Sayfa 233/326 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bakır ilk ceyrek kapanışında 3950 dolar civarı, dolayısıyla stok miktarına göre düz mantık %10 stok değerlemesi yaratabilir. Buda yaklaşık 70 milyon yapıyor. 4.77 civarı bir bakır Haziran sonunda da olursa o zaman 6 aylık kar rakamı çok iyi etkilenebilir.

Bakır fiyatıyla hisse fiyatını direk ilişkilendirmek yerine bilanço ile ilişkilendirmek daha doğru olur.

En önemli mesele zirvelerin sürekli yenileniyor olması bugün 16.54 olan zaten zirveyi, 17.12 yaptık hadi hayırlı olsun dükkanı bir süre kapatabiliriz
    Dükkanı erken kapatmışız, aç aç kepenkleri

2. 2-3-4 liralardan param oldukça alırken hisse ile ilgili en çok eksikliğini hissettiğim şey yabancı payının çok çok az olmasıydı. Şükür ki son aylarda güzel bir yabancı ilgisi başladı. Özellikle bu fiyatlarda iken başlaması ayrı güzel. Yatırımcılara hayırlı olsun.

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Çıktığın yerde biraz dursaydin.

4. 17.20 kırarsa ve orda bir iki seans kalırsa ilk hedef 22.00 sonra sonrasını ben bilmem, Cevahir bilir
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

5. Sayın Melih Bey,

Ben aklımdaki rakamı buraya yazarsam çoğu kişinin aklı karışır....

Şu bilançoyu da bir görelim...

Daha Bulgaristan Almanya ABD topa girmedi...

Daha yeni yeni hisseye tam adapte olmaya sahip çıkmaya başlayanlar var ve bunlar kuşlu sitede o kadar çok belli oluyor ki...

Bana en çok garip gelen şu...

Neden bu sene genel kurul öncesi destek talebinde bulunmadılar ve neden artık alım satım bildirimi gelmiyor....

Çaycı tamam yeter mi diyor...bitti mi iş..

Ama şu da var

Borsa da Hala bedavadan daha ucuz bedava hisseler var ...

Birinin içinde banka olmasa dalarım....

Hatta orada yazıyorsun çok doğru ve güzel isabetli tespitlerin var.

Ama şunu da unutma kader neden müsaade veriyor..

Sesli düşüncemizi ifade için yazıya döküyoruz...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Sayın Cevahir biliyorsun sarku 100 milyon dolar iken bas bas bağırdık yalı fiyatına böyle 8 alt şirketli 7 milyar cirolu bir şirket olur mu diye.
    Neyse ki şimdi 600 milyon dolara yaklaştı biz de biraz nefes aldık. İnşallah ciro=pd olur,
    Sizin dediğiniz gibi üç beş yıl önce çok çok pahalı olan bazı şirketler bugün bedavaya düştü.
    Ancak onlarda büyük yabancı fonları var ve robotlar çalışıyor. Fiyata baktıkları Yok işlerine geldi mi bedavaya basıyorlar.
    Tcell, Arçelik, Koçhol, sahol bunların bazıları,
    Bu kağıtların İşlem hacimleri yüksek olduğu için çok güzel robot çalıştırıyorlar ama gerçek yatırımcı için de fırsat oluşturuyor.
    Herkese sağlıklı günler ve bol kazançlar dilerim.
    Son düzenleme : arpaci55; 17-05-2021 saat: 12:21.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sayın Cevahir biliyorsun sarku 100 milyon dolar iken bas bas bağırdık yalı fiyatına böyle 8 alt şirketli 7 milyar cirolu bir şirket olur mu diye.
    Neyse ki şimdi 600 milyon dolara yaklaştı biz de biraz nefes aldık. İnşallah ciro=pd olur,
    Sizin dediğiniz gibi üç beş yıl önce çok çok pahalı olan bazı şirketler bugün bedavaya düştü.
    Ancak onlarda büyük yabancı fonları var ve robotlar çalışıyor. Fiyata baktıkları Yok işlerine geldi mi bedavaya basıyorlar.
    Tcell, Arçelik, Koçhol, sahol bunların bazıları,
    Bu kağıtların İşlem hacimleri yüksek olduğu için çok güzel robot çalıştırıyorlar ama gerçek yatırımcı için de fırsat oluşturuyor.
    Herkese sağlıklı günler ve bol kazançlar dilerim.
    Büyükler büyük sıkıntı, hepsi altın gibi hisseler ama baskı büyük. Arpacı bilir zaman zaman tcell e girip çıktığım olur. Ama hiçbir zaman bulamadım aradığın potansiyel yükselisleri. Sahol de kezza öyle piyasaya göre ucuz deriz, bir bakmışsın spekülatif hisselerden daha fazla düşmüş, e hadi piyasa geri topladı yüksel yoo ben bu fiyatı çok sevdim yükselmem. Arçelik ve kchol e çok bulasmadım. Sadece bir kez iyi bir bilanço sonrasında bir iki gün arclk tuttum o kadar. Piyasada değerinin altında iskontolu güzel hisse çok da, değerini bulmaya hevesli hisse az, sarky değerini bulmaya hevesli bir hisse, ve o bulacağı değer şirket büyüdükce daha da büyüyecek.

Ben teknoloji hisselerini seven birisiyim. Teknoloji +girişim sermayeleri +sarky şimdilik bana yetiyor. Büyük şirket ortağı olmak zor. Küçük şirket ortağı olup büyümesini hayal etmek daha güzel

8. Mesele şu; borsa trendinin orta vadedeki yönü...
    Dünyada bakıra olan talebin müthiş artacağı ve hatta üretimlerin bu talebe yetişmekte zorlanacağını söylemek abartı olmaz.
    Ancak, Orta ve uzun vedede Borsa endekslerinin yönünü tam olarak kestirmek zor.
    ABD'de yüksek gelen enflasyon sebebiyle ABD faiz arttırımının daha kısa sürede artacağı varsayımları dünya borsalarını bir anda çökertmeye yetti.Ardından FED yetkililerinden gelen teskin edici açıklamalar şimdilik vaziyeti düzeltti.Yani bildiğiniz gibi ekonomide biz bize değiliz.
    Gördüğüm şu; Çaycı senetle top gibi oynuyor.Zira senet hem müthiş toplanmış, Ayrıca, borsada alıcı da yok.Senet hareketi bunu zaten açıkça belli ediyor.
    Diyeceğim o ki,bir an trend beni ilgilendirmiyor diyebilsem ve dahi uzun süreli yapabilecek kadar genç olsaydım,Sarky'nı yatırım için tek geçerdim.

Sayfa 233/326 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •