Sayfa 185/230 İlkİlk ... 85135175183184185186187195 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    ne yani şimdi FED kıroyum para bende...parayı basarım kitlelerin ruh halini, sosyonomiyi, fractal yapıları falan takmam koskoca dow jonesa istediğim şekilde takla attırır maymuna çeviririm mi diyor?
    Şaka yapıyorum tabi ki. Yok öyle bir şey.
    --

2. [IMG][/IMG]

Para basmayla varlık fiyatlarının kalıcı yükselmeyeceğinin ispatıdır bu grafik. FED Bilançosunun üzerindeki kırmızı sayılar o günkü spot bakır fiyatlarını gösteriyor.
    --

3. Küresel borç global GDP'nin 3 katından fazla. Merkez Bankaları genişledikçe pay kısmı yükselirken, bakır ve petrol fiyatlarının çakılmasıyla payda kısmı düşecek. Sene sonu bu oran daha da büyüyecek.
    --

4. Vaziyeti ben biliyorum da Merkez Bankaları bilmiyor mu ? FED'in bu saatten sonra yaptığı manipülasyonun daniskasıdır. Popülizm ve demogojinin krallığında piyasa çökerse FED derdini anlatamaz, üzerine kalır. Yapacaklarının azamisini yapıp sırasını savacak. Yaşadığımız şu yıllarda dünya yüzsüz ve sıyrık politikacı kaynıyor. Bürokrat ve kurumları halk yığınlarının önüne öyle bir atarlar ki derdini anlatacak fırsat bulamazsın.
    --

5. DOW GÜNLÜK VE SAATLİK GRAFİĞE GÖRE TEPKİYİ VEYA TEPKİNİN İLK AYAĞINI BİTİRMİŞ OLABİLİR...BİST100 BUGÜN 97400 GÖREREK VEYA 97800-98000 CİVARINDA BİTİREBİLİR...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bir kilo domatesin bir kilo altından daha değerli olduğu günler gelecek desem bana katılanlar olur. Ama bizim jenerasyona denk gelecek desem kimse inanmaz. Koskoca insanlık tarihinde beni mi bulacak beş göbek sonrası düşünsün, FED deli gibi para basıyor, bu virüs işi biter ralliye devam diye geçirir içinden.
    Esasen bu domates altından değerli olacak hikayesi bence 21.yüzyılın ikinci yarısının konusu. Yani kapitalizmin tarih olacağı dönem. Buzulların eriyeceği, tarım arazilerinin katlanılamaz ölçekte sular altında kalacağı, milletin birbirini yiyeceği senaryo. Bu da olacak ama bizler göremeyeceğiz. Yakın gelecekte bizi bekleyen şey tarihsel bir finansal kırılma ve onun reele yansıması. Kısa bir sefalet süresi ve ders almayan insanoğlunun yeniden spekülasyona yöneleceği on yıllar.
    Olacakları bilemem tabi. Bunlar benim tahminlerim.
    --
    Sayın Devir
    Özellikle iklim değişikliği -su seviyelerinin yükselmesi -tarım konusunda çok kişinin üstünde durmadığı noktalara dikkat cekmissiniz.Bu konular 40 sene öncesindeki gazetelerin en arka sayfalarında bilimadamlarının uyarısı olarak yazılıyordu. Bugünkü noktada buzullar hızla erimekte ve iklim değişmeye ve collesmeye adım adım gitmektedir.
    Bence çok uzun süre kalmadı. Deniz seviyelerinin yükselmesi kaçınılmaz görünüyor şimdilik, bu da büyük kitlesel açlıklar ,su ve gıda krizleri ve büyük göçleri getirecektir.Şimdiki göçler bunun yanında prova bile kalamaz.Maalesef öyle zamanlar gelince insanoğlunun en temel güdüsü devreye girince market sırasında birbirine yer veren insanların birbirini çiğnediğini de görebiliriz.
    Şimdi denize sıfır daireler gün gelip insanların terkedecegi viranelere dönebilir.
    Bu konuya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim.Herkes başını kuma gömmüş çünkü.

7.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Sayın Devir
    Özellikle iklim değişikliği -su seviyelerinin yükselmesi -tarım konusunda çok kişinin üstünde durmadığı noktalara dikkat cekmissiniz.Bu konular 40 sene öncesindeki gazetelerin en arka sayfalarında bilimadamlarının uyarısı olarak yazılıyordu. Bugünkü noktada buzullar hızla erimekte ve iklim değişmeye ve collesmeye adım adım gitmektedir.
    Bence çok uzun süre kalmadı. Deniz seviyelerinin yükselmesi kaçınılmaz görünüyor şimdilik, bu da büyük kitlesel açlıklar ,su ve gıda krizleri ve büyük göçleri getirecektir.Şimdiki göçler bunun yanında prova bile kalamaz.Maalesef öyle zamanlar gelince insanoğlunun en temel güdüsü devreye girince market sırasında birbirine yer veren insanların birbirini çiğnediğini de görebiliriz.
    Şimdi denize sıfır daireler gün gelip insanların terkedecegi viranelere dönebilir.
    Bu konuya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim.Herkes başını kuma gömmüş çünkü.
    Roma Kulübünün 1968 manifestosuna gelip dayanacak işler. Bunlar pek matah adamlar değildi ama büyümenin kalkınma ve yaşam kalitesini artırmayı garantilemeyeceğini savunuyorlardı.
    Tatlı su düşmanı fabrika bacalarından, fosil yakıtlardan güzellikle vazgeçilmeyeceği için, işler iyi giderken sesi çıkmayan sıradan kalabalıklar ilk büyük ekonomik krizde bütün dünyada sokağa çıkacaklar. Aslında on yıllardır sokaklara çıkan organize gruplar var. Ama bir sonrakinde sağlam çıkacaklar. Bir ülkeden diğerine sirayet edip büyüyecek ve kontrolden çıkacak.
    --

8.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Tatlı su düşmanı fabrika bacalarından, fosil yakıtlardan güzellikle vazgeçilmeyeceği için, işler iyi giderken sesi çıkmayan sıradan kalabalıklar ilk büyük ekonomik krizde bütün dünyada sokağa çıkacaklar. Aslında on yıllardır sokaklara çıkan organize gruplar var. Ama bir sonrakinde sağlam çıkacaklar. Bir ülkeden diğerine sirayet edip büyüyecek ve kontrolden çıkacak.
    --
    Bu kısma da % 100 katılıyorum.Ancak zamanını kestiremiyorum.Dünyada böyle şeyler domino etkisi yaratıyor artık.

Sayfa 185/230 İlkİlk ... 85135175183184185186187195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •