Sayfa 137/230 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by seydalist Yazıyı Oku
    Türkiye bin 6 çeyrek üst üste daraldığı 2008-2.Ç-2009-3.Ç yılları BIST endex 20.000 den 54.000 e çıkmış. Hadi bakalım çıkarın taşı kuyudan.

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borsanin çalışma mantığı budur işte, tebrikler

2. Lütfen okuyunuz...“DEMOKRASİ OLMADAN KALİTELİ BÜYÜNEMEZ” TÜRKİYE GERİYE GİDİYOR

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonom...lesir-4107032/

3. Yükseliş trendinin henüz başlamadığı hususundaki görüşümde değişiklik yok. Ay sonu civarı 110000 geçilir diye tahmin ediyorum.
    Sayın Devir, beklediğiniz yükselişin Nisan sonrasında başlayacak son bir düşüş sonrasında mı başlayacağını düşünüyorsunuz acaba?
    Yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    106000'den başlayan yassı düzeltme sürüyor. Kanımca bileşik endeks seçimden hemen önce 97000-99000 aralığında dip yapacak. Yükselişin ikinci bacağı ağırlıklı olarak Nisan ayında gerçekleşir gibi görünüyor. Ay sonu civarı 110000 geçilir diye tahmin ediyorum.
    --
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    $/TL'nin 5.00 altına inebilmesinin önşartı €/$ paritesinin yukarı gitmesi. 1.12 üzerinde tutunabilirse hızlı bir şekilde 1.17'lere tırmanması beklenebilir. Benim paritenin eninde sonunda 1.10'un altını görmesi beklentim hep var. Bu da 1.17 çıkışının ardından gelir bu durumda. Zaten böyle olmaz da önümüzdeki günlerde 1.12 kırılır ve hareket hızlanırsa ortalık karışır, Nisan ayında bambaşka bir atmosfere yelken açarız.
    --
    İki analizi bir arda düşünerek pozisyon takip edilmeli yani
    SEÇİM ÖNCESİ
    97000 i aşağı kırmayan endeks den mal alınıp
    nisan ayı içinde parite takip edilip 1,12 ni aşağı kırılması durumunda
    piyasadan çıkmak gerekir diye
    sonuç çıkarıyorum
    kendimce
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

5.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Ticaret savaşının bitiş düdüğü ayı piyasasının başlangıcı olacak bence. Aynı saate denk gelmese de aynı haftaya denk gelir. İnsan hep bir taraflarından sorun/beklenti üretip sonra ona bağlanır. Aslında değişen bir şey yoktur. Dolayısıyla hangi olumsuzlukla dibe çakılacak diye düşünmeyin.
    --

sn DEVİR

NİSAN ayında bu düşünceniz taç a mı çıkıyor
    yoksa 110 bin çıkışına sebep mi oluyor
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    106000'den başlayan yassı düzeltme sürüyor. Kanımca bileşik endeks seçimden hemen önce 97000-99000 aralığında dip yapacak. Yükselişin ikinci bacağı ağırlıklı olarak Nisan ayında gerçekleşir gibi görünüyor. Ay sonu civarı 110000 geçilir diye tahmin ediyorum.
    --
    Burayı doğru analayalım diye izninizle biraz açmak istiyorum. Düzeltme uzadı ve 3-3-5 şeklinde sayılan genişleyen yassı kalıba döndü. Şu an düzeltmenin son C dalgasının (itkinin) iv. nolu dalgasında olabiliriz. A dalgası 105930 dan 100713 e kadar sürmüştü. C dalgasının ideal hedefi C=1,618A yani 97494 oluyor. BUrası olur da tutmaz ise 92300 (C=2.618A) gündeme gelir. Bence bu iş 974XX lerde biter.

C.iv 100100 civarına uzanıp tekrar aşağı dönülürse i=v hedefi de 974XX lere tekabül ediyor farklı vadelerde tutarlı bir hedef belirleyebiliyoruz.

BU türbülansı da atlatıcaz inş. C.iii bittiyse sırtımız yere gelmez kanımca.

Merkezin swap hamlesi londradakileri bitirdi bugün. Merkezin TL'yi savunma yönünde tercihini kullanması ve swapların %90'lara çıkmasına izin vermesi bence kararlı bir duruş ve olumlu buluyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Dolar için sonlanan diyagonal gereğini fazlasıyla yaptı. 5.60 üzerini beklemiyordum. Nisan ayı global boğa piyasası olursa dolar 5'in altına dahi inebilir.
    --
    bir ara çin gibi onshore ve offshore kurvardı ama.sonuca bakınca bir kere daha şapka çokarıyorum.bist öngörünüz devam mı.toplumun genelinden fArklı olarak hafif maliyetlenmeler başlanılmalı mı.2008 krizindeki sıfır kaldıraç analizi gibi mesale.aklıma gelmişken sizin blogtaki analizlerin kitabı olsa hiç bıkmaz okurdum.
    saygılar bol kazançlar

8. 3 nolu seçeneğe mi gidiyoruz acaba

Sayfa 137/230 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •