Special Days Image
Sayfa 138/230 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    İhtimal fazla olduğu için beklemek en doğrusudur. Alın size bir tane daha. Dow 23000'e gevşer, Bist de 93000'e. Dow kalkar 26000'e gider. Biz ise son zirveye yaklaşırız ama bir türlü geçemeyiz. Endeksin üzerine bir ağırlık çöker. Geçmişte çok olmuş bir örnektir.
    Diyeceksiniz ki balina ölçeğinde bir hareket. Nerede kaldı Elliott ?
    Ben de size derim ki bu çıkış 5 dalga da olabilir 3 dalga da.
    --
    DEVİR Hocam, acaba bu seçenek mi ilerliyor sizin sayımlara göre.. Gerçi dow kısmı yorumdaki gibi değil ama bizimki oralara geldi sayılır..

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Yükseliş trendinin henüz başlamadığı hususundaki görüşümde değişiklik yok. Dolayısıyla 87000'den başlayan yükselişin 3 dalgalık bir kalıpta ilerlemesi gerekir. Ağustos'tan bugüne bakarsak yapı bir flat de olabilir ancak bu zayıf bir olasılık.
    --
    106000'den düşen hareket bir yassı değil artık. Ağustos'tan bu tarafa ilerleyen kalıp çok muntazam olmasa da flat oldu. Buradan sonra muhtelif olasılıklar var. Tam tersi istikamete döndük. Olası sayımlara daha müsait bir zamanda gireriz.
    --

3.  Alıntı Originally Posted by emirler Yazıyı Oku

survival Guest
    106000'den düşen hareket bir yassı değil artık. Ağustos'tan bu tarafa ilerleyen kalıp çok muntazam olmasa da flat oldu. Buradan sonra muhtelif olasılıklar var. Tam tersi istikamete döndük. Olası sayımlara daha müsait bir zamanda gireriz.
    --
    DEVİR Hocam, flat yapiya uygun ve sizin en olası gördüğünüz sayımla ilgili yorumlarınızı merakla bekliyoruz..

5.  Alıntı Originally Posted by emirler Yazıyı Oku
    Bunu az gecikmeli görmek nasip oldu
    Güzel çalışma için teşekkürler Saygılar
    Düzeltme
    Teşekkür buna değil
    Bir önce yer alan Uzun vade grafiğiniz içindi

survival Guest
    Aslında tam DEVİR hocanın yorum zamanları ama..

7. Sn Devir bir yorum rica etsek.

survival Guest
    Dolarda alçalan takozun neticesi olarak yukarı dönüş başladı. Ne var ki hareket ilerledikçe gücün zayıfladığı çok açık. Nefesi 5.80'e kadar yetmeyebilir. Daha fazla güç toplayabilmek adına aşağı yönlü bir tur daha yaşayabiliriz. 5 seviyesinin altına inilirse piyasalarda ses getirecektir. Çok iyi bir gösterge olarak haftalık momentum takip edilebilir. Tarihsel desteğin en uç noktası olarak -55 civarı alım için uygun olabilir.
    Devletleri başlarına yıkıldığında keyfimden bir büyük rakı açacak kişi olarak döviz alımında başka bir convertible para birimini tercih edeceğim.
    --

Arkadaslar buradaki indikatoru nasil ekleriz bilgisi olan yazabilir mi. Yani dolarTL grafiğini hangi peryotta izleyecegiz (saatlik, günlük, haftalık) Bir de momentum indikatöründe "periyot" değişkeni var. Ancak birimi yazmıyor. Default değeri 9. DEVİR hoca haftalık takip edin demiş. Bu değeri kaç yapmak gerekiyor. Değiştirdim ama -55 gibi değerleri hiç göremediğim için danışmak istedim. Bilen ve yazan olursa sevinirim. Selamlar

Sayfa 138/230 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •