Sayfa 111/326 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 881 - 888 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    D*a nanın kuyruğunun kopmasına az kaldı. Ay sonu temettü dağıtımı 29 da da genel kurul var.
    Çaycıyı sıkıştırmak için büyük fırsat var ama nerdeeeee.
    Temettü alan miras yediler Yarabbi şükür diyip susuyorlar. İş yine bize kalıyor. Şu ABD li fonların temsilcisi avukatı nerde acaba biraz hesap sorsalar.
    sayın Arpacı temettü tarihi belliydi ama, sanki yönetim kurulu ertelenince temettü dağıtımı da ertelendi diye biliyorum. siz böyle yazınca temettü kararı hala duruyor mu emin olamadım.

2.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    sayın Arpacı temettü tarihi belliydi ama, sanki yönetim kurulu ertelenince temettü dağıtımı da ertelendi diye biliyorum. siz böyle yazınca temettü kararı hala duruyor mu emin olamadım.
    Temettünün ertelendiğine dair hiçbir duyuru görmedim. Zarüten bir ay geciktirdi. Bence değiştirmezler. O mirasyedilerin sus payı. Geç dağıttığı temettünün faizi bile çaycıya yeter. Hakklımızı kim yiyorsa ......
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Yedikçe daha azgınlaşan ve dahasını isteyen tek şey NEFİS Miş...

Bizlerin çoluk çocuğunun rızkı, birilerinin çoluk çocuğuna Nema oluyorsa bu iş bir yerde düzelir... Ya sabır demeye devam,... Allah bize , bizim rızkımızı yiyenlerin sonunu gösterecektir...

5. Sarkuysan'da normal olmayan birçok hesabın olduğu apaçık görülüyor. Yönetim kurulu üyesi hukuk profesörü bile olduğu halde,yeminli mali denetim'e rağmen bunların olması hakikaten ürkütücü.Gerektiği taktirde hem maliye bakanlığına hem SPK'ya şikayete konu da olabilir.Ancak,bunların yasalara aykırı hiçbir işlemde bulunacaklarını sanmıyorum.Bunlar yasalardaki açıklardan yararlanıyorlar diye düşünüyorum.
    Bilindiği gibi üç ayıklar denetimsiz.6 aylıkları beklemek gerek...
    9 Haziranda KAP'a bir alım satım haberi düştü.Haberde Cenap Taşkın hesabına BİST dışından 1.000.000 lot virmanlanmış.Payı %2,31'e çıkmış.
    Senet hareketinin bıkrıırıcılığını şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım;
    Elimde CELHA vardı.Geçenlerde bir haberde bizzat Aydın Doğan'ın "Çelik halat piyasasında büyük fırsatlar var" sözü üzerine biraz daha aldım.Ama nafile borsa çıksa da düşse de hep 9,85-10.04 arasında sürünüp duruyordu.Bir de hem geçen yıl hem de bu yıl üç aylıkta zararda olduğu için de aslında bu fiyat bile yüksek gibi görünüyordu.Cuma günü yine sürünmeye devam edince biraz Sarkuysan ve Cemtaş almak için hepsini 10 TL den sattım.Ne mi oldu? tavan yaptı.Evet tam 11.01 TL den kapattı.
    İşte arkadaşlar,bunlar böyle sabırlılar.
    Sarkuysanda da durum farklı değil.Mal toplamaya can atıyorlar.Faiz devri bitti.Devir hisse devri.

6.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Sarkuysan'da normal olmayan birçok hesabın olduğu apaçık görülüyor. Yönetim kurulu üyesi hukuk profesörü bile olduğu halde,yeminli mali denetim'e rağmen bunların olması hakikaten ürkütücü.Gerektiği taktirde hem maliye bakanlığına hem SPK'ya şikayete konu da olabilir.Ancak,bunların yasalara aykırı hiçbir işlemde bulunacaklarını sanmıyorum.Bunlar yasalardaki açıklardan yararlanıyorlar diye düşünüyorum.
    Bilindiği gibi üç ayıklar denetimsiz.6 aylıkları beklemek gerek...
    9 Haziranda KAP'a bir alım satım haberi düştü.Haberde Cenap Taşkın hesabına BİST dışından 1.000.000 lot virmanlanmış.Payı %2,31'e çıkmış.
    Senet hareketinin bıkrıırıcılığını şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım;
    Elimde CELHA vardı.Geçenlerde bir haberde bizzat Aydın Doğan'ın "Çelik halat piyasasında büyük fırsatlar var" sözü üzerine biraz daha aldım.Ama nafile borsa çıksa da düşse de hep 9,85-10.04 arasında sürünüp duruyordu.Bir de hem geçen yıl hem de bu yıl üç aylıkta zararda olduğu için de aslında bu fiyat bile yüksek gibi görünüyordu.Cuma günü yine sürünmeye devam edince biraz Sarkuysan ve Cemtaş almak için hepsini 10 TL den sattım.Ne mi oldu? tavan yaptı.Evet tam 11.01 TL den kapattı.
    İşte arkadaşlar,bunlar böyle sabırlılar.
    Sarkuysanda da durum farklı değil.Mal toplamaya can atıyorlar.Faiz devri bitti.Devir hisse devri.

Behzat abi sizi destekleyecek birkaç deneyim paylaşmak istiyorum. Sarky de zaman zaman biraz yüksek hacimli bir satış yaptığımda bir kaç kez yukarı sıçrama yaptığını gördüm, yukarı mal yazıldığında da % 2 civarı bir marj içindeyse zıplayıp kaptıklarını da görüyoruz. yılbaşından itibaren çok hareketli olduğu zamanlar oldu bir haftayı unutmuyorum, şubat sonlarıydı 5 tl ile 6 tl arasında çok sert hareketleri kaç kere tekrarladı. İşte bu Cenap Taşkın a gelen 1.000.000 lotun belirli bir zaman diliminde bir taşerona toplattırıldığını düşünüyorum. Bence bu toplattırma işlemi hala devam ediyor. Hissenin peşinde olan güç sahipleri kap a bildirerek almak yerine daha profesyonel birilerine toplatıyor, sonra kendine aktarıyor malı. Burda belirli pay sahipleri arasında rekabet mi var, birbirleri ile eşgüdümlü mü hareket ediyorlar bilmek zor. Şirketin yönetiminde olan inanların hissenin bu kadar peşinde olması güzel bir durum. Bu şirketin geleceğine tam bir güvenin olduğunu gösterir.

Eskiler Çaycı yı ve avanelerini pek sevmiyor, ama ben borsadaki diğer şirketlerin patronlarına bakınca daha güvenilir buluyorum. Tabi bu tecrübeye dayalı bir algı ben bu hissede olumsuz tecrübelerle fazla karılaşmadım. İnşallahta bundan sonra güzel deneyimlerimiz olur.

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Behzat abi sizi destekleyecek birkaç deneyim paylaşmak istiyorum. Sarky de zaman zaman biraz yüksek hacimli bir satış yaptığımda bir kaç kez yukarı sıçrama yaptığını gördüm, yukarı mal yazıldığında da % 2 civarı bir marj içindeyse zıplayıp kaptıklarını da görüyoruz. yılbaşından itibaren çok hareketli olduğu zamanlar oldu bir haftayı unutmuyorum, şubat sonlarıydı 5 tl ile 6 tl arasında çok sert hareketleri kaç kere tekrarladı. İşte bu Cenap Taşkın a gelen 1.000.000 lotun belirli bir zaman diliminde bir taşerona toplattırıldığını düşünüyorum. Bence bu toplattırma işlemi hala devam ediyor. Hissenin peşinde olan güç sahipleri kap a bildirerek almak yerine daha profesyonel birilerine toplatıyor, sonra kendine aktarıyor malı. Burda belirli pay sahipleri arasında rekabet mi var, birbirleri ile eşgüdümlü mü hareket ediyorlar bilmek zor. Şirketin yönetiminde olan inanların hissenin bu kadar peşinde olması güzel bir durum. Bu şirketin geleceğine tam bir güvenin olduğunu gösterir.

Eskiler Çaycı yı ve avanelerini pek sevmiyor, ama ben borsadaki diğer şirketlerin patronlarına bakınca daha güvenilir buluyorum. Tabi bu tecrübeye dayalı bir algı ben bu hissede olumsuz tecrübelerle fazla karılaşmadım. İnşallahta bundan sonra güzel deneyimlerimiz olur.
    Çok değerli kardeşim; gözlemlerinize içtenlikle katılıyorum.İnsanlarda sürekli aynı konuya odaklandıklarında bazı melekeler oluşur. 28 yıla oldu.Sürekli elimde tuttuğum senet hareketlerini eskiden seans salonondaki tahtadan,son 14 yıldır ise bilgisayar ekranımdan takip ediyorum.Ve süreki hareketleri anlamlandırmaya çalışıyorum. Bu senette de trade amaçlı haraketten ziyade ,toplama amaçlı hareketler öne çıkıyor.
    Şimdi biz ky'ler olarak bu senete yatırımcı olarak demir attık.Neden? Çünkü düşük faiz ortamındayız ve böylesine gelecek vadeden sağlam bir senede yatırımı en akılcı gördük.
    Şu an piyasa değeri 170 milyon dolar gibi komik bir seviyede olan bu şirket aslında 6 ay öncesi çok çok daha komik seviyelerde idi.Ve Sarkuysan'ı iyice tanıyan birisi olarak sizin çok çok paranız olsa Sarkuysan'da yüzde ile ifade edilen hisse sahibi olmak sanırım büyük bir arzunuz olurdu.
    Ben hep ülkemiz zenginlerine şaşarım.Böyle bir kuruluşun senetleri beava iken nasıl olur da senet toplamazlar diye...İşte, Cenap Taşkın gibiler sanırım benim gibi düşünüp profesyonellere hisse toplatıyorlar.Bravo doğrusu.İşte bu tip senet toplayanlar bir yerde bizler için de güvence sayılır.Bu kişiler eminim Çaycı'yı bizden iyi tanıyorlar ve şirketin faaliyet ve bilançolarını çok daha iyi takip ederler diye düşünüyorum.
    Selam ve sevgilerimle değerli kardeşim.Sağlık dileklerimle...

8. Sayın behzat ve cover13 arkadaşlarım, hatırlatsınız Zarrab hağıda girdiğinde çok profosyonelce üç dört ay gibi bir sürede %1.5 yakın kağıt topladı ve fiyat %100 arttı. Benim bile 20-30 bin lotluk al satlarımda 6-7 kademe oynuyor. Milyar doların da olsa bu fiyata bu kağıdı en çok Binde bir oranında alabilirsin.
    Bundan birkaç yıl önce Erbakır ın sahibi, çaycı bu fiyata versin hepsini hemen alalım dedi. Ayrıca sarkuysanın bu düşük değeri yüzünden biz de halka açılamıyoruz dedi.
    Yani her koldan tescil edilmiştir ki bu kağıtta bir virgül hatası var. Baskı ile fiyat düşük tutulup toplanıyor. 6-7 milyar cirolu bir şirkette tırtıklanacak neler neler olduğunu bütün ortaklar görüyor ve ağzı sulanıyor. Çaycı bilinen %10 hisseyi nerden topladı? Nasıl topladı? Acaba veli efendide ve huriye hanımda nekadar var ve hangi yollarla alındı?
    Ha bir de aydın doğanın bulunduğu şitketlerde çok dikkatlli olmak gerek. Onlar çaycıdan daha beterler hem şirketi hem küçük yatırımcıyı öpüyorlar. Behzat kardeşin çelik halatta yaşadığı olayı ben yıllar önce yaşadım. Adam koskoca petrol ofisini boşalttı da kimse birşey diyemedi.
    Sabır....

Sayfa 111/326 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •