Sayfa 130/326 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Ah ah fiyat yüzde elli bölünmüyor. Hisse yarısı kadar hisse veriyor bedelsiz 100 lotun varsa 150 lotun olacak, dolayısıyla (100x7) /150=4.66 tabi bu fiyat referans fiyat eşleşme daha aşağıdan ve yukarıdan olabilir. Bundan sonra 7 =4 66 tarihi zirve 7.7 =5 13
    Yanlış hesap yapmışım. Pardon.

2. Milletin hissesi bölünür gider aya Bizimkide hala açıliş fiyatının altanda geziyor.
    Bilançoda beklenen karı mı açıklayamadı acaba ?

3. Açıkladığı 6 aylık 31,400 küsur milyon TL kardan ve %50 bedelsizden sonra borsa dün ve bugün hatırısayılır artmasına rağmen senedi süründürme yolunu seçtiler.
    andemi döneminin en ağır yasaklarına denk gelen ikinci üç aylıkta açıkladıkları konsolide olmayan V.D si karı dünyanın da resmen durduğu bir dönemde hiç de kötü değil.Kaldı ki,Sarkuysan'a gönül veren,onu yatırım amacıyla alan yatırımcı için önemli ola bundan sonrası...Kısa vadeli olan önemli miktar borcunu uzun vadeye çeviren ve düşük kredi faizleriyle kanımca çok daha az finansal gider yazacak olan Sarky'nın önümüzdeki dönemler çok iyi karlar yazacağına inanıyorum.Gelen V.D'si karı ve yeni sermaye ile F/K hesaplamanın yanıltıcı olacağına inanıyorum.Çaycı ve avanesinin şirketi nasıl bir değersizleştirme gayreti içinde oldukları da açık.
    Bu sebeplerle Sarkuysana olan inancımı hiç yitirmedim.Umut ve sabırla bekleyeceğim.Yeter ki Allah ömür versin...

4.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Açıkladığı 6 aylık 31,400 küsur milyon TL kardan ve %50 bedelsizden sonra borsa dün ve bugün hatırısayılır artmasına rağmen senedi süründürme yolunu seçtiler.
    andemi döneminin en ağır yasaklarına denk gelen ikinci üç aylıkta açıkladıkları konsolide olmayan V.D si karı dünyanın da resmen durduğu bir dönemde hiç de kötü değil.Kaldı ki,Sarkuysan'a gönül veren,onu yatırım amacıyla alan yatırımcı için önemli ola bundan sonrası...Kısa vadeli olan önemli miktar borcunu uzun vadeye çeviren ve düşük kredi faizleriyle kanımca çok daha az finansal gider yazacak olan Sarky'nın önümüzdeki dönemler çok iyi karlar yazacağına inanıyorum.Gelen V.D'si karı ve yeni sermaye ile F/K hesaplamanın yanıltıcı olacağına inanıyorum.Çaycı ve avanesinin şirketi nasıl bir değersizleştirme gayreti içinde oldukları da açık.
    Bu sebeplerle Sarkuysana olan inancımı hiç yitirmedim.Umut ve sabırla bekleyeceğim.Yeter ki Allah ömür versin...
    Hayırlı olsun 38 milyon kar gelmiş, birçok sanayi şirketinin faaliyet gösteremediği, zarar yazdığı dönemde bence çok makul bir bilanço, borçlar uzun vadeye daha fazla çevrilmiş, kasada daha fazla nakit var, ticari alacaklar azalmış, bilanço da geçen seneye göre kar azalış dışında herşey olumlu, o da bu dönemde mecbur olacaktır. bu şirket iyi yönetiliyor. Boşuna güvenmiyoruz.

5. Bu arada bakır fiyatları 3000 dolar üzerinde, önemli bir trend kırılımı olabilir. Bakır fiyatlarının çok sert yükselişi Sarkuysan faaliyetlerini karlılığını nasıl etkiler. Bu konuda güzel bir değerlendirme yapılırsa çok güzel bir bilgi olur

Hammaddesinin fiyatı yükselecek olumsuz

7. Borsa çıldırdı ama bizimkiler senedi ekside tuttular.Plan buydu.Buraya kadar algısı...
    Bugün gelen konsolide kar için ilk üç aya göre mükemmel denilebilir.
    Mal verecek adam böyle bir günde senedi yukarı çekip gidiyor algısıyla pekala mal verebilir.Ayrıca birkaçgün önce senedi aşağıya doğru bistech bile yaptılar.Açıkçası bunlar beni memnun ediyor.Meyve veren ağacı taşlamak bu işte...
    Bakır fiyatlarının yüksek seyretmesi karlılık için elbet olumlu.
    Şimdi düşünüyorum da; %100'ü halka açık böyle bir şirketin hisselerinin 4,7 TL den işlem görmesi her ne kadar F/K yüksekliği ile açıklanabilse de biri gelip bu değerin üç katını verip şirketi satınalmayı teklif etse sanırım kapıda iyi bir dayak da yer.
    Bugün istedikleri gibi at oynattılar.Şu dörtyüzbin küçük ve yeni yatırımcı nerede? anlamak zor.Aslında bugün düşüş numarasına yatan sadece bu değil.portföyümde yer alan 4 şirket speki aynı haltı yaptılar.Bu da onların ne yapmak istediklerinin ip uçlarını vermiyormu?

8.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Borsa çıldırdı ama bizimkiler senedi ekside tuttular.Plan buydu.Buraya kadar algısı...
    Bugün gelen konsolide kar için ilk üç aya göre mükemmel denilebilir.
    Mal verecek adam böyle bir günde senedi yukarı çekip gidiyor algısıyla pekala mal verebilir.Ayrıca birkaçgün önce senedi aşağıya doğru bistech bile yaptılar.Açıkçası bunlar beni memnun ediyor.Meyve veren ağacı taşlamak bu işte...
    Bakır fiyatlarının yüksek seyretmesi karlılık için elbet olumlu.
    Şimdi düşünüyorum da; %100'ü halka açık böyle bir şirketin hisselerinin 4,7 TL den işlem görmesi her ne kadar F/K yüksekliği ile açıklanabilse de biri gelip bu değerin üç katını verip şirketi satınalmayı teklif etse sanırım kapıda iyi bir dayak da yer.
    Bugün istedikleri gibi at oynattılar.Şu dörtyüzbin küçük ve yeni yatırımcı nerede? anlamak zor.Aslında bugün düşüş numarasına yatan sadece bu değil.portföyümde yer alan 4 şirket speki aynı haltı yaptılar.Bu da onların ne yapmak istediklerinin ip uçlarını vermiyormu?
    Behzat abi, bana kalırsa dün tuprs petkm gibi hisselere olan ilgi, sarky ve benzeri çok zararda olunmayan hatta birçok kişinin karda olduğu, hisselerden belirli bir para çıkışına sebep oldu ve bunu gören oyun kurucular piyasaya uyup almak yerine pusuya yatıp ya mal aldı, yada hafif satarak düşmesini bekledi. Benim de mesela her zaman piyasa üzerinde performans gösteren 4 hissem %2 civarları eksi kapattı. Ne oldu endeks yükselirken düşmesi tesadüf mü bence değil. Sarky de bilanço iyi, dünkü işlemlerde kademelerde güzel, benim sarky ile ilgili olumlu algımı bozacak hiç birşey yok. Ama kendi pörtföyüm özelimde bütün hisselerin benzer şekilde hareket etmesi pörrföyümde bir yanlışlık olduğunu gösteriyor.

Sayfa 130/326 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •