Sayfa 109/326 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 865 - 872 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Ben 4 kademe kaldırıyorum seninki 5 kademe basıyor. Hadi hayırlısı anlaşılan Turkcell de kazandığımızı burda yiyeceğiz.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Hani deniyordu ya; küçük yatırımcı sayısı 1,5 milyon kişi civarına çıkmış ! yalan.
    Bu ekonomiye rağmen birçok hisse senedi muazzam bankalar haricinde yükseldi.Bankaların yükselmemesinin birden fazla sebebi var.Ama onlar da yükselecek.Belirli bir yerden sonra endeks bankalarla yol alacak.
    Ne var ki; Çaycı'yı hesaba katmazsak ( ki katmadan edemiyoruz) Borsada gördüğüm en güzel hisse Sarkuysan.Açıkça söylemem gerekirse onca senetten sonra elimde bir tek Sarkuysan kaldı desem abartı olmaz.Borsa hayatımda hiç tek senede kaldığımı hatırlamıyorum.
    Yorumumun başında küçük yatırımcı sayısını yalan olarak değerlendirmemin sebebi açık...diyelim ki sayı doğru..peki ama bu yatırımcılar Sarkuysan'ı görmüyorlar mı? Hadi bırakalım kurulu olduğu 180 dönümlük arazisini...Ve o arazinin çok değerli bölgede olduğunu..Bunlar karın doyurmuyor.Ancak,toparlanmanın başlamasıyla dünya bakır ihtiyacının nerelere varacağını tahmin etmek hiç zor ve hayalcilik değil.
    Tahtanın hareketlerine dikkat edin.Nasıl kahredici bir oyalama var.100 lot alsalar kar sayıyorlar.
    Türkiye dahil piyasalar karşılıksız paralar basılıp paraya boğuluyor. Para bol olunca faiz düşüyor.Bu böyle devam edecek.ABD bile bu durumda sürekli yükseliyor.Adres; borsalar...Şimdilik tabi.
    Evet, Sarkuysan'la nikah kıydım.

3. Sayın Behzat, uluslararası piyasalarda genellikle sürü zihniyeti vardır görüntüye bakmaz. Bir koyunun peşinden bir sürü uçurumdan gidebilir. Nitekim şu son bir iki günde bile %1500-2000 artış yapmış ve küçüklerin kucağına verdikten sonra dip olmuş onlarca kağıt var. Tukaş, Rtbl gibi., forumları incelerseniz şu bahar havasında bile ağlayan ağlayana.
    Biz, bir sopa bir havuç veren çaycıya şükredip malı kaptırmayacağız. 20 yıldır tutuğum ve yeteri kadar beklentimi alamadığım kağıt bu. İnşallah biz kağıdı kaptırmadan bu virgül düzelecek.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. Sarkuysan ucuz kalmış

Ekonomilerin açılması uçuşların başlaması sarkuysan gibi hisselere olumlu yansır birde bakır fiyatlarının fiyat hareketi önemldir cuma bakır fiyatları emtialarında % 2.2. prim kazandı bakır ekonominin olumlu olmasıyla güçlenir şuanki koşullar sarkuysan için olumlu olabilir takip edilebilir y.t.d.

5. Bakır fiyatlarinin yukselmesi, normale dönüş falan hepsi hikaye. Sarkuysanin yükselmesi için Biz bunun gibi yüz tane gerekçe sayabiliriz. Ama hiçbiri sökmez.
    Çaycı ne derse o. Belki genel kurulun yaklaşması ve temettü dağıtımı biraz hoplatir gerisi hikaye.

6. Temettü ve genel kurul a az kaldı ha gayret.
    MKK üzerinden e,genel kurula katmayı ihmal etmeyin kafasına kafasına vuralım...

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    ya giremeyenler daha kötüdür ya da Torpil yapmışlardır....
    sık dişini işlem hacminin 10-20 kat arttığı günleri göreceğiz...
    O değil de hocam 20-30 bin tl lik alsak bile kabak gibi görünür bu hacimde heralde😁

8.  Alıntı Originally Posted by matias Yazıyı Oku
    O değil de hocam 20-30 bin tl lik alsak bile kabak gibi görünür bu hacimde heralde😁
    Kaç kişi olduğunu bilmiyorum ama Tahtanın başında oturmuşlar tek tek her lotu kim aldı kim sattı sayiorlar yazıyorlar.
    Kağıdı, Kredi ile mi aldın borcun harcın nedir, ne tip bir borsacin hepsi hesap kitap ediliyor ve eline vurup malını geri alıyorlar. Eğer dikkat çekecek malın varsa aracı kurumuna telefon edip su sizin adamdaki mali sattirin bile diyorlar. Anlayacağın Boşuna sıfır hisseden %10 hisseye gelmemiş.

Sayfa 109/326 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •