Sayfa 143/230 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

sn devir, bir grafik koysan da resmi net görsek.

survival Guest
    DEVİR Hocam, bir aralar efsane ONS ALTIN analiziniz olurdu. Hatta hiç unutmuyorum ONS ALTIN değerinin 1900 USD'lere gidişini adım adım, hatta ara düşüşleri bile doğru tespit ederek bir EWP Analiniz olmuştu. Yine bir ONS ALTIN grafiğine bakma şansınız olursa da biz takipçileriniz çok seviniriz..

3. Bist 100 grafik teknik olarak incelendiğinde önemli bir bölgede sıkışmışlığın olduğu görülüyor. Özellikle aşağı yönde 93000 bandı önemini koruyor ve yine aynı şekilde yukarıda da ilk kritik bölge 98000 bandı olarak karşımıza çıkıyor.

4. Endeksi etkileyen kağıtların orta-uzun vadeli sayımlarını ayrı ayrı çalışmak ve kağıt bazlı bakmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü senkronizasyon fena halde bozulmuş durumda. Örnek GARAN ve AKBANK a baktığımda uzun vade için hiç ışık göremiyorum ben. Bunlar bence artık birer MEFTA. Megatrendini tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda piyasanın bir numaralı kağıdı iken zirvesini gördü. Ama İŞ bankası öyle değil (iştirakleri ile farklı bir yeri var), halkbank değil, vakıf daha karışık...

Bankacılıkta global ölçekte bizim henüz göremediğimiz farklı bir durum var bence ve bankacılık bu haliyle karlı olmaktan çıkabilir. Her ne kadar teknolojiyi kullanmaya çalışsalar da şube mantığı bitik ve geleceği olmayan bir iş. Bence önümüzdeki dönemde bu sektöre büyük bir konsolidasyoni birleşmeler vs göreceğiz. TR'de güven bunalımı var tamam da Alman bankalarına ne oluyor?

Endekste çok ağırlıkları (henüz) olduğu için uzun uzun bankaları yazdım. Ama sanırım gitgide kimsenin umrunda olmayan kağıtlar haline gelecekler.

THY büyük bir 4 ü tamamlamak üzere ve 5 geliyor. TUPRS bir alt derecede 5. dalgaya hazırlanıyor gibi.
    Hatırı sayılır sayıda kağıdımız 2017 Ağustos'tan beri süregelen devasa itkilerin bence 5 nolu son dalgalarında (halkb-mgros örnek). Bu itkilerin ekseriyetle 4.C olduğunu sanıyorum.

Benim senetlerde çoğunlukla gördüğüm Ağustos 2017'den başlayan aşağı itki USD bazlı XU100'de var.
    Ayrıca madem bu kadar dolarize olduk Xu100'e de dolar bazlı bakalım. Bütün bu karmaşadan geldiğim yer bu. Çok da mantıksız değil bence.

TL bazlı endeks bence artık anlamsız. Naaptığını anlamaya çalışıp kafayı yersiniz sadece diye düşünüyorum. Çünkü bileşenleri çok alakasız hareket ediyor.

5. Halkbank hisse (HALKB) senedi de 2018 Ağutos ve Eylül'de 2 kez test ettiği destek bölgesine bir kez daha geldi. 5.76 bölgesinin kırılması yeni diplerin habercisi olabilir. Yine aynı şekilde bu bölgede yukarı yönde rallilerle de karşılaşabiliriz.

6. YSK, yapması gerekeni en doğru şekilde yapmıştır. Alınan karar çelişkili gibi görünse de mevcut konjonktür ve baskı ortamında alınmış en isabetli karardır. Gerçekten şeytanın aklına gelmez. Mükemmel bir iş çıkardılar.
    İmamoğlu'na hakkının verilmesiyse amaç, bu ortamda menzile hangi yoldan gidileceğinin bir önemi yok. Netice önemli. 23 Haziran seçiminde Ekrem Beyin fark atacağı aşikar. İki nedenden dolayı.
    1) büyükşehir iptal, Maltepe ve Büyükçekmece aynı gerekçelerle kabul. İlkokul çocuğu bile güler. Vatandaş da gülecek.
    2) seçim herkesin bayram tatiline gideceği 2 Haziran'da değil, 23 Haziran'da.

büyükşehir, maltepe, çekmece hepsi iptal, seçim 2 Haziran deselerdi maç ortadaydı. YSK bunu bilerek yaptı. Bu kadarını yapabiliyorum mesajı gönderdi ama daha kimse algılayamadı bence. Adamların fazla üstüne gitmemek gerek.
    --
    Son düzenleme : DEVİR; 07-05-2019 saat: 01:59.

7. Hani biri sizi över önce mutlu olursunuz, sağlam laf geçirdiğini çok sonra anlarsınız. Onun gibi bir durum var. Malum arkadaşların jetonu birkaç güne düşer.
    --

8. 16 Haziran üniversite imtihanı bunalan çocuklar ve aileler tatile çıkacak. Üni öğrencileri tatile gidecek.
    Bu oranlar mutlaka hesaplanmıştır. Böyle bir tasarrufları olduğunu sanmıyorum...
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

Sayfa 143/230 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •