Sayfa 63/230 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 497 - 504 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. 28 haftada 121 binden 84 bine olan 9 salınım oldu, ben itkisel saydım, sonra 3 yapıda (tam a=c) 6 haftada A teptiğini saydık, sanıyorum A nın düzeltmesi oluyor ve çok vahşi şekilde oluyor, kabaca 0.618 e durulduğunu farz etsek 90700 lere kadar ulaşma ihtimali var, 92500 ise ben TOBO ihtimal yeri hemde fibo 0.50 bacağı.

100600 den oluşan saatlik bakıldığı zaman c=ax1.618 gibi ideal bir ilerleyiş oldu ben burdan bir 97000 lere bir atak bekliyorum düşen kanal dışında bugün savrulma oldu..

zamansal açıdan 28 haftalık düşüşün tepkisi hem fiyat hem kalıp hemde zaman açısından güdük kaldı.

2. İnsan oyunun bitmesini istemiyor ve kendince çözüm üreterek irrasyonel alana girmiş oluyor. Bunlar aslında bir dalga analistini afaroz ettirecek gerekçeler. Salt teknik olarak baktığınızda ise siz öyle istiyorsunuz diye piyasa arzu ettiğiniz yerden dönmüyor. Mesela Pazartesiden itibaren grafiğin içeriğinin berbat olduğu kabak gibi meydanda. Düşüş başlamış 97 lerden tepki gelmiş ve sadece %38.2 geri alabilmiş. Peşinden gelen dalga ilkinin boyunu geçmiş. 95 lerden bir tepki daha vermeye çalışmış %23.6 yı bile alamadan yeni diplere yönelmiş. Düşüş şu an hala tepki vermeden sürüyor.
    --

3.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Portföyü yeniden %100'e çıkardım bugün.
    --
    mesajınızı görmemiştim bende tam tersine herşeyi sattım..
    sizin haklı çıkmanızı diliyorum ancak..
    mevcut seviyelerden upside bulamıyorum bakalım nasıl sonuçlanıcak
    pozisyonları zararla realize ettiğim gerçeğini yazmama bile gerek yok sanırım.

4. 200 binleri aşması muhtemel son trend için belirleyici günlerdeyiz. Olacaksa bugün dönmeli. Gün sonunda bilhassa bankalarda reverse %5-6 yükselişler görmeliyiz. Aksi takdirde iş yaş.
    --

5.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    Tuncer ŞENGÖZ ilginç birşey paylaşmış 1929 buhranı + 89 yıl (fibonacci sayısı) = 2018 demiş...
    Oda biz gibi burayı yakın takip ediyor demek ki.

6. Strateji şöyle olmalı. Misal az önce görülen 93169 bugün dip kaldı ve hacimli reverse gerçekleşti. Alınan pozisyonların üzerinde oturmak gerekiyor. Şayet günün sonlarında ya da gelecek hafta bu rakam (ya da ilerleyen saatlerde görülecek yakın bir dip) aşağı delinirse stop için 91200'e kadar beklemeye lüzum yok. En azından benim için.
    --

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Oda biz gibi burayı yakın takip ediyor demek ki.
    1929 fibonacci analizi açısından ilginç bir tarih değil. Keza 2018'in de hiçbir özelliği yok.
    --

DEVİR hocam selamlar,
    xu100 94.500 üstü atarsa bir yükselişten söz edebiliriz ilk destek 92.7
    şu anda ki görünüm hedef 90 bin diyor,
    75 bin rakamına yol alacağımızı düşünüyorum .

not= garanti bank günlükte TOBO benzer bir oluşum var
    PARADİGMA
    Bir resmin bin sözcüğe bedel olduğu söylenir,belki de bin dolar demeleri gerekirdi.

Sayfa 63/230 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •