Sayfa 57/230 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 449 - 456 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. ARKADAŞLAR

burada sorulara sadece sn DEVİR vakit ve soruyu anlamlı buldukça
    cevap verir halde bırakabilirsek

emin olun ki hepimiz daha çok fayda sağlarız
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

2. izinle paylaşayım. abicim kardeşimden.

''Efeler diyarından selamlar Dalgacı abeyim…
    Kırılmazsa 8-13 haftalık bir ralli beklentime istinaden…
    Allaha emanet ol…''
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

3. Akşamları biraz vakit bulup çalışıyorum. Sorular şunlar..

soru 1 : Global dönüş için doğru seviye ve zaman mı ?
    - cevap hayır. EM düşüşü bir miktar daha sürse de eksik dalga var. Keza ABD için de.
    soru 2 : Türk piyasası ayrışıp çöker mi ?
    - teknik açıdan bir engel yok ama zamanlama yanlış.

şunu unutmayalım ki artık başka düzeltme yok. Aşağı gitmeye devam eden piyasa çöküşe gidiyor demektir. Bu olacak. Ama zamanlamada problem var.

soru 3: risk alınmalı mı ?
    -tamamen alınmamalı. Olasılıklara göre strateji geliştirilmeli.
    --

4. bugün fırsat bulamadım ama yarın sabah %50 oranına düşeceğim.

olumlu senaryo :
    - piyasanın düşüşü yavaşlar ve eylülde bitecek bir alçalan takoz oluşur. 84-85 altına gitmek istemez. O takdirde satılan yerlerden portföy %100'e geri tamamlanır. Bu olursa herşey tekrar yoluna girer. Dönüş çok hızlı olur, yıl bitmeden 120000'leri dahi geçebilir.

olumsuz senaryo :
    - düşüş devam eder, hacim düşmez. Bu olursa 82-83'lerden kalanlar da satılır. 70400 de kırılırsa pasaport cebe konup ülkeye geri dönülür.
    --

5. 70-75 aralığından alıp 114'lerden çıktım. 96'da yerine koydum. Tüm bunlara rağmen bir önceki trendden aldıklarımın reel manada %30-35' gitti. Olumsuz senaryoda stop çalışacağı için kabaca yarısını geri vermiş olacağım.
    --

6. Kur hareketini öngöremediğim için kendime kızıyorum. Epey canımı yaktı. Yeniden kafayı toplayıp şu dolar dersini bir daha çalışmam lazım.
    --

Sayın Devir ... kurlar için "Elliott'a bakmam, bakana da bakmam" mealinde bir şeyler söylemiştiniz.
    Yanlış hatırlıyorsam bağışlayın.

USDTRY paritesini bir parite gibi değil de, sıradan bir hissenin zaman serisi gibi değerlendirip, Elliott'a göre yorumlayabilir misiniz?
    Şahsen USDTRY'de tarihi olabilecek bir zirve gördüğümüzü düşünüyorum ... emin değilim, belki son bir dalga kalmış olabilir.

Bundan sonra, Türkiye ve ABD tarafında siyasi ve ekonomik olarak neler olur bilemem ama, USD'nin TRY karşısında sürekli değer kaybedeceği çok uzun bir dönemin başında olma ihtimalimiz var mıdır sizce?

survival Guest
    Arkadaşlar,

Burada hepimiz temelde sadece Sayın DEVİR ya da Elliot'da gerçekten iyi olan ve Sn DEVİR ile görüş alış verişi yapan arkadaşları okumak istiyoruz. Lütfen bunun dışında Elliot konusunda çok tecrübeli olmadigimizi söyleyip ama yine de burada birçok yazı iletmeyelim. Bu topik belki 10 senedir var ve bizim amacımız Elliot konusunda görüşlerine değer verdiğimiz Sn DEVİR'i okumak. Lütfen saygı gösterelim. Forumda onlarca ve üstelik katılımcı sayısı çok daha kalabalık topikler var.

Saygılar

Sayfa 57/230 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •