Sayfa 82/230 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 649 - 656 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by bat56 Yazıyı Oku
    Devir hocam banka endeksi takozu aşağı kırdı...
    Banka endeksini takip etmiyorum. Olabilir. Bunun bir tık ötesi tasfiye. Komik rakamlara geldiler.

Dax, MSCI-EM hepsi verdiğinin yarısını geri aldı. Dow'u takip etmek lazım.
    --

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bazı yabancı fonlar ne varsa boca ediyor sanki. Ne duydular acaba ?
    --
    çöküşe giden ekonomi olabilir.

3. Tüp, Erdemir, havayolları görece pahalı. Onları anlarız da bankaları fiyata bakmadan vermek nedir ?

Bankaların buradan bir %10 altını zaten 80k endekste bekliyordum. Çok fazla satıldılar.
    --

4. Şant agabeyin öngörüsü şöyle
    Kuvvetli ve kalitesiz bir büyüme. Tüketim yüksek ama hatalı kalemlerde, yatırımlar vergi indirimine rağmen zayıflıyor, stoklarda artış yüksek. Faiz etkisi gelip vergi etkisi düşünce büyüme eskiye dönecek. Ama piyasa hem büyüyoruz hem enflasyon yok FED sakin durur diyecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

sayın devir bence bist 100 ün en buyuk sorunu dikdörtgen içine yaşanan 3 dalga , bu dalgayı gören uçan kaçan bir şey yhok , dax ta dow da bu kadar kötüyken bist te satalım alıcı varken nasıl olsa bir yerlerden alırız diyorlar gibi

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

6. Dow 24700 civarı döner diye bekliyordum. Hem S&P hem Dow'da dönüş beklentim sürüyor. Dow şu an 24500'lerde.
    --

7. Sn Devir , ben de banka alacağım ancak bu satışlar beni korkutuyor. yine %5 aşağıda xbank. Amerikada da Avrupa da sert satışlar var, MSCI Europe endeksi %10 aşağıya geldi son bir kaç haftada . Global bir satış dalgası mı yaşanıyor ?

8. Buradan şunu anlıyoruz. Bir kaç haftalık tepki beklediğimiz gibi gelirse, bir sonraki ayı piyasasında bankalar inanılmaz fiyatlara gelecek. Battılar fiyatlaması yapılacak. Dolayısıyla en dibi bulabilenler, önümüzdeki 2-3 yılda 200000 endekste benim beklentim olan 2 kat değil, 3-4 kat bile yapabilirler. Geçmiş yıllardaki nominal marjların artık geride kaldığını düşünüyordum ama enflasyonun yeniden yükselmesiyle 90'lı yıllarda olduğu gibi bankalarda 3-4 kat marjlar oluşabilir. Hatta özelde bazı orta ölçekli olanlar 5-6 kat bile yapabilirler. Zaten bankalar olmadan endeks 200 bini değil başka birşeyi görür.
    --

Sayfa 82/230 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •