Sayfa 65/230 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 513 - 520 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Bizim durduğumuz nokta da bir sorun. Bize manipülasyon yapılıyor ya da faize karşıyım çünkü faiz sebep enflasyon sonuçtur, haberim yokmuş gibi artır faizleri noktasındayız. Çünkü bizim için aslolan halkın reyleri. Ben krize soktum, yönetemedim dediğimizde bir daha inme şansımız olmayan koltuklar altımızdan kayar. Beceremeyen ya da zamanını doldurmuş politikacının geçip kenara oturacağı ve yerini diğerine bırakacağı olağan mekanizmanın çalıştığı dönemleri geçeli çok oldu.
    --

2. İşler bir level daha kötüye giderse ne olur ? Milyarlarca dolar porföy yatırımı bulunan yabancı fonlar paralarının üstüne bir bardak soğuk su içmezler. Racon bellidir. Emperyalist devletler ülkeyi yüzdürecek miktarı tespit ederler ve o nispette kaynağı bu fonlardan çıkmak isteyenlerin paralarıyla değiştirirler. Karşılığında da eşdeğer ölçekte siyasal taviz koparırlar. Siz yeniden i-phone, vosvos, rezidans almaya birkaç yıl daha devam edersiniz, fonlardan çıkanlar parasını kurtardığı için, kalanlar da düzelen piyasalarda değerlemeler eski mertebesine geleceği için mutludur. Bedava banknotla siyasi taviz/imtiyaz alan emperyalistler de halinden şikayetçi değildir. Burada tek sorun burnunuzu iyice sürtene kadar bu aksiyonu almazlar. Ahaliye önce cehennemi gösterirler.
    --

3.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bu arada dünyanın en büyük piyasasının grafiğindeki ilginç gelişmeleri de kaçırmamak gerek. Orada da tarihsel düşüş trendi kırıldı kırılacak. Eskiden olsa bunun yükselmesi bizim için çok sorun değildi. Şunu da not etmek gerekir ki burada ralli devam ederse Dow çökmez. En fazla düzeltme yapar.

--
    ah eski günler ah,ust10 4,80 olduğunda bile perform eden bankalarımız vardı..
    şimdi ise bilinmeyen bir npl var ve bu durum yabancı yatırımcıyı buradan uzak durmaya itiyor..
    enflasyon faiz artırımı vs noktasını geçeli çok oldu..
    ekonomik programın altını dolduracak kaynak şart..
    bankalar bailout istiyor..kaynak yok..bu gündemi düşününce nasıl yukarı hedefler oluşacak..merak içindeyim..
    inşallah oluşur..ancak artık oluşur diye pozisyon almaktan vazgeçtim.

4. MB ve BDDK'nın yayınladığı finans kesimi verilerine bakan bir yabancı fon yöneticisinin bankaları dibine kadar satması normal değil. Demek ki inanmıyor. Makyaj işinde ölçüyü kaçırdığımızı düşünüyor. En son kamu bankalarının fak-fuk-fona bono/tahvil satması vs. bunun gibi hamleler endişeyi artırıyor.
    --

5. Şüpheli alacakların kamuya transferi kaçınılmaz görünüyor. Bunun bütçede tahribat yaratmaması için de uzun vadeli ucuz kefilli döviz kredisi lazım.
    --

6. 2001 krizinden IMF programıyla çıkmadık mı ? Kurumları uluslararası nizama sokarak bütçeyi düzelterek enflasyonu indirmedik mi ? Ne gerek vardı IMF'yi şeytan ilan etmeye ? Bütün başarı benimdir, öncekilerin hepsi kötüydü ben olmazsam ölürsünüz ölmezseniz de sürünürsünüz demeden olmuyor mu ? Ölene kadar orada kalmak için memleketi açık hava tımarhanesine çevirmek şart mıydı ?
    --

7. Sayın Devir
    Dow için zirveyi görecek sonra y için düşeceğini yazmışmıydınız aradım bulamadım doğruysa Dow ile eşzamanlı hareket Zor Dow içinde bir analiz yapsanız

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Ufukt Yazıyı Oku
    Sayın Devir
    Dow için zirveyi görecek sonra y için düşeceğini yazmışmıydınız aradım bulamadım doğruysa Dow ile eşzamanlı hareket Zor Dow içinde bir analiz yapsanız

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dow'un yılın ilk yarısında yaptığı düzeltmenin kısa kalması aklımda soru işareti olarak duruyor. Geçtiğimiz günlerde yeni zirve yapması onu yeni trend yapmıyor bence. B dalgası da olabilir. Momentum da berbat olduğu için düzeltmenin devamının gelebileceğini düşünüyorum. Çöküş için çok erken. Benim sayımlarıma göre son bir trend daha kaldı. Şu anda ilerleyen o mudur, olabilir ama daha yüksek olasılık %10-15 düzeltmenin ertesinde başlaması.
    --
    --

Sayfa 65/230 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •