Sayfa 198/326 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Eflasyonun da bize dönüşü...

Ciroya bağlı olarak karın artması.....

Sermayeye göre küçük kalacak olan rakamlar..

9.ay sonu itibari ile 737 milyon stoğun % 10 ile dönse en az 75 milyon karın çıkabileceği...
    ....
    Ama Hanönü başka
    Madende az da olsa olabilen Altını ayrıştırabilecek tesisin dahi olması

Direk 100 TL demek...

O zamana hazırlar mı henüz değil

Virmanlar miraslar toplamalar bir bitsin hele

Ancak anlamadığım benim gördüğümü onların görmüyor olmayacağı......
    Çünkü Ky de sağlam güzel giriş yaptı.

Genel kurulda da bizde biraz hisse ile bulunabilirsek o zaman akıllarının kenarında acaba mı düşünürlerse.....

Bakacağız...

2. Genel kurul hazurun cetvelinde yeni katılımcıları görürüz. Hatırladığım kadarı ile geçen sene 20 yabancı fonve sigorta şirketi vardı. ABD de iki fabrika başlı başına reklam yapıyor.
    Kar ın ne kadar olacağı ciroya felan bağlı değil Çaycının elindeki kalem ne çiziktirirse o.
    Dünyada Pandemi nedeni ile 19 trilyon dolar para piyasaya girdi ve yatacak yer arıyor. Korkuyorum türkiyede yerli yatırımcı kalmayacak. Malımız mülkümüz bedevaya gavura gidecek. Düşerken değil de çıkarken bizim yatırımcı sapır sapır dökülüyor. Üç kuruş için mal kaptırılmasından Korkuyorum.
    Bu sene genel kurulda Allah can sağlığı verirse Çaycıya kök söktürmeye kararlıyım. Sorularınızı şimdiden hazırlayın,

Hanönü merakımız devam ediyor.
    Son düzenleme : arpaci55; 07-01-2021 saat: 16:12.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Kar ın ne kadar olacağı ciroya felan bağlı değil Çaycının elindeki kalem ne çiziktirirse o.
    ......
    Yapabilecekleri ancak saklamak olur
    ötelemek olur

çalabileceklerini zannetmiyorum.
    ......

Ancak çıkan altını ne yapıyorlar merak etmiyor değilim.

soru şu olmalı

Benim bildiğim ham madeni işleyip bakırda üretiyorlar iken illaki içinden altının da çıktığı

Çıkan altının ne yapıldığı sorulabilmeli

Yani muğlak olabilir ama acaba mı dedirten sorular
    .....
    Stok miktarı çok deli bir rakam.

Şimdi açıkladıkları 737 milyon stok u yok sayabilirler mi

Birde sayım yapılan stokların güvenirliği hangi esas ile yapıldığı

Bu soruya da şüphe ile bakacaklar ama güzel bir soru olmalı..

ve kuralın olduğunu spk ya vergi üsüle tabi olduklarını açıklayacaklar ....

ama mesele olsun soru sorulmalı

4. Çaycı yıllardır Bilançoda kar zarar, borç, stok, yeniden değerleme, gibi birçok kalem ile oynayarak faizlerden biraz üste bir temettüye denk getiriyor. Hatırlarsın 50 şer milyon dolarlık iki bina satışını bilanço içinde eritti yok etti benzer yolla.

Çaycı altın rafinerisi kurdu ama çalıştırmadı yanlış yapmışım dedi. Çünkü sarkuysan hurda bakır üzerinde çalışıyor. Ham madende altın var ama Madenden bakır işlemiyor. Ayrıca küçük olsun benim olsun politikası izleniyor. Bemka ve benzeri şirketler bile yok edildi.

Çaycı Rabak da çalışırken Anadoludan aliminyum tencere karşılığında topladıkları bakır tencere tava kazan güğüm gibi ürünlerden %2 altın elde ettiler ve iç ettiler.ve Rabak ı batırdılar. Artık yeteri kadar altın ihtiva eden bakır kalmadı. Rafine işi boşa çıktı. Bu cevapları daha çnce çeşitli şekilde almıştık.
    Şimdi sorulacak soru şu; biz şirketimizin başkanını böyle gariban gibi yaşamasına , hurda bir arabaya binmesine gönlümüz razı değil. Üsten sıkıp alttan yalama, kefenin cebi yok, bir ayağın çukurda, Veli ye ve torunlara da yeteri kadar mal kalıyor , biraz şirketin şanına uygun yaşa demek olacak.

5. Anlar mı o dilden

Birde bu altın rafinerisi işe yaramaz mı

Her yerden altın çıkıyor

Hanönünden de çıkabilir...... de......

Hakikaten sayın Çaycı

Nere götürecen bu malı..

Bizim çocukların da duasını alsan ya....

Ama

Ona da çocuklarınız şımarmasın azar azar veriyorum diyebilir..

6.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Çaycı yıllardır Bilançoda kar zarar, borç, stok, yeniden değerleme, gibi birçok kalem ile oynayarak faizlerden biraz üste bir temettüye denk getiriyor. Hatırlarsın 50 şer milyon dolarlık iki bina satışını bilanço içinde eritti yok etti benzer yolla.

Çaycı altın rafinerisi kurdu ama çalıştırmadı yanlış yapmışım dedi. Çünkü sarkuysan hurda bakır üzerinde çalışıyor. Ham madende altın var ama Madenden bakır işlemiyor. Ayrıca küçük olsun benim olsun politikası izleniyor. Bemka ve benzeri şirketler bile yok edildi.

Çaycı Rabak da çalışırken Anadoludan aliminyum tencere karşılığında topladıkları bakır tencere tava kazan güğüm gibi ürünlerden %2 altın elde ettiler ve iç ettiler.ve Rabak ı batırdılar. Artık yeteri kadar altın ihtiva eden bakır kalmadı. Rafine işi boşa çıktı. Bu cevapları daha çnce çeşitli şekilde almıştık.
    Şimdi sorulacak soru şu; biz şirketimizin başkanını böyle gariban gibi yaşamasına , hurda bir arabaya binmesine gönlümüz razı değil. Üsten sıkıp alttan yalama, kefenin cebi yok, bir ayağın çukurda, Veli ye ve torunlara da yeteri kadar mal kalıyor , biraz şirketin şanına uygun yaşa demek olacak.
    Sayın Arpacı çaycı yakın takibe almışsınız. Bindiği arabaya kadar biliyorsunuz, neye biniyor merak ettim bu arada

Sarky de bilanço nasıl gelir bilemem ama, 9 aylıkta bu kadar parlakken fazla söndürürse tuhaf kaçar. Sadece döviz kurunun yılı düşük kapatması karı biraz azaltabilir.

Hissede çok profesyonel bir operasyon devam ediyor. Amacı ne, yöneteni kim bilmem ama, ehil eller işlem yapıyor o kesin.

Benim bu borsada en güvendiğim hisse sarky, portföyde revizyona gittim. Bütün parçalar yenilendi, bir tek sarky sabit.

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bis 126....

Başka kağıtlarda para kazanacağız ki sarı kızın başlık parasını ödeyelim.

8. Madencilikte dijital sistemlere yatırım

Dönmez, salgınla birlikte otonom ve dijital sistemler ile uzaktan çalışma sisteminin madencilik sektöründe de uygulanmaya başlandığını ifade etti, 5G teknolojileri ve dijital sistem yatırımlarının dünyada artarak devam edeceğini ve nikel, bakır, kurşun ve çinko gibi metallere olan ilginin daha da artacağını söyledi.
    https://www.aa.com.tr/tr/politika/ba...iyoruz/2086489
    Bu yılın başında temeli atılan Çinko Metal Külçe Üretim Tesisi ve diğer yatırımlarla Türkiye'nin gelişmelerin gerisinde kalmayacağını vurgulayan Dönmez, "Madencilikte uç ürünle farklılaşacağız. Milli Enerji ve Maden Politikamız doğrultusunda küresel gelişmeleri dikkate alarak madencilikte yeni adımlar atmayı sürdüreceğiz." dedi.
    Yarın, geride kalan hayatımızın ilk günüdür.
    https://youtu.be/fSYa4PZh5rU

Sayfa 198/326 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •