Sayfa 101/326 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 801 - 808 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Ortaklar (Behzat, arpacı, … vs. ) niye bu kadar sessizsiniz iki kelamınızı özledim. Hissede ki değişimleri fiyat değişimi + hacim değişimi nasıl yorumluyorsunuz. Fazla kelam etmek istemezseniz özelden de sohbet edebiliriz. Ben bu ortamdaki gidişatından rahatsız değilim en azından hangi fiyatın ucuz olduğunu biliyoruz.
    Ben borsada politika değişikliğine gittim. eskiden sağlam olduğuna inandığım kağıtları (sarkuysan gibi) toplar ve aylarca yıllarca sabırla yükselmesini beklerdim. bundan hiç zarar görmedim. Ancak işin ikinci bir ayağının olduğunu gördüm. portföyümün bir miktarı ve hatta aracı kurum kredimi de kullanarak hareketli kağıtlarda al sat yapmaya başladım. Eğer iyi noktaları yakalarsan bu oldukça karlı bir iş.
    Hepimiz biliyoruz ki borsayı yatırım yeri olmaktan çıkardılar kumarhaneye pavyona dönüştürdüler. kimseye bağlanmaya veya nikah kıymaya gerek yok. gözüne gözüne çakacaksın. karı gördü mü by by diyeceksin. şimdilik bu taktiğim iyi gidiyor.
    Herkese bol kazançlar diliyorum.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Sanırım dün birileri hatırı sayılır mal çıktı.Ben de bundan yararlanarak kademeli olarak 5000 lot daha ekledim.

Şimdi gerek IMF ve gerekse yatırım kuruluşları ve uzmanlar önümüzdeki dönem korkunç ekonomik tablolar çiziyorlar.Şüphesiz bir süre vaziyet iyi seyretmeyecek ama sonrasında AB ve ABD 'de müthiş bir parasal genişleme ve diğer tedbirler ile ekonomilerde beliğin düzelme olacaktır. Görüşüm o ki,ülkemiz için müthiş fırsatlar vardır.Kurların agresif artması,faizlerin çok düşük olması ve petrol fiyatlarının gebermesi sebebiyle Türkiye bazı avantajlar elde etmiştir.
    Şimdi gelelim Sarkuysan ayağına; Malum çakal sürüsü senedi kontrol ediyorlar.Şu sıra borsada da alıcı olmadığına göre senedi buralarda süründürmenin çakal sürüsü için bir sakıncası yok.Şu andaki durum bu.
    Şahsen borsanın düşe kalka da olsa önümüzdeki dönemde eski rekorları kıracağı görüşüne sahibim.

Geçen hafta,4.80-5.00 arası bol derinlikli satıcıları aşarak hafta başında satıcıların azaldığı ve 5 in üzerine kendini atıp ,fabrikanın faaliyetlerini devam ettirdiği haberiyle 4.30 lara kadar hızlı bir yükseliş yaptı ...Halen 4.90 lar bugünde olmak üzere korunmuş gözüküyor ...Endeks 92 lere doğru sarkmadığı müddetçe,yeniden yukarı ataklarını yapar ...

Aşağı Destekler 4.80-4.76-4.60-4.54 ve 4.40 da bulunuyor.Şelale düşüşü olursa test edip döner ...Yukarıda 5.11-5.16-5.29 kısada gözükenler ...Pskolojik bi tahta ...Gün içi işlemlerde sabr istiyor ...

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Ben borsada politika değişikliğine gittim. eskiden sağlam olduğuna inandığım kağıtları (sarkuysan gibi) toplar ve aylarca yıllarca sabırla yükselmesini beklerdim. bundan hiç zarar görmedim. Ancak işin ikinci bir ayağının olduğunu gördüm. portföyümün bir miktarı ve hatta aracı kurum kredimi de kullanarak hareketli kağıtlarda al sat yapmaya başladım. Eğer iyi noktaları yakalarsan bu oldukça karlı bir iş.
    Hepimiz biliyoruz ki borsayı yatırım yeri olmaktan çıkardılar kumarhaneye pavyona dönüştürdüler. kimseye bağlanmaya veya nikah kıymaya gerek yok. gözüne gözüne çakacaksın. karı gördü mü by by diyeceksin. şimdilik bu taktiğim iyi gidiyor.
    Herkese bol kazançlar diliyorum.
    Trade candır sizdeki bu değişim güzel ama sağlam bir hisseyi yine de temel almanızı ve benchmark olarak onu kullanmanızı öneririm. Bu hisse bende sarky piyasa da al sat yaparken aldığım karları sarky ye atıyorum. Ayrıca sarky de en azından bu kararla ekstra trade ediyorum. Bol kazançlar dilerim

6. GARP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK !

Senet 5 TL.Piyasa değeri sadece 144 milyon dolarcık ! bir "hık" etsem ben bile çıkarırım bu parayı !
    Çakal sürüsü korkunç tecrübeli.Doların bu fiyatında bile senedi burada tutabiliyorlar.Neden? çünkü alıcı yok.Ve hatta belki karamsar tabolardan etkilenen satıcılar bile vardır.
    Ancak, verdiği temettü azlığının da alıcı olmamasında sanırım etkisi vardır.
    Sonuta senedin böyle düşük kalması şahsımın ortaklık payını tedricen arttırıyor.İnandığım o ki,piyasaların düzelmeye başlamasıyla anneler bile çocuklarına mama diye bakır yedireceklerdir !

Endeksin 3000 puanlık günlük artısına çok aldırış etmedi ! Sevdiği tek şey dünkü kapanışın 1 tık üzerine deyip,teknik kapanış yapmak ! Endeks 80 bine değse yine bi çırpıda buraları görür,dertleri bu değil görünümü bozmadan,hep bir lot daha fazlası ...

8. Şimdi birçok yatırımcı kardeşim tahtadaki gerçek alış satışı bilemedikleri için tahtada alış satışların gırla gittiğini zannediyor olabilirler.Ancak,asla gerçek bu değil.Şüphesiz her tahta da aynı değil ama çoğunluk böyle.
    Şimdi spek sabah gelip tahtayı açıyor. Kendisi dışındakilerin onun için kaç yatırımcı olduğu önemli değil.Kendinden başka tüm yatırımcılar tahtada tek bir rakip olarak duruyor.Zaten bu durumun speke çok büyük faydası oluyor.Spek şayet alıcılar zayıfsa ki böyle günlerde hep zayıf olur.Alt kademelerde bulunan lotlara vermekte bir mahzur görmüyor.Hele borsa artıp da senedi çıkarmamak spek için tam bir keyif.Alıcı yokluğunun ana sebeplerinden birisi de hatırı sayılır bir temettü vermemesi ve müthiş bir finansal gider yazması tabi.Yani bir yerde senet dolar bazında çok ucuz kaldı diye senedi kimse tıklamıyor.
    Düşünün bir dolar 5,80'lerde iken senedi 6.80'e çıkaran spek,dolar 6,980 olduğunda bile hala 4,90'da tutabiliyor ve kimse tarafına bakmıyor.
    İşte, spek burada acele etmiyor.Diyor ki; verirsen buradan ver kardeşim.Alırsan da mal çok,al.
    Kısacası; ekonomiler kısa ve orta vadeli daralacak şüphesiz ama burada en az daralacak sektörün bakır sektörü olduğunu inancımla 5 TL nin altından biriktirmeye devam ediyorum.Kimseye de al veya sat demiyorum tabi.

Sayfa 101/326 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •