Sayfa 59/230 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 465 - 472 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Almanyanın 300 milyar avro cari fazlası 1.5 trilyon dolardan fazla ihracatı varken onlar günümüzün rezev paarasına savaş açmazken
    500 milyar dolara yakın borcu olan borçlarının faizini bile ödeyemeyen Türkiyedeki iktidar mensubları bu milleti ne kadar daha kandırabilirki.

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Spot piyasaya girmeye gücü olmayan bir para otoritesinin türev piyasalar yoluyla rezerv bir para birimini dizginlemeye çalışması tehlikeli bir kumar . Bu tür aksiyonlar bilhassa paranın yönünün dışarıya doğru olduğu dönemlerde çok ters tepebilir. Birileri gelir Soros'un İngiltere'ye yaptığını yapar, bugünleri de arar duruma geliriz.
    Sorunlarımızın çözümünün adresi Merkez Bankası değil. Bir seçim yapmamız gerekiyor. Ya mikrofona söylediklerimizi gerçekleştirip sistemi komple elimizin tersiyle iteceğiz ya da sistemin dayattığını kabul edeceğiz. Bunun ortası olmaz. Bu ikircikli yolun varacağı yer dosdoğru IMF'in kapısıdır.
    Bazen gerçekten ne yaptıklarının farkındalar mı diye düşünmeden edemiyorum.
    --
    Saygıdeğer hocam, vallahi çok uçuyoruz S.S. ile, israf israf israf diyorum. Bütçeyi iki numara zorlayan bakanlık burası olunca, ben de hep düşünüyorum, acaba farkındalar mı diye...

3.  Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR
    amacım sadece hatırlatma
    bankalara SWAP için MB adres gösterildi
    ama tabii adres sadece yerli bankalar
    VE
    sadece MB deki BDDK ca belirlenmiş limitler ile diye sınırlı

bu neden ile düşündüğünüz tarz bir sıkıntı mümkün gibi değil sanki

ama tabii başka nedenler ile piyasa geneli zaten sıkıntılı
    Yanlış anlamadıysam Sn.devir Swap değil, viop da usdtry vadeli kontratlarda yapılan işlemleri demek istedi

yatırım tavsiyesi değildir, olamaz
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

4. Sayın Devir,içinde bulunduğumuz dönemde bu faiz oranlarından anlamlı bir borsa getirisi zor olduğunu düşünüyorum..
    sizin analizlerinizi beğenerek takip ediyorum,
    ancak ülke ekonomi yönetimi kalibresi szin ana senaryoyu geçersiz kılacak gibi

5. Evet adam ABD için 2020'yi işaret ediyor.

https://www.bloomberg.com/view/artic...orst-nightmare

6. Sn. Devir, 2020 yılı ile beraber ABD öncülüğünde dünyada başlayacak olan büyük krizle beraber hangi varlıklarda kalmak akılıca olur? Ya da yatırım yapılabilecek bir varlık kalacak mı acaba çok merak ediyorum.

7. devir hocam 625 faiz artışı oldu. son durumu değerlendirmeniz mümkün mü?

8. Sn. Devir, Arjantin Merval krizde en düşük 25 bin görmüştü, 33 bine yaklaştı bugun, 3 haftada çok iyi toparladılar, Bist niye bu kadar nazlanıyor olabilir?

Sayfa 59/230 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •