Sayfa 8/230 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 57 - 64 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Sayın Türkoğlu hocam, Devir hocamla ilgili ipucu bence yetersiz;çünkü ona bakarsanız bazı mesajlarında o işareti bulamadım. Her neyse amaç burada tabiki kötülemek değil. Ama insan kuşkulanınca her şeyi düşünüyor. Sayın Devir hocama basit bir soru sordum, umarım şehir ismi olarak cevaplar, ( Güvenlik açığı amaçlı soruyu sormadım yanlış anlaşılmasın lütfen) 12 yıldır takip ettiğim için kendisini, onunla birlikte son halindeki forumda onun yazdıklarını destekleyenlerin de yeni olduğunu görünce o yüzden kuşkulandım. Sonuçta öğretmenimizsiniz siz de. Size de ve eğer Devir Hocam da sorumu yanıtlarsa bir şekilde saygılarımı sunuyorum, teşekkürler..

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Malum Dalga Prensipleri trend dönüşlerinde daha başarılı. Bu bir trend dönüşü olmadığı için yanılma payı mümkün. Haber verdiğim için darbeyi erkene de alabilirler
    --
    Bu espri ile birlikte gerçek Devir hocanın geldiğine ikna oldum zira kendisinin ince espri yeteneği baya üst seviyede

ASUS_Z012D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. öne çıkaralım...arkada kalmasın...

Elliott Dalga Teorisi nezdinde vaziyet aşağı yukarı netleşmiştir.
    --

Dalga Teorisi, önümüzdeki 4-5 seneyi içine alacak bir boğa piyasasını işaret ederek zaten en büyük işi yapmıştı. Detaylı piyasa izlemeyip uzun vadeli yatırım yapanlar için bu bilginin ötesi gereksizdir.
    --

Yeni trendin adı duvara doğru giden boğadır. 22 Temmuz 70426 dip seviyesi büyük olasılıkla başlangıç noktasıdır. Her ne kadar 2013-2016 üçgeni kırılmamış olsa da, son birkaç haftadır devam eden çıkışın hacimli olması trendin başladığını ve üçgenin kırılacağını gösteriyor.
    --

Bu son anatrendi kaçırmayı tahammülü imkansız bir azap olarak değerlendirenler kulağınızı açın ve iyi dinleyin...

2 ay sonra yapılacak referandumla bu trendi ilişkilendirmeyin. Borsa referandumu bekler, filanca sonuç çıkarsa düşer, bilmemne olur tarzında yorumlara kulağınızı tıkayın.
    Üçgen kırıldığında borsa hızla 92000 dolaylarına gidebilir. Ve bu gidiş referandumdan önce de olabilir.
    --

Başkanlık sistemi bana göre enternasyonal bir projedir. Suriye ve Kıbrıs da aynı projenin parçasıdır. Ne yazık ki engellenmesi mümkün değil. HDP tabanının da evet diyeceğini düşünüyorum. Zaten başları sıkışırsa B planı devreye girer. Nedir o ? Reyleri kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir.
    --

Dow Jones'da yılın ikinci çeyreğinde 21000'lerden sert bir düzeltme geleceğini tahmin ediyorum. Dolayısıyla üçgen kırılıp 90000'ler aşılsa dahi bu düşüş bize de tesir edeceğinden, trende katılmakta gecikenlere son bir abonelik fırsatı verecektir.
    --

4-5 yılda 130-140 bin puanlık bir yükselişten bahsediyoruz. Bunun büyük kısmı bana göre üç beş aya sıkışacak. Bu sihirli ayların zamanlamasını bilmediğimiz için trendin müritleri olarak senetlerin üzerinde oturmak ve al-sattan kaçınmak en doğrusudur. Spekülatif bir tahmin olarak yolun büyük kısmının Eylül 2017-Mart 2018 arası alınacağını sanıyorum.
    Trende inanmayan ve işlerin büsbütün sarpasaracağını düşünen arkadaşlara da saygı duymakla beraber, EWP'nin kendilerine uyarı mahiyetinde parmak salladığını bilmelerini isterim.
    --

4. birde şu var.

@TuncerSengoz 21 Temmuz 2016

https://twitter.com/TuncerSengoz/sta...14068424302592

survival Guest
    Devir hocamız orjinal Devir arkadaşlar, yine EWP ile 2009 dönüşünü yakaladığı gibi bu dönüşü de yakaladı. Kendi adıma yıllardır bu dönemi beklediğimden geçmiş borsa zararlarımı cikardigim için teşekkürü bir borç bilirim. Bu yükseliş sürecinde sürekli çöküş bekleyen insanlar oldu okuduk. Bu işin doğası boyle. Çogunluk borsaya inanmaya başladığında da belki trend sonu gelecek. Bundan sonra ne olur bilinmez ama ben ana trend takipçisi olduğumdan 70 binlerden beri sadece arada bakıyorum endekse, al sat vs yok.. yani aldiklarimla trendi takip ediyorum demek istedim..

ASUS_Z012D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    öne çıkaralım...arkada kalmasın...

Elliott Dalga Teorisi nezdinde vaziyet aşağı yukarı netleşmiştir.
    --

Dalga Teorisi, önümüzdeki 4-5 seneyi içine alacak bir boğa piyasasını işaret ederek zaten en büyük işi yapmıştı. Detaylı piyasa izlemeyip uzun vadeli yatırım yapanlar için bu bilginin ötesi gereksizdir.
    --

Yeni trendin adı duvara doğru giden boğadır. 22 Temmuz 70426 dip seviyesi büyük olasılıkla başlangıç noktasıdır. Her ne kadar 2013-2016 üçgeni kırılmamış olsa da, son birkaç haftadır devam eden çıkışın hacimli olması trendin başladığını ve üçgenin kırılacağını gösteriyor.
    --

Bu son anatrendi kaçırmayı tahammülü imkansız bir azap olarak değerlendirenler kulağınızı açın ve iyi dinleyin...

2 ay sonra yapılacak referandumla bu trendi ilişkilendirmeyin. Borsa referandumu bekler, filanca sonuç çıkarsa düşer, bilmemne olur tarzında yorumlara kulağınızı tıkayın.
    Üçgen kırıldığında borsa hızla 92000 dolaylarına gidebilir. Ve bu gidiş referandumdan önce de olabilir.
    --

Başkanlık sistemi bana göre enternasyonal bir projedir. Suriye ve Kıbrıs da aynı projenin parçasıdır. Ne yazık ki engellenmesi mümkün değil. HDP tabanının da evet diyeceğini düşünüyorum. Zaten başları sıkışırsa B planı devreye girer. Nedir o ? Reyleri kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir.
    --

Dow Jones'da yılın ikinci çeyreğinde 21000'lerden sert bir düzeltme geleceğini tahmin ediyorum. Dolayısıyla üçgen kırılıp 90000'ler aşılsa dahi bu düşüş bize de tesir edeceğinden, trende katılmakta gecikenlere son bir abonelik fırsatı verecektir.
    --

4-5 yılda 130-140 bin puanlık bir yükselişten bahsediyoruz. Bunun büyük kısmı bana göre üç beş aya sıkışacak. Bu sihirli ayların zamanlamasını bilmediğimiz için trendin müritleri olarak senetlerin üzerinde oturmak ve al-sattan kaçınmak en doğrusudur. Spekülatif bir tahmin olarak yolun büyük kısmının Eylül 2017-Mart 2018 arası alınacağını sanıyorum.
    Trende inanmayan ve işlerin büsbütün sarpasaracağını düşünen arkadaşlara da saygı duymakla beraber, EWP'nin kendilerine uyarı mahiyetinde parmak salladığını bilmelerini isterim.
    --

İşte 2009'da tam bu münvaldeki yorumu cok gec okumuştum. Bu yorumu tam dogru zamanda okudum ve o donemden beri sadece arada endeks kac olmus ona bakiyorum. Hisseleri aldik unuttuk..Elliot teorisinin gücü bu.. cok doktorali ekonomist arkadaslar o tarihlerden beri cokus bekleyip duruyorlar, ha döndü ha dönecek diye diye borsa100 endeksi 30 bin puan çıktı, hala dönüş yakalamak istiyor insanlar..

7.  Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    öne çıkaralım...arkada kalmasın...

--

Devir hocam, son bir abonelik fırsatı ne zaman gelir..?

8. 130 bini vursun bakalim. Karari ondan sonra gorecegiz

Sayfa 8/230 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •