Sayfa 112/326 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 889 - 896 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sayın behzat ve cover13 arkadaşlarım, hatırlatsınız Zarrab hağıda girdiğinde çok profosyonelce üç dört ay gibi bir sürede %1.5 yakın kağıt topladı ve fiyat %100 arttı. Benim bile 20-30 bin lotluk al satlarımda 6-7 kademe oynuyor. Milyar doların da olsa bu fiyata bu kağıdı en çok Binde bir oranında alabilirsin.
    Bundan birkaç yıl önce Erbakır ın sahibi, çaycı bu fiyata versin hepsini hemen alalım dedi. Ayrıca sarkuysanın bu düşük değeri yüzünden biz de halka açılamıyoruz dedi.
    Yani her koldan tescil edilmiştir ki bu kağıtta bir virgül hatası var. Baskı ile fiyat düşük tutulup toplanıyor. 6-7 milyar cirolu bir şirkette tırtıklanacak neler neler olduğunu bütün ortaklar görüyor ve ağzı sulanıyor. Çaycı bilinen %10 hisseyi nerden topladı? Nasıl topladı? Acaba veli efendide ve huriye hanımda nekadar var ve hangi yollarla alındı?
    Ha bir de aydın doğanın bulunduğu şitketlerde çok dikkatlli olmak gerek. Onlar çaycıdan daha beterler hem şirketi hem küçük yatırımcıyı öpüyorlar. Behzat kardeşin çelik halatta yaşadığı olayı ben yıllar önce yaşadım. Adam koskoca petrol ofisini boşalttı da kimse birşey diyemedi.
    Sabır....
    Sayın Arpaci55; Öteden beri Sarkuyan küçük yatırımcısının çok az olduğunu ve %5 üzeri ortakların sadece ikisinin görülebildiğini ve sanki kalan halka açık devasa miktar lotların piyasada dolanıyormuş gibi görünmesi hep garbime gitmiş ve piyasada gerçekte çok az lotun olduğunu düşünmüştü.Sizin "milyar doların da olsa bu kağıdı en çok binde bir oranında alabilirsin" sözünüz de bunu teyid etmiş oldu.
    Ayrıca bu dinazorlar arasında senedi çıkarmadan toplamak konusunda muazzam bir konsensüs olduğu da açık.Anlaşmışlar ve tecrübeli birine senet toplatıp zamanı gelince de paylaşıyorlar diye düşünüyorum.

2. Borsa İstanbul zaten başı boştu birde başına bomboş birini getirdiler iyice işin cılkı çıktı. Ya arkadaş bu şirketin temettü ödemesi 30 Haziran genel kurul tarihi 29 Haziran böyle bir tarih varmı siz daha önce böyle birşey gördünüz mü? Adam gibi çıkarsınız kar payı ya verirsin yada vermessin nedir bu art niyet yatırımcının kafasını karıştırmak ah ulen ah bir gün başa geçeceğim radikal kararlarla BİST’i coşturacağım.

3. Bugün tam alacaktım 5,88den yaşlı bir amca geldi yanıma ATM de yardım istedi ondan sonra telefonu cebime attım unuttum alış girmeyi iyiki yardım etmişim yoksa ah kine ah. Yarın ola hayır ola

4.  Alıntı Originally Posted by Barbi Yazıyı Oku
    Bugün tam alacaktım 5,88den yaşlı bir amca geldi yanıma ATM de yardım istedi ondan sonra telefonu cebime attım unuttum alış girmeyi iyiki yardım etmişim yoksa ah kine ah. Yarın ola hayır ola
    Daha çookkkk ah çekersin. Çok. Ömründe bu fiyatı birdaha görebilecekmisin acaba?
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

5. Sarkuysan işlem hacimi artıyor .

Hisse güçlenme eğiliminde tekniği güçleniyor flama oluşumu var göstergeleri olumlu takip edilmeli kesinlikle al sat tavsiyesi değildir .

6. İnsan hayret ediyor !

Borsada bir çok senedin fiyatı sanki borsa 150 binleri geçmiş gibi yükseldi. Bankalar güdük kaldı.Sebebi de belli.Ancak,umulmadık bir anda onlar da yükselir diye düşünüyorum.
    Bizim Sarkuysan'dan mal toplamaya çalışan angut spek ise sanki veren varmış gibi buralarda süründürüyor.Bre they use sen 7 TL ye getir bakalım veren olacak mı?

7. https://docs.google.com/spreadsheets...mlview#gid=790
    Haziran ayı portföy yarışmasında tcell, sarku, ve alkim dedim.
    Tcell tamam sıra sarku da kesin birinci ben olacağım....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

8. Bugün çıldıran borsada senedi yükseltmediler.Goodhosch'ların klasik numaraları.Borsa %5 bile yükselse yine yükseltmeyip ky'yi sinirlendirip umudu kestirme amaçlı.Borsa düşünce de ilk önce bunlar düşürürler. Yıllardır bu hareketlere alıştık artık.Kaldı ki,günlük yükselmelerin artık bana göre önemi yok.Bugün de 5,97 ve 5,98 den çok az da olsa torbaya attım lotları.
    Ekonomilerde çarkların dönmeye başladığı haberleri var.Ancak,altı aylık bilançoların çoğunluk senette külliyen zarar geleceği açık.Birçok spek bunu kullanacaktır. İşte bu iniş çıkışlarda edindiğim en önemli tecrübe ufak lotlar halinde mal almaktır.

Sayfa 112/326 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •