Sayfa 131/327 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon
Arama sonucu : 2610 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Behzat abi, bana kalırsa dün tuprs petkm gibi hisselere olan ilgi, sarky ve benzeri çok zararda olunmayan hatta birçok kişinin karda olduğu, hisselerden belirli bir para çıkışına sebep oldu ve bunu gören oyun kurucular piyasaya uyup almak yerine pusuya yatıp ya mal aldı, yada hafif satarak düşmesini bekledi. Benim de mesela her zaman piyasa üzerinde performans gösteren 4 hissem %2 civarları eksi kapattı. Ne oldu endeks yükselirken düşmesi tesadüf mü bence değil. Sarky de bilanço iyi, dünkü işlemlerde kademelerde güzel, benim sarky ile ilgili olumlu algımı bozacak hiç birşey yok. Ama kendi pörtföyüm özelimde bütün hisselerin benzer şekilde hareket etmesi pörrföyümde bir yanlışlık olduğunu gösteriyor.
    Değerli kardeşim; Birkaç günden beri senet hareketlerinden düşüşe oynadıkları bellliydi.Ancak,tabiidir ki,biz küçük yatırımcılar tahtayı gerçek anlamda okuyamıyoruz.Oysa spek tahtaya baktığında bir kendi var bir de diğerleri..diğerlerinin kaç kişi olduğu onun için önemli değil.
    Bugün faizler değişmedi.Bu borsa için olumlu.Kurlar yine kontrollüde olsa yukarı hareketlendi.Bu da Sarky için olumlu.Yani olumsuz olan hiçbir durum yok.Şimdi burada acaba diyorum; yüklü maldan çıkan birileri mi var da spek senedi aşağıya çekti? yoksa spek bizleri bıktırmak için mi yapıyor bu hareketi?
    Ancak,her ne olursa olsun; borsadaki tüm hisselere bakıyorum da temel olarak ve de ucuz kalmış birkaç hisseden biri Sarky olarak görülüyor.
    Ben yine de bu hareketi mileti bunaltıp mal toplama hareketi olarak görüyorum açıkçası.

2.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim; Birkaç günden beri senet hareketlerinden düşüşe oynadıkları bellliydi.Ancak,tabiidir ki,biz küçük yatırımcılar tahtayı gerçek anlamda okuyamıyoruz.Oysa spek tahtaya baktığında bir kendi var bir de diğerleri..diğerlerinin kaç kişi olduğu onun için önemli değil.
    Bugün faizler değişmedi.Bu borsa için olumlu.Kurlar yine kontrollüde olsa yukarı hareketlendi.Bu da Sarky için olumlu.Yani olumsuz olan hiçbir durum yok.Şimdi burada acaba diyorum; yüklü maldan çıkan birileri mi var da spek senedi aşağıya çekti? yoksa spek bizleri bıktırmak için mi yapıyor bu hareketi?
    Ancak,her ne olursa olsun; borsadaki tüm hisselere bakıyorum da temel olarak ve de ucuz kalmış birkaç hisseden biri Sarky olarak görülüyor.
    Ben yine de bu hareketi mileti bunaltıp mal toplama hareketi olarak görüyorum açıkçası.
    Tespitleriniz çok doğru. sabrımızı sınayan ve milleti dökmeye çalışan bir görüntü hakim.

Ama güncel takasında hisse kimlerde toplanmış bakmak gerek. ben göremiyorum.

Fakat sarky borsadaki en sağlam şirketlerden biri olduğu için fonların ve yabancı yatırımcıların park hissesi gibidir. Biii uzun vadede temettü verimi ile pay artırımı ile bakınca doldur boşalt sipek hisseleri gibi pek hızlı hareket etmez.

grafiğine uzun vade baktığımda istikrarla yükselmiş hatta pandemi marttan önceki yüksek değerlerine yakın bir görünüm görüyorum.

birisinin dediği gibi bu borsa sabırsızların sabırlılara para kazandırdığı bir yer.

diğer bir tespit. Bu forumda bir hisse topiğinde isyanlar başlamış ise hareket yakın demek ki.

karda olanlar satıp gidebilir.atraksiyonu böl bir sürü hisse var. paraya acil ihtiyacı olmayanlar biraz sabır göstermeli bence.

saygılar

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

3. Sanki birileri bedelsizden gelecek hisselerin daha kolay gözden çıkarılabileceğini düsünüyor. Kademelere bakınca istedikleri malda cözüldü sanki, ama bunu kesin anlamak cok kolay degil.

Moralim bozuk sarky düstü diye değil. Elimde uzun zamandır tuttuğum bir şirketin bilançosu bariz kötü diye en düsük fiyattan sattık tavan tavan gitmeye basladı. Kapan kaçıyor bu piyasada bazen cok bilincli olmak bilanco okumak, ona göre hisse seçmek bazı balıkların kaçmasına sebep oluyor. Dmsas da mesela 2 çeyrektir berbat bilanço açıklıyor. Var mı bir anlamı yüzde kaç yükseldi hissesi.

Bu piyasada ancak takıntılı şekilde bir hisseyi tutup bırakmıyirsanız kazanıyorsunuz.

4. Kurların bu rekabetçi yüksek seviyesi ve çok düşük faizlerle taşıma maliyetinin anlamını yitirdiği bu zamanda Sarky gibi bir senet bana göre güvenli bir liman.Ancak biz bu övgü ve tespitleri yaptıkça bunları okuyan spekin sanki "görürsünüz siz ! " dercesine senedi aşağıya salmasının başka izahı yok.
    Aslında şirketin yeni konjonktürde (elektrikli araç üretimi) geleceğini en iyi bilen Çaycı ve avanesi için sanırım tek bir lotun bile büyük anlamı varken buradan senet toplamayıp aksine senet vermelerini eşyanın tabiatına aykırı bulurum. Bizler kimin alıp kimin sattığını bilemeyiz.Bildiğim tek şey; ufak lotlar alarak Sarky portföyümün arttığıdır.
    Yarın Cuma ve hafta sonu riskini almamak için muhtemelen borsayı düşüşle kapatabilirler.Sarkuysan yine düşüşte yerini alırsa lotlarım da az az da olsa artmaya devam edecektir.Bu kimseye tavsiye anlamı da taşımamalıdır.
    Borsada dikkatimi çeken şu; birçok iyi senet hak ettiği değerin çok üzerine çıktığı gibi az sayıda ve çok çok iyi sayılı miktar senet de bu agresif çıkışlara rağmen düşürülüyor.Her ne kadar düşüşler hoşuma gitmese de bir yerde mal alma fırsatı verdiği için işime de gelmiyor değil.

5. Bugün de bizi üzdüler. Bazı hisselerde d yi de ekliyorlar biz şanslıyız. Yönetim bugün biraz el attı. Ben yönetimin aldığı yerleri hissenin referans fiyatı olarak görüyorum. Altı olsada uzun sürmez. Yeni referans fiyatımız 4.5 hayırlı olsun

6. Dünya borsaları zil takıp oyarken biz düşüyoruz.Sebepler belli...Dolar yok.Dolar borcu çok.Doğu Akdeniz'deki kararlı duruşumuz ve yedi düvelin haksızlığa ve hukuksuzluğa el vermesi.ABD,Fransa,Almanya,İspanya, BAE,İngiltere'nin Yunanistan lehine bölgeye savaş gemisi gönderip bir kısmının da Girit'e de savaş uçağı göndermesi ve her an bir sürtüşme çıkacak endişeleri borsaya aman vermiyor.
    Tabiidir ki,bu durumda da bizim Hayrettin ve avanesi de senedi baskılamayı tercih ediyorlar.
    Bir kardeşimin 4,50 nin altına pek salmazlar düşüncesine daha kısa süre önce ve bölünmeden 6.03 den senet aldığımı da hatırlatmak isterim.Yani borsanın agresif düşüşlerinde senet agresif düşüyor.
    Mevduat faizleri üstü örtülü artıyor.Dolar ise çıkmaya devam ediyor.
    Sonuç itibarıyla malda olan beklemeyi tercih etse de mal almak için daha aşağıları beklemek uygun olur düşüncesindeyim.Küçük yatırımcıların borsaya akın etmesiyle speklerin de buna göre strateji geliştirdiklerini unutmamak lazım.

7. Doğu Akdeniz meselelerindeki tedirginlik sebebiyle gün sizin gününüz.Baskılayın ve alın.Ama işte senedi satış ağırlıklı göstermek için satışa yazdığınız yüklü lotları da tanıdığım bir arkadaş kapıverdi.Kim bilir ne kadar sinirlenmişsinizidir.Kardeşim; gelin dönün bu yanlıştan.Yunanistan gibi yanlışta ısrar etmeyin.Yüzbinlerce küçük yatırımcı mal peşinde.Gider güzelim Sarkuysancıklarınız.Birkaç yıl önce kurulmuş oyun firmalarını bile ABD menşeli şirket yüzmilyonlarca dolara satınalıyor.Sarkuysan gibi bir firma mevcut piyasa değerinin en az 4 katı olmalı.Yapmayın Allahaşkına !

8. Dünyada bir haftalık bakır stoku kaldı!
    Arzın talebi karşılamayacağı endişesi oluşan bakırda stoklar panik alımlarıyla düşüyor, fiyatlar hızla yükseliyor. Çin’de iki haftalık, dünyanın geri kalanında ise 1 haftalık stok kaldığını söyleyen analistlere göre ralli sürecek.
    Dünyada bir haftalık bakır stoku kaldı!
    Paylaş Tweetle Paylaş Paylaş A+ A-
    01 Eylül 2020
    EVRİM KÜÇÜK

Yılın ilk çeyreğinde COVID-19 pandemisin talebi vurmasıyla gördüğü düşük seviyelerden turbo hızla yükselişe geçen bakır fiyatları ABD’de psikolojik 3.0 dolar/lb seviyesini yukarı yönlü kırarken, Londra ve Şanghay’da son haftaların en yüksek seviyesinden işlem görüyor. Stokların azalmasının yarattığı panik alımlar ve son olarak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyon stratejisini değiştirmesinden destek olan bakır fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Londra’da tonu 6.700 doları aştı

Sayfa 131/327 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •