Sayfa 148/326 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Aradan on ay geçmiş SPK kararını vermiş. Maşallah. Biz çok garip sanıyorduk ama değilmiş, Bakın bizim kağıtta da birileri birşeyler yapıyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret (#SARKY) pay piyasasında 16 Ocak 2020 ile 28 Ocak 2020 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili yürütülen incelemelerini tamamladı.
    Kurul incelemeler sonucunda, Serkan Uzun isimli kişinin söz konusu dönemde SARKY pay piyasasının arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izle
    nim uyandırdığını belirledi. Bu kapsamda Kurul, Serkan Uzun isimli kişiye 152 bin 845 lira idari para cezası kesti.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Çok Kayserili/yahudi fıkrası düşmüştüm da bunu ilk duydum.
    Aman bizim çaycı duymasın...

KAYSERİLİYE DİŞLERİNİ SATAN YAHUDİ
    Bir tarihte Kayseri'ye bir Yahudi gelmiş. adıda Moizmiş. Ticaret yapmak için Kapalıçarşı'da bir dükkân tutmuş. Mekân komşularına sormuş; 'Bu çarşıda en çok kimden çekinmeliyim?' Birkaç dükkân ötesini gösterip, 'Bak, orada bir Ahmet Ağa var, onun yanına desturla yanaş' demişler. Moiz gitmiş Ahmet Ağa'nın yanına. Dükkân bomboş:
    - Ne iş yaparsın Ahmet Ağa?
    - Her şeyi alıp satarım.
    - O da ne demek?
    - Mesela, kabul edersen senin dişlerini satın alırım.
    - Olur mu öyle şey?
    - Neden olmasın? Dişlerine 10 altın veririm. Ömrünün sonuna kadar ağzında kalsın, öldükten sonra benim olsun.
    Moiz içinden 'Bu saf adama mı kurnaz diyorlar' diye gülmüş ve 'Kabul, ver 10 altını' demiş.
    Aradan birkaç gün geçmiş. Ahmet Ağa yanında iki-üç kişiyle Moiz'in dükkânına gelmiş: 'Dişlerine müşteri çıktı. Malı görmek istiyorlar! Aç ağzını!' Moiz, 'Hani dişlerim ölünceye kadar benimdi' diye kızmış. Ahmet Ağa, 'Canım ölümünden sonra teslim etmek üzere satacağım' demiş. Müşteriler Moiz'in dişlerine 12 altın vermişler, Ahmet Ağa az bulup reddetmiş. Ertesi gün Ahmet Ağa bir başka müşteri grubuyla yine Moiz'in dükkânına damlamış. Yine dişleri muayene, yine pazarlık, müşteriler 15 altına çıkmış, Ahmet Ağa yine reddetmiş. Üçüncü gün başka müşteri, dördüncü, beşinci gün...
    Sonunda Moiz patlamış: 'Beni hayvan pazarında dişleri kontrol edilen eşek durumuna düşürdün. Al şu 10 altınını!' Ahmet Ağa gülmüş: 'Olur mu? Bu dişler 20 altını gördü. 30'dan aşağısına geri vermem.' Moiz çaresiz; her gün ağzını kontrol ettirmektense 30 altın vermeyi tercih etmiş. Ahmet Ağa gülmüş: 'Gördün mü? Ben sana her şeyi alıp satarım dediğimde inanmamıştın!

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Çok Kayserili/yahudi fıkrası düşmüştüm da bunu ilk duydum.
    Aman bizim çaycı duymasın...

KAYSERİLİYE DİŞLERİNİ SATAN YAHUDİ
    Bir tarihte Kayseri'ye bir Yahudi gelmiş. adıda Moizmiş. Ticaret yapmak için Kapalıçarşı'da bir dükkân tutmuş. Mekân komşularına sormuş; 'Bu çarşıda en çok kimden çekinmeliyim?' Birkaç dükkân ötesini gösterip, 'Bak, orada bir Ahmet Ağa var, onun yanına desturla yanaş' demişler. Moiz gitmiş Ahmet Ağa'nın yanına. Dükkân bomboş:
    - Ne iş yaparsın Ahmet Ağa?
    - Her şeyi alıp satarım.
    - O da ne demek?
    - Mesela, kabul edersen senin dişlerini satın alırım.
    - Olur mu öyle şey?
    - Neden olmasın? Dişlerine 10 altın veririm. Ömrünün sonuna kadar ağzında kalsın, öldükten sonra benim olsun.
    Moiz içinden 'Bu saf adama mı kurnaz diyorlar' diye gülmüş ve 'Kabul, ver 10 altını' demiş.
    Aradan birkaç gün geçmiş. Ahmet Ağa yanında iki-üç kişiyle Moiz'in dükkânına gelmiş: 'Dişlerine müşteri çıktı. Malı görmek istiyorlar! Aç ağzını!' Moiz, 'Hani dişlerim ölünceye kadar benimdi' diye kızmış. Ahmet Ağa, 'Canım ölümünden sonra teslim etmek üzere satacağım' demiş. Müşteriler Moiz'in dişlerine 12 altın vermişler, Ahmet Ağa az bulup reddetmiş. Ertesi gün Ahmet Ağa bir başka müşteri grubuyla yine Moiz'in dükkânına damlamış. Yine dişleri muayene, yine pazarlık, müşteriler 15 altına çıkmış, Ahmet Ağa yine reddetmiş. Üçüncü gün başka müşteri, dördüncü, beşinci gün...
    Sonunda Moiz patlamış: 'Beni hayvan pazarında dişleri kontrol edilen eşek durumuna düşürdün. Al şu 10 altınını!' Ahmet Ağa gülmüş: 'Olur mu? Bu dişler 20 altını gördü. 30'dan aşağısına geri vermem.' Moiz çaresiz; her gün ağzını kontrol ettirmektense 30 altın vermeyi tercih etmiş. Ahmet Ağa gülmüş: 'Gördün mü? Ben sana her şeyi alıp satarım dediğimde inanmamıştın!
    Bendeki Kayserili fıkrası daha sağlam..
    Sağlam olması gerçek olmasından geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki yıl önce "yastık altındakileri bozdurun" çağrısına uzun yıllardır partisinin birinci çıktığı bölgelerin kulak asmadığı ortaya çıktı.*

Sözcü'den Mehtap Özcan Ertürk'ün haberine göre; En dövizci illerin milliyetçi ve muhafazakar yapısı ile bilinen İç Anadolu Bölgesi'nde yoğunlaştığı görülüyor.

Nevşehir, toplam tasarruf mevduatı hacmi içinde yüzde 68 pay alan döviz birikimiyle dolarizasyonda ilk sırada yer alıyor.

Yabancı para tasarruflarının toplam tasarruflara oranı Aksaray'da yüzde 67, Yozgat ve Kayseri'de yüzde 65, Kırşehir ve Kütahya'da yüzde 63'e çıkıyor.

https://www.gunboyugazetesi.co...edi...-is-68957h.htm

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Arkadaşlar

Nasılsınız .........
    Son düzenleme : cevahirr; 16-11-2020 saat: 11:23.

5.  Alıntı Originally Posted by cevahirr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

Nasılsınız .........
    sarkusyan gibiyiz hocam🙂

6. Sayın Cevahir biz iyiyiz de sen nasılsın . Gorunmuyorsun herşey yolunda mı?

7. Sayın Melih Bey

Sarkuysan ı siz benden iyi biliyorsunuz

Henüz yoklamalar çekmeye devam ediyor

Bir yüklenelim diyeceğim ama bu ara bloklar( Kamular ve bankalar vb.) geldi.

Biz sağlamız sarıkız da sağlam duruyor

Tam yükleme vaktinde hep beraber sallarız inşaallah

Üzüldüğüm 7.08 ve 7.09 da 130 bin temiz vardı yüklenen olmadı.

Siz hazırsınız değil mi...

Süre yaklaşıyor

12.ay bitti mi tamamdır.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Herşey güzel ben iyiyim, sarıkız a ortak olmak bir huzur daha daha daha fazla orak oluyoruz yavaş yavaş,

Sayfa 148/326 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •