Sayfa 147/230 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

survival Guest
     Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    BIST için yön aşağı ancak emsallerle fark çok açıldığı için birkaç iyi haber gelirse çok sert yukarı tepkiler gelebilir. Bu tür hareketleri saymazsak 2-3 ay gibi bir vadede daha önce görülen 84654 dibinin altına inilmesini beklerim.
    Burada en tatsız gelişme tarihsel trend desteğinin kırılmış olması. Bu yeni olmadı tabi ama iyi bir durum değil. Yine de dalga sayımları her zaman trend çizgilerini ezer gerçeğini unutmamak lazım. Sayım tamam değilse çizgiler hükümsüzdür. Burada yapmamız gereken revizyon mega trendin bitmesinden ziyade finiş noktası olarak düşündüğüm 200.000 küsürün aşağı yönlü revizyonu olabilir.
    --
    DEVİR Hocam, bu analiz gerçekleşti, acaba dalga sayımı olarak sizin öngörü nasıl, zaman olarak daha sürünür mü piyasa, nerelerden başlar çıkış dalgası?

2.  Alıntı Originally Posted by survival Yazıyı Oku
    DEVİR Hocam, bu analiz gerçekleşti, acaba dalga sayımı olarak sizin öngörü nasıl, zaman olarak daha sürünür mü piyasa, nerelerden başlar çıkış dalgası?
    Süreç devam ediyor. Tarihsel trend desteğinden giderek uzaklaşıyoruz. Dalga sayımları oldukça sarih. Şu an C/3 devam ediyor. Ayı piyasasının Temmuz ayında bitmesini bekliyorum. Aşağıda herhangi bir destek yok. O yüzden ara tepkilerin nerede gerçekleşeceğini kimse bilemez ama ekonomideki kötü gidişi durdurmak için alınacak tedbirler birkaç günlük sert yukarı hareketlere neden olabilir. Bunlar da düzeltmelerin bahanesi olur.
    Arjantin seviyesine düşeceğimizi sanmıyorum. Ama 3-4 yıl sonra Arjantinden daha beter olacağız. Önümüzdeki 1-2 yıl cılız bir boğa piyasasına gireceğiz gibi görünüyor.

3. Elliott Dalga Teorisi etkili bir metod ancak zayıf tarafları da var. Bunlardan bir tanesi de ekonomiden haberi olmayanlar işbaşında olduğunda ülkelerin savrulacakları en çukur noktayı hesaplayamıyor olması.
    --

4. Benim hesaplamalarıma göre temmuz ayı sonuna kadar ara yukarı tepkiler olsa dahi
    56000 - 58000 arası bir yere gelmemiz çok olası
    sonrasında %25 civarı bir yukarı hareket ve devamında %15 bir geri çekilme sonrası
    sanırım ekim başından itibaren başlayan ara düzeltmeler ile beraber sıkı bir final yükselişi
    1-2 yıl arası bir sürede 188000-222000 arası bir final
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

5. 72-73 bin gibi bir dip bekliyorum....

6. Bende 81 bin altı haftalık kapanışta 55-60 bin civarında bir nokta bekliyorum. Ytd

7. Madem atış serbest, şöyle olursa böyle olur gibi
    Resim elliot değil ama iş görür sanırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. iptal...83500 de dip yaptık..neden?grafiklerle açıklamaya çalışıcam....
     Alıntı Originally Posted by altnygt Yazıyı Oku
    72-73 bin gibi bir dip bekliyorum....

Sayfa 147/230 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •