Sayfa 82/326 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 649 - 656 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

Ben de beğenmedim bakır fiyatları uygulamasına rağmen kar çok düşük

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Serdardm79 Yazıyı Oku
    Ben de beğenmedim bakır fiyatları uygulamasına rağmen kar çok düşük
    bilançodaki kar hikaye. çaycı önce sağa sola bakıyor, baktı ki kağıt gidiyor elinden kaçacak hemen üç rakamla oynayıp kağıdı tutuyor. Yoksa YK üyeleri paylarını nasıl artıracak? 7 milyar cirolu 8 alt şirketli bir firmayı kim 130 milyon dolara verir ki? Alıma devam elbet bir gün bu virgül düzelecek.

3. Sen nasıl bir sarıkız'sın ki bu kavga da hiç kur yapmıyorsun....

Ve neden

Gücün ne....

Her Büyük gibi sabır mı

Ama unutma.....

Abdullah Yeğin ağabey ;

"Cenab-ı Hak Adil-i Mutlaktır. Acele etmez"

Ytd....

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Sarkuysan'ın endekse ayak uydurmamasının açıkça gösterdiği şudur; Borsayı uçuran gerçek alıcılar değil,speklerin kendi al ver'leridir.
    Sarkuysan gibi bir senet hala buralarda durabiliyorsa ve yatırımcı bu senedi bu fiyata bile almıyorsa oturup düşünmek lazım.
    Ancak, sarkuysan'ın yükselmeyişi gerçek yatırımcı için de çok olumlu demek yanlış olmaz.Zira buradan bu endekse rağmen alım fırsatı veriyor.
    32 günlük faizlerin 10.5'a düştüğü ve bundan sonra da daha da fazla düşeceği beklentisi varken Sarkuysan'ı satıp parayı ne yapacağım?
    Evet,ekonomi içler acısı olduğu gerçek.Ancak Sarkuysan'ın pazarı hep canlı.
    Bilançoya gelince; 9 aylık bilançoların denetimsiz olması sebebiyle istenilen kaydırmalar rahatlıkla yapılıp kar az gösterilebiliniyor.
    Zaten 9 aylıkta böylesi bir oyunun oynanacağını önceki yılları bilenler tahmin etmiş olmalılar.
    Sarkuysan'ı artık arsa almış gibi düşünmenin zamanıdır derim.
    Son söz; dünya kadar malın olacağına fındık kadar Sarkuysan'ın olsun.Ne mutlu Sarkuysan'ım var diyene!

5. Trabzon Sürmene'li bir abiniz veya kardeşiniz olarak (dün 66 bitti).Ancak bizim yörede bizim oralarda olabilecek bir fıkra veya olan bir olayı anlatarak başlayayım;
    Hoca camide her gün; "muhterem çemaat karilarunuzun kıymedini pilun" diyormuş.Bir gün cemaatten birisi ;Hoçam,pize hep poyle karilarunuzun kıymedini pilun teyisunuz.Niçun?
    Hoca hemen cevap vermiş; " karilarunuz olmayaydi piripirunuzi tüzerdunuz"
    Şimdi baştaki bu kıçlarının kılları ağırmış ve benden moruklar hem bilanço hem para güçleriyle gerçekte bu alıcısız ortamda senedi pekala baskılayabiliyorlar.Neredeyse hergün sürekli alıyorlar.Evet hisse payları büyük olduğundan büyük temettü alıyorlar ama bir de işin bir boyutu var ki yıllardır bunu bilançoda hiç görmedim. Bakır üretimi sırasında hatırı sayılır altın da elde ediliyor. Bu altınları gören duyan var mı?
    Bugün küçük de olsa bir haraket yaptı.Ama ne yaparsa yapsın bundan sonra Sarkuysan'a demirbaş veya arsa gözüyle bakmanın zamanı bugündür diye düşünüyorum.
    Yani, malunuzun kıymedini pilun.
    "Ve malını ellere,vur hötünü yerlere" durumuna düşmeyin derim.

6. 'sarıkız' neşelenmişsin...

Vaktin geldi seni istemişler de....

Gitmek mi istiyorsun...

Ciro=pd ne mi Virgülle mi varmak istiyorsun.

Halbuki herkesin senin peşinde olduğu çok güzel bir 'sarıkız'dın..

Ytd...

......
    Güya nasılki bir padişah-ı zîşanın bir yaver-i ekremi mütenevvi hediyelerle muhtelif akvamın mecmaı olan bir şehre geldiği vakit, her taife onun istikbaline bir mümessil gönderir; kendi taifesi lisanıyla ona "hoş-âmedî" eder, onu alkışlar.
    Mektubat

7. Trabzon Sürmene'li bir abiniz veya kardeşiniz........

Bir Sürmene' li olarak bende size merhaba diyorum...
    ......

Eskiden buraların tadı çok güzeldi

Çok kavgalar ederdik..

Çok kez profillerimizi yeniledik...

Sarıkız sayesinde helalleşeceğiz gibi....

Hadi inşaallah..

Ya Allah Ya bismillah...

Ytd dir.....

Takip ediyordum her gün şirket yetkilileri Kap'a pay alımı bildiriyorlardı bu alım miktarları 20.000 veya 25.000 civarıydı ama bugün yani 21 Kasım'da Kap'a bildirdikleri alım miktarı baya dikkatimi çekti çünkü bu seferki alım miktarı 51.172 olmuş. Kısacası güzel günler yakındır inşallah.

Sayfa 82/326 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •