Sayfa 181/327 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2610 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Koçari yi sevmeye başlamıştık yaş ve tecrübe olarak benden fazlaydı, çok genç sayılmazdı. Ben kalıcı olacağını düşünüyordum biraz. Ama bende henüz yeni aldığım hisse bu kadar sert hareketler yapsa tutunamazdım. Gerçi bu fiyatlara kadar kalmak benim de alışkanlıklarıma uygun değil öyle böyle iki yıldan fazla oldu alışkanlık yaptı artık yerine alternatif bulamıyoruz. Teknoloji de daldan dala ( link -arena) arasında geziniyorum da Sarky nin bir eşini bulamadık. Arpacı Sarky diye bir hisse olmasa kumbara hisseniz ne olurdu ???
    Sıkıntı şurada sayın Cover
    9 üzeri tavan olduğu gün çok aşağıda kapatması beni sinir etti 1
    deuçhe'nin takasında eksilme oldu 2
    hisse zirve de rekor hacim yaptı 3
    (hala orasını yıkıp geçmekte zorlanır diye düşünüyorum, sizler zaten sabırlı yatırımcılrsınız kızmak yok biraz beklemesini istiyor diliyorum)
    bakır fiyatları aşağı salınca bu da sert hareket yapamaz diye düşündüm 4
    bundan önceki alıp sattığım hisselerden şişe hareketlenince oraya giderek mal artırmak istedim 5
    o hissede ne halt yiyorlar hala çözebilmiş değilim,bugun azda olsa karlı verdim, teknikçiler onaya geldi diyprlar, ben teknikçi değilim
    ondan önce de otkar vardı, onun sarky'u ya göre daha dinlenmiş olduğunu düşünüp bugün aldım
    niyetim otkarda kazanıp sarky almaktı
    ikisinde çapraz hareket etmeyi düşünüyordum, düşünüyorum.
    nasip
    Son düzenleme : koçari; 10-12-2020 saat: 00:05.

2. Piyasa Değeri(TL)2.655.000.000 Özsermaye(TL)*738.426.442 Sermaye(TL)300.000.000 Net Kar(TL)144.039.004

Piyasa Değeri(TL)1.255.800.000 Özsermaye(TL)*736.993.312 Sermaye(TL)115.000.000 Net Kar(TL)6.062.455

çıkın sokağa yetmişini devirmiş bir bakkal amcaya ikisininde cirosunu söyleyin, yaptığı karı söyleyin
    piyasa değerini söyleyin
    hiç düşünmeden
    sarky'u alırım der. burnumun dikine gidiyormuşum ya.

Bir başlıkta yazıp çiziyor ky'ye yardımcı olmak istiyorum, yazdığım hisselerden yazdığım fiyata göre kaybettireni yok, rekortmen olanı çok, şu mukayese ettiğim hisse de bir by var ve şahsen tanıyorum, iddialı şeyler söylediği için mukayese ettim

BEN BİR HİSSEYİ SATTIM DİYE HİSSE HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİMİ DEĞİŞTİRMEM, AKSİ BİR ŞEY SÖYLEMEM
    TEKRAR DİYEYİM YAZMA NİYETİM KY'YE YARDIMCI OLMAKTIR.

3.  Alıntı Originally Posted by Rcevahir Yazıyı Oku
    Misafirlerimiz çoğalmış
    Akıl verenler artmış
    Uzun vadeciler laf eden balboalar gelmiş
    Teknikciler belirmiş
    Hoş geldiler efendim hoş geldiler

Giderler mi
    Giderler
    Gidenler gibi.

Ben kayboldum

Mart da görüşürüz.
    Hoşcakalın..
    Ben gidemedim ama misafirlerimiz gidiyorlar
    Sağlam dirayetli güçlü kişilerdi

Halbuki kalsa idiler ciddi olarak ekip olabilecek kişiliklerdi.

Önümüzdeki maçlar çok çetin geçecek gibi

Makaslar ciddi açılacak duruyor

Sabırlı olan kalacak bakalım dayanacakları güç ne kadar

Melih bey yine buralar bize mi kalır.
    Cover bize umut veriyor ama bakacağız.

Ama perdenin arkasında ciddi kişiler var

Onlardan umutluyum.

Yarın ola hayr ola.

Üzüldüğüm şey
    Daha önce 5.40 TL den aldırdığım kişiye
    Dün ara ara 60.000 adat yazıp silen kişinin hissesi al dediğimde onu aldıramadığıma yanarım.
    Ama ona da iyi bir adet aldıracağım.

Yatırım tavsiyesi içermeyip sevdiğimiz hedef belirlediğimiz ve hedefe inat ettimiz içindir.

4.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Ezel bayraktar için üzüldüm ben görevimi yaptım. O yazdığı anda sakin olmasını ve vazgeçmemesini söyledim. Gönlüm rahat, başta tartışarak başlasak da iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Ama malesef kaygı ile finansal darlık içinde yapılan hisse senedi yatırımı psikolojik olarak zaten baştan kaybettiriyor yatırımcılara.
    Bakın olayı ne güzel özetlemişsiniz. Ama ben kağıtta yokum ve çelmeyide yedim.
    Ben kağıdı tahmin edersinizki tesadüfen almadım. Temel olarak benzemesede Kent e benzettim. Ama işte dediğiniz gibi kaybetme serisinin acısı birde kağıdın ben bulunduğum kısa süredeki hareketi Bana İşi bitti bunda beklenmez kararını verdirtti. Hatta sattığım yerinde baya bir altına gelince galiba isabetli bir karar vermişim kendi açımdan dedim. Böyle durumlarda gözünü takip uygulamandan ayıramıyorsun. Kısa bir ara bırakmıştım takibi 7.89 olan kağıt 8.50 oluvermiş. Şok üstüne şok işte..

Yalnız işte yüksek hacimli kağıtları Kent gibi bir hisseyle mukayese etmek Temelde doğru olmaz. Yalnız tavan serilerinden önceki kentin hareketi çok benziyor. 50 Tl ye kadar epey bir sürede 100 e kadar yine öyle ve sonra 2500 ü gördü diye hatırlıyorum en son. Yani katlayarak artınca hesaplamakta zorlaşıyor veya mantık yanılması oluyor.50 den alan 5000 e mi katlamış oluyor? öyle oluyor galiba..

Şimdi Ballı lokma tatlısı gibi bunları anlatmak güzel oluyorda Hiç alakasıda olmayabilir durumun bunlarla. 247 milyon lot nerede 1.2 milyon lot nerede..?? Yani evet risk büyük ama çok kazandığın zamanda fazla bir güven geliyor insana ama haklıda bir güven bu. Çünkü İşte lot az olduğundan tek bir spek salmıyor kağıdı ve zaten uzun süredirde takip ettiğinden spekin ne yapacağını kestirmek te kolaylaşıyor.

Yalnız işte şuda var, tek spek veya en az 20 spek yine hacim etkili olur ama diğer spekler yükseliyor nasılsa işini görsün bizim ortak derler muhtemelen.. atıyorum Sarkuysan için konuşuyorum veya kent içinde olabilir 30 milyon lotu olan hiç bir şey yapmıyor 3 milyon lotu olan kağıdı seriye bağlayabiliyor.. Ama ya bağlamazda anlık veya iki günlük bir hareket olursa..? Yani buda olabilir. Kimsenin anlattıklarımdan etkilenerek işlem yapmasını istemem.. !! İşte o konuya yarın bakacaksınız bende bakıcam.. Kazancınız bol olsun. Ha yaprak tan bahsedecektim. Geçen yıl ağustosta elimde olan bir kağıttı. Sektörüne kanıp almıştım. 7 TL ye almıştım sonra Burva hareketlenince ona geçtim. iyikide geçmişim. o ayrı. Fakat yaprak İnvesting de yoğun rerklamı yapıldı bende temelini iyice inceleyince oldukça sığ olduğundan 20 Tl falan olur K.y. nın kucağına bırakırlar diye k.y. ya reklamlara aldanmayın almayın deyince investing topiğinde Ana hesabım bloke yedi ve 7-8 aydır hala blokede.. Ama adamların bir bildiği varmış o da 16 lardan 100 TL civarına seri yaptı. Ama o çok sert düştü.

Hayal kurmanın sonu yok.. Yaprak ı niye anlattım.? Burva yı iyi yakalamışım, 20 civarıda yapraka girseydim ne olurdu?? Baya olurdu yani

Ama işte bir kere seriyi bir yerinden yakaladım diye o aşırı güven algısına kendini kaptırmamak gerekiyor.!!

Şu kadar parayı 7 ayda atıyorum 650 bin tl yaptım ama sonradan işi sıkı tutmayınca yine 25 bin tl ye düştüm diye anlatanlar vardı dergilerde.. Ben hadi Ordan len algı yapıyorsunuz böyle hikayelerle deyip kesinlikle inanmazdım ama denk gelince oluyormuş hakikaten.. Ama bu öyle işte her zaman olmaz. Şans önemli.. ne şansı ya demeyin. Örneğin kağıt % 500 yapacak olsun Belki 10 tane şans dizini peşpeşe Hayır hayır onu yapma dermi insana..? Büyük olasılıkla olmaz diyeceksiniz değilmi? Oluyor işte..

Epey uzattım kusura bakmayın..
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5. söylemezsem olmaz
    bir kaç gündür söylemek istemedim
    siz ilk defa bir hisseyi doğru yerde aldınız
    diğer yazdığınız hisselerin adını bu topikte yazmanız bile yanlış
    (burva, kent bunlar nedir allah aşkına) rtlab.a da çok yanlış yerde girdiniz.

6. Ezelbayraktar kardeşim. Daha ilk cümlede hataya düşüyorsun.
    Kent nedir ya. Neyi neyle mukayese ediyorsun.
    Kent in Piyasaya açıklığı %0.54 bu kağıdı sadece kendi alıp satarak piyasa değerini 12 milyar dolar yapmış . Altın sıçsa yine bu parayı etmez. 40 tane sarkuysan değeri. Yuh ki ne yuh. Tabi bu oyuna başta SPK. Borsa İstanbul yönetimi müdahale etmeli ama niye neden etmiyorlar şaşıyorum. Böyle birkaç şirket var. Sen de araya girersen kazanırsın tamamen şans.
    borsada üç beş lot halka açık kağıt mı olur.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7. Aman sayın cover13. Bırakmayın sarıkızı.
     Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Aynen o virgulun düzelmesini ben hep eski fiyatla 10 TL anlamıştım benim hedef çoktan gerçekleşti çünkü ona göre hazırladım kendimi, uzatmaları oynuyorum ondan rahatım
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 181/327 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •