Sayfa 312/326 İlkİlk ... 212262302310311312313314322 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by temhay Yazıyı Oku
    ben hayatımda bu kadar büyük firma olupta bu kadar haraketsiz ve hacimsiz kağıt görmedim.
    Şu an hissenin düşmeden tutunması bile bir lütuf, genel resme de odaklanmak lazım, bakır vb emtialar, son bir yılın en düşüğünde, bakır fiyatının düşüşünün 6. Aylık bilancoya iyi yansımayacağı aşikar. Stok değerlemede çok ciddi bir eksi olacak, bunu biliyoruz. Biten çeyrekte kar yazması için yönetimin mucizevi işler yapmış olması gerekir. Bakır fiyatı ile sarky fiyatı biraz gecikmeli korelasyonla hareket ediyor. O nedenle ben bugün hisseden tamamen çıkmayı tercih ettim. Zaten elimde tuclk ve yksln var. Portföyde 3. tane sanayi hissesi tutmak riskli geldi. Muhtemelen bakır fiyatları duzelirse yada 6 aylık bilançoyu beğenirsem geri dönerim. Sonuçta sarı kıza aşkımız devam ediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Şu an hissenin düşmeden tutunması bile bir lütuf, genel resme de odaklanmak lazım, bakır vb emtialar, son bir yılın en düşüğünde, bakır fiyatının düşüşünün 6. Aylık bilancoya iyi yansımayacağı aşikar. Stok değerlemede çok ciddi bir eksi olacak, bunu biliyoruz. Biten çeyrekte kar yazması için yönetimin mucizevi işler yapmış olması gerekir. Bakır fiyatı ile sarky fiyatı biraz gecikmeli korelasyonla hareket ediyor. O nedenle ben bugün hisseden tamamen çıkmayı tercih ettim. Zaten elimde tuclk ve yksln var. Portföyde 3. tane sanayi hissesi tutmak riskli geldi. Muhtemelen bakır fiyatları duzelirse yada 6 aylık bilançoyu beğenirsem geri dönerim. Sonuçta sarı kıza aşkımız devam ediyor.
    vallaha hocam bakır fiyatlarının yükseldiğini gördüklerinde sana zaten fırsat vermezler. 2 günde uçururlar.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

3.  Alıntı Originally Posted by temhay Yazıyı Oku
    vallaha hocam bakır fiyatlarının yükseldiğini gördüklerinde sana zaten fırsat vermezler. 2 günde uçururlar.
    Sarkuysan bakır ithal eden ve bakır satın alan bir kuruluş. Hurda bakırı topluyor işliyor ve %3-5 gibi kar ile satıyor. Çok yüksek bir alım satım hacmi var ve bunu dengelemek için Londra vadeli borsasında al sat kontratları işlem görüyor. (Karlı olan benim zararda olan şirketin.)
    Bakırın yükselmesi algı yapıyor ve hisseyi yükseltiyor ama gerçekte sarkuysanın işine gelen bir durum değil.
    Bakır fiyatlarının yükselmesi değil de çağımız yeni teknolojilerde bakırı çok fazla kullanır duruma geldi bunun sarkuysanın çok faydası olur.
    Bilginiz oldun istedim,
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. Elektrikli otomobil yatırımları. Bu kağıdı etkilemez mi?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. öncelikle bende tek lot yok, ama bilançosunun benim beklentimden çok daha iyi geldiğini söyleyebilirim, demek ki bakırın değer kaybettiği (stok değerlemesinin kötü olduğu), dönemlerde de sarky kar edebiliyor. bilanço gayet güzel. Gerçi piyasa 1. ceyreği kıstas alıp daha zayıf geldi diye olumsuz fiyatlayabilir bu bilançoyu. Bu bence yanlış bir bakış açısı olur, olumlu olarak algılanması gereken bir bilanço.

Benim yatırım kararım açısından değerlendirirsek bakır fiyatındaki düşüşü kıstas alarak hisseyi çok dip noktalarda sattım. 13.19 civarı birşeydi hatırladığım kadarıyla. Rasyonel olarak doğru gibi gözükse de aslında yanlış bir karar verdiğim ortaya çıkıyor. Pörtföye iyi katkı sağlayacağı bir dönemde sarkuysandan vazgeçtim. Yerine tuclk ve yksln tutmayı tercih ettim. Fakat bunları da sarky ile kıyasladığımızda daha düşük bir performans sergilediler.

Sarkuysan a dönmek nasip olacak mı bakalım, bir arkadaş söylemişti sen önünü (bilançoyu) görene kadar sarkuysanı alıp götürürler zaten, söylediği gayet doğru benim alternatif yatırımlarıma yaklaşık %8 civarı bir fark attı, çok büyük bir fark sayılmaz pzartesi elimi sarky için al tuşunda hazır tutacağım

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sarkuysan bakır ithal eden ve bakır satın alan bir kuruluş. Hurda bakırı topluyor işliyor ve %3-5 gibi kar ile satıyor. Çok yüksek bir alım satım hacmi var ve bunu dengelemek için Londra vadeli borsasında al sat kontratları işlem görüyor. (Karlı olan benim zararda olan şirketin.)
    Bakırın yükselmesi algı yapıyor ve hisseyi yükseltiyor ama gerçekte sarkuysanın işine gelen bir durum değil.
    Bakır fiyatlarının yükselmesi değil de çağımız yeni teknolojilerde bakırı çok fazla kullanır duruma geldi bunun sarkuysanın çok faydası olur.
    Bilginiz oldun istedim,
    Cok tesekkurler degerli yorumlariniz bilgilendirmeleriniz icin saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. Merhaba Sayın Dostum

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Bilginiz oldun istedim,
    Sizin buralarda olmamanız tüm Sarıkız yatırımcılarını susturdu. Biraz tecrübe birikimlerinizi ve neler olduğunu anlatmanıza bir bilen olarak ihtiyacımız var. Çaycı % 50 yi çevresiyle tamamladı tahminim. Biz yetim kaldık.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by dostum2 Yazıyı Oku
    Sizin buralarda olmamanız tüm Sarıkız yatırımcılarını susturdu. Biraz tecrübe birikimlerinizi ve neler olduğunu anlatmanıza bir bilen olarak ihtiyacımız var. Çaycı % 50 yi çevresiyle tamamladı tahminim. Biz yetim kaldık.
    Saygılar.
    Sayın dostum nerde olursak olalım bir gozumuz hep sarku da
    Vefa borcumuz var. Borsanın kötü olduğu bir dönemde Dolar bazında 4/5 kat kazandık buna da şükür.
    Dünya fonlarının dikkatini çeken Sarku bir süre buralardan güç toplayacak .

Özellikle Kastamonu Hanönü projesi devreye girdiğinde herşey farklı olacak .
    Bu sarku ya yaradığı kadar ülkemiz için de çok faydalı olacaktır.
    Bol kazançlar diliyorum.

Sayfa 312/326 İlkİlk ... 212262302310311312313314322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •