Sayfa 172/326 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Ben edebiyat parçalayana kadar arkadaşlar da cevabı vermişler zaten
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Bak bu işin profosörü behzat 7.75 den satarken ben 9.20 dan alım yaptım.
    Bana göre ikisi de kendi mantığı içinde doğru.

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Bak bu işin profosörü behzat 7.75 den satarken ben 9.20 dan alım yaptım.
    Ben Burva ya yeni girdiğimde 2 yıldır bekleyen ama yüzde 500 karda olanlar vardı. Anlıyorum bunları hep yaşadık. Ama herkesin de bir hayatı stres seviyesi var. Ama değişik olmayan tek bir şey var, herkes kazanmak için bekliyor. Kar ettimde zirve yi gördüm yani ama bir yüzde 10-20 daha derken karın yarısından oldum.! Ve sonra rtalb hüsranı ve zararı stres arttı yine. Bak sarky gibi bir hisse biz olayı kişiselleştirirken yine tradeye oynadı. Yani sabrım nasıl taşmasın?! Rtalb da 3 70 düştü! Yani artık tek sevindiğim şey zararımın 1-2 puan az olması..! Yada züğürt tesellisi gibi bir şey iste.. !
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Kardeşim evet bu çok zor bir soru ve doğru cevabı yok.
    Bu Hepimizin her dönemde dile getirdiği bir tür serzeniş.
    Sen çeyrek asırlıksın biz de yarım asıra koşuyoruz.
    Biraz acı olacak ama malesef bizim ülkemizde Borsa küçük yatırımcıyı soymak üzere Çalışıyor.
    Ciddi ve düzenli para girişi olmadığı için herkes elindeki kağıt ya da kredi ile birbirini çarpma yarışında.
    Düşünsene vob ve varant hacimleri borsadan daha fazla. Yani vadeli U30 ve U100 endeksine borsadan daha fazla para yatırılıyor. Vadeli Endekse para basmak demek tamamen kumar demek. Ortada hisse yok yükselecek mi düşecek mi iddası. Ama para oraya basılıyor. Kumar mantığı ile zengin olma çabası.
    Neyse konuyu uzatmayayım. dolduruşa gelmeden, abondene olmadan, kendi stratejini çizeceksin. Benim için iyi gelen sana kötü gelebilir. Bu işin tek doğrusu yok.
    Bol kazançlar diliyorum.
     Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Ben Burva ya yeni girdiğimde 2 yıldır bekleyen ama yüzde 500 karda olanlar vardı. Anlıyorum bunları hep yaşadık. Ama herkesin de bir hayatı stres seviyesi var. Ama değişik olmayan tek bir şey var, herkes kazanmak için bekliyor. Kar ettimde zirve yi gördüm yani ama bir yüzde 10-20 daha derken karın yarısından oldum.! Ve sonra rtalb hüsranı ve zararı stres arttı yine. Bak sarky gibi bir hisse biz olayı kişiselleştirirken yine tradeye oynadı. Yani sabrım nasıl taşmasın?! Rtalb da 3 70 düştü! Yani artık tek sevindiğim şey zararımın 1-2 puan az olması..! Yada züğürt tesellisi gibi bir şey iste.. !
    Sıkma canını Bu hikayeler hiç bitmez.

5. Sayın Ezelbayraktar isimli üye sizi stresli ve canı sıkkın görüyorum. Altın yere düşme ile pul olmaz. Sarky trade etme ile dul olmaz. Siz hissenize sahip çıkın alıp satın ama zararına işlem yapmayın nederede kapanmış - mi + mı çok önemli değil. Olur böyle baskılar küçükte olsa her yerde alıp satmak lazım denge kaçınca denge yerine gelince de beklemek ve yön kestirmeye çalışmak lazım. Gerisi boş gerisi yalan. Trade ile cep doluyorsa kafa da rahat oluyor. Trade ile cep boşalmaya başlarsa o zamanlar zor işte.

6.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Sayın Ezelbayraktar isimli üye sizi stresli ve canı sıkkın görüyorum. Altın yere düşme ile pul olmaz. Sarky trade etme ile dul olmaz. Siz hissenize sahip çıkın alıp satın ama zararına işlem yapmayın nederede kapanmış - mi + mı çok önemli değil. Olur böyle baskılar küçükte olsa her yerde alıp satmak lazım denge kaçınca denge yerine gelince de beklemek ve yön kestirmeye çalışmak lazım. Gerisi boş gerisi yalan. Trade ile cep doluyorsa kafa da rahat oluyor. Trade ile cep boşalmaya başlarsa o zamanlar zor işte.
    Boşalıyor işte. Bende onun derdindeyim. Rtalb mesela 2.5 aydır yatırımcının adeta ciğerini yedi.! Yani alım ilgisini istismar ede ede kimbilir kaç köşe oldu.?! Çünkü alım ilgisi çok olunca öyle az işlem hacmide olmuyor. !

Düşüşe oynamak gibi pis bir spek tarzı olduğunu sanmıyorum k.y. cı için. Yavaş yavaş yutar farkına bile varmaz insan. Mesela konduramadığınız sarky bile yapıyor işte.! Varmı bu günkü harekette k.y. tutunabileceği bir veri, bence yok.!
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Boşalıyor işte. Bende onun derdindeyim. Rtalb mesela 2.5 aydır yatırımcının adeta ciğerini yedi.! Yani alım ilgisini istismar ede ede kimbilir kaç köşe oldu.?! Çünkü alım ilgisi çok olunca öyle az işlem hacmide olmuyor. !

Düşüşe oynamak gibi pis bir spek tarzı olduğunu sanmıyorum k.y. cı için. Yavaş yavaş yutar farkına bile varmaz insan. Mesela konduramadığınız sarky bile yapıyor işte.! Varmı bu günkü harekette k.y. tutunabileceği bir veri, bence yok.!
    Bunda tamamen haklisiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Bak bu işin profosörü behzat 7.75 den satarken ben 9.20 dan alım yaptım.
    Çok değerli kardeşim; teveccüh göstermişsiniz.Çok teşekkür ederim." Bana göre ikisi de kendi mantığı içinde doğru" cümleniz tam yerinde ve harika bir cümle.
    Selam ve sevgilerimle....

Sayfa 172/326 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •