Sayfa 61/230 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 481 - 488 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    son saatlerdeki satışla birlikte artık ya benim bir ihtimal dediğim yeni dip için düşüş içindeyiz ya da sizin 91.200 kırılmaması koşuluyla düzeltme bitirilip ralli modu...hayırlısı bakalım...

2. Ülkenin yeni bir majör düzeltmeyi kaldıracak gücü yok. Şu an dünya genelinde hissedilen olumsuz bir hava var. Bunun yayılması başka şeylerin habercisi olur. Esasen pek çok teknik sinyal tarihsel dalganın bitmiş olma olasılığını doğruluyor. Örneğin 2017 çıkışının 2013-2016 üçgen formasyonun ardından gelmesi, 2017 son çeyrekte bitişin sonlanan diyagonal olması vs. Tek sorun zamanlama. Bu işin 3 sene sonra olması gerekiyordu.
    Global türbülans devam eder de düşüş şelaleye dönerse bizim politika yapıcılar serbest piyasa masasına tekmeyi vurmayı daha ciddi düşünmeye başlarlar. O da zaten 30 küsür senelik oyunun bittiği anlamına gelir.

3. MSCI-EM grafiğindeki formasyonun bir ters obo olduğunu düşünüyorum. Aslında öyle olmasını temenni ediyorum diyelim.
    --

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    son saatlerdeki satışla birlikte artık ya benim bir ihtimal dediğim yeni dip için düşüş içindeyiz ya da sizin 91.200 kırılmaması koşuluyla düzeltme bitirilip ralli modu...hayırlısı bakalım...
    84600'den gelen dalga itkiye evrilemedi. O yüzden sorunlu bence. Şayet aşağı doğru başlayan bir şey varsa bu üzerimize gelen bir kamyondan ziyade benim 3-4 yıl sonra beklediğim şilep olabilir.
    Yarın bu düşüşün 91200'e varamadan durması ve yönünü çevirmesi lazım.
    --

5. Sn. Devir, 10 yıllıklar 3.20 oldu, düşüşün açıklaması bu olabilir mi?

6. Sayın Devir bizdede bir tobo görüntüsü oluşuyor gibi inşallah gerçekleşir.

SM-C5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    84600'den gelen dalga itkiye evrilemedi. O yüzden sorunlu bence. Şayet aşağı doğru başlayan bir şey varsa bu üzerimize gelen bir kamyondan ziyade benim 3-4 yıl sonra beklediğim şilep olabilir.
    Yarın bu düşüşün 91200'e varamadan durması ve yönünü çevirmesi lazım.
    --

sayın devir
    dediğiniz gibi dipten gelen dalga itkiye dönüşemedi henüz
    bence 100637 den başlayan düşüş fazla oldu ivedilikle düşen trend çizgisini yukarı kırmalı ve çok sert yukarı dönmesi lazım
    ve bu yukarı dönüşüyle 3 ler serisi başlamalı
    84,600 den gelen dalga itkiye dönemeden 3 dalga kalırsa vay halimize, resmen ürktüm , işallah 84,600 den gelen dalga itkiye evrilir

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    MSCI-EM grafiğindeki formasyonun bir ters obo olduğunu düşünüyorum. Aslında öyle olmasını temenni ediyorum diyelim.
    --

görmeyi umduğunuz tobo
    grafikte işaretlediğim bölgedemi ?

Sayfa 61/230 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •