Sayfa 83/230 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 657 - 664 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Devir hocam 5 dalgalı düşüşün hala aşağı üçüncü dalgasını yapıyor alabilirmiyiz..

2.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Sn Devir , ben de banka alacağım ancak bu satışlar beni korkutuyor. yine %5 aşağıda xbank. Amerikada da Avrupa da sert satışlar var, MSCI Europe endeksi %10 aşağıya geldi son bir kaç haftada . Global bir satış dalgası mı yaşanıyor ?
    Aynı şeyi kastediyorsak, Kasım ortasından itibaren bekliyordum. Hakikaten korkutucu. Dow bu seviyeleri 2 gün önce de görmüştü. Negatif ayrışıyor olmamız enteresan. Üstelik dövize talep hiç yok.
    --

3. Devir hocam, bu yazdığınıza paralel bir şekilde zamanında sanki Tuncer hocam da böyle bir şeyler yazmıştı. Sn survivor hocam da hatırlayacaktır bu arada. Ben şöyle düşünüyorum, aşırı olan şeyler en üst seviyede olunca Elliott da ne olurdu?...

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Tüp, Erdemir, havayolları görece pahalı. Onları anlarız da bankaları fiyata bakmadan vermek nedir ?

Bankaların buradan bir %10 altını zaten 80k endekste bekliyordum. Çok fazla satıldılar.
    --
    erdemir 2018 çarpanları sıfır borç yüzde 12 tem verimi ev ebitda 3,7
    gelecek yıl işler düşsün 4,5 ev ebitda eder..
    global benzerlerine göre yüzde 40 iskntosu var.ve usd business
    bu satışlar normal değil umarım erken seçim vs gibi karar gelmez ardından ..
    buralardan bu seviyeden aldım ve zarara geri verdiğim için vob ta .
    septik okuma yapmış olabilirim ancak bilmediğimiz perde arkası bir gelişme korkusu oluştu(içses diyim)

5. bu hengamede döviz, cds ve faiz nasıl aşağıya geliyor acaba..

6.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    bu hengamede döviz, cds ve faiz nasıl aşağıya geliyor acaba..
    Biri yalan söylüyor

aL-saT-tuT-yaT-kaLk tavsiyesi degildir.

7. d.jpg

pek parlak görünmüyor tablo

8. Kısa vadeli momentum göstergelerinde de uyumsuzluk var. Düşüşü onaylamıyorlar. Dolayısıyla şayet tepki gelmezse göstergeler uyumsuzluğu kompanse eder, yani şelale gelir.
    Burada herkes kendi kararını verir. Ben aldığımda sattığımda anlık yazmaya çalışıyorum. Bana göre borsacı buradan alır. Yanıldıysa döner %3-5 aşağısına verir çekilir. Paçal yapmaya devam etmez.
    --

Sayfa 83/230 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •