dönüşü yakalamak için yeterli bence.

Türkiye Cumhuriyeti sunum yapmaktan aciz müsamere çocuklarının yöneteceği kadar sahipsiz değildir. Ergeç aklı selim galip gelir.
    --

8.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    çok teşekkür ederim...dediğiniz gibi bakayım bir de grafiğe...son dediğinize de katılmamak elde değil...inşallah ülkemiz bu zor günlerden de güçlenerek çıkar...başka vatanımız yok bizim...
    Takılacağınız yeri aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. Yardımcı olması açısından 28 Şubat-9 mayıs arası itki.
    --

Sayfa 53/230 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •