Sayfa 94/326 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2604 madde; 745 - 752 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Behzat bey günü geldi...her hisse gününü bekler ölüm gibi...
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Yürü dilber yürü ömrümün varı
    Eridi kalmadı dağların karı
    Günde on beş kere gördüğüm yâri
    Aylar yıllar oldu göremez oldum

Hicaz olanı değil. Uşşak olanı bu.
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Senet hareketini an be an izleyen arkadaşlar gerçekte alıcının olmadığını,ama yukarı ve aşağı giderken de ver de kaça verirsen ver algısını almışlardır mutlaka.Uzun süredir borsa izleyenler bu duruma alışkındır elbet.
    Az önce TEBBANK'ın bir reklamını gördüm; tanışma faizinin %11 olduğu reklamı vardı.Yani o da tanışma faizi.Tanıdığına faiz muhtemelen ya 9 ya 10.
    Peki,hükümetin 2020 enflasyon hedefi ne? %10.1.Buna göre faiz reel getirisi eksi.Vay nakit parası olanın haline!
    Peki,faizin düşmesi iyi mi? hem de nasıl! Ben burada faiz konusunda asla olumsuz eleştiri yapmıyorum.Avrupa'da faizler eksi.Yani orada da yatırdığın paradan az alıyorsun.İşine gelirse...
    Peki,şimdi bu durumda ben Sarkuysan'ı tutmayacağım da neyi tutacağım? tutmazsam zaten neyi tutacağımız da ortada.
    Biraderime hatırı sayılır senet aldırmıştım.Bugün borsa düşüşe geçmeden hepsini sattırdım.Düşeceğine adım gibi emindim.Ama ona sadece Sarkuysan'ı satmayacaksın dedim.O demirbaş dedim.O yıldız dedim.Borsa dediğim gibi düşünce birader benim müneccim olduğumu sandı.Oysa, sadece yılların tecrübesi idi.Muştları tanıma tecrübesi...

3. Behzat Ağabey, bu demirbasin yanına kardeş lazım. Var mı dikkatinizi çeken?

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    Behzat Ağabey, bu demirbasin yanına kardeş lazım. Var mı dikkatinizi çeken?

Değerli kardeşim; bu soruyu 10 gün önce sorsaydınız size 5.90'dan Soda ve 6 TL den İŞC alın derdim.Bu iki senedin temellerini ve grafiklerini incelerseniz büyük çıkışa asla ayak uydurmadığını görürsünüz.Ama 10 günde bu iki senet de yol kat ettiler.
    Bakın bugün faiz düştü ama borsayı da eksiye geçirdiler.Pamuk ipliğine bağlı bir borsa.Birçok senet astronomik rakamlarda.Yani şimdi biz faiz çok düştü diye şayet borsaya bodoslama dalarsak mahvolabiliriz.
    Önümüzde çok riskler var.Doğu Akdeniz ve Libya meselesi,ABD nin yeni açıkladığı yaptırımlar meselesi,ABD nin muhtemelen 2021 de resesyona girme olasılığı,imzalanan ÇİN ABD birinci faz anlaşmasının asıl problemlere konu olan çözümleri barındırmaması ve onların asıl ikinci faz anlaşmasına kaldığı,ülkemiz ekonomisinin hala iyi olmadığı ( dün bile iç ve dış talep yetersizliğinden Hundai fabrikası üretime bir ay ara verdi),İran ABD meselesi, Kurların düşük gidip ihracatta ve turizmde rekabeti zora sokması,AB'de sanayi üretiminin düşmesi ve özellikle Almanya'nın son 6 yılın en düşük büyümesini yapması ve daha sayılabilecek bir yığın risk var.
    Bu durumda borsa her an tepetaklak olabilir.Ama hem de ne tepetaklak.Yani satış manyağı yapabilirler borsayı.Bu sebeple bizim gibi küçük yatırımcıların borsaya girme zamanı değil.İstediği kadar yukarı gitsin,bizim için zamanı değil.
    Biz ancak borsa geberdiği zaman geleceğiz.Ve ayağımızla şöyle bir dokunup geberip gebermediğini iyice kontrol edeceğiz ve ondan sonra mal almaya başlayacağız.Baksanız ya; Akbank'ta azınlık hissedarları 102 milyon lot mal satacaklar.Halk Bankası aldığı kendi hisse senetlerini borsada (27 milyon lot) sattı.
    Bu sebeplerle borsa yukarı da gitse şahsen alım tarafında değilim.Ancak,az miktar mal alıp satarak günlük işlem yaparım o kadar.

Şimdi peki madem Sarkuysan'ı neden tutuyorsunuz diye sorarsanız;O'nun yeri başka.Zaten ucuz aldım.Ve beklentimi henüz kaşılamaktan çok uzak.

İşte, değerli kardeşim,söyleyebileceklerim bunlar.Selam ve sevgilerimle...

5. Teşekkür ederim Behzat Ağabey, Soda elimde var, uzun zamandır tutuyorum.
    Risklerden bahsetmişsiniz yazınızda. Bizler küçük yatirimciyiz, faizin bu kadar düştüğü bir yerde ve borsaya giriş yapılmayacağını da ifade ettiğiniz durumda yatırımcı ne yapsın? Farkındayım borsa son birkaç ayda çok çıktı ama bazı senetler hâlâ iki yıl öncesine ulaşamadı-Soda da buna dahil- Herkes bir düşüş bekliyor, ben de dahilim buna. Ya düşmezse ? Endekste, 93 binde kocaman bir GAP var, o ister istemez korkutuyor yatırımcıyı.

6. Bir Mendil Aldım Dereden
    Yolum Geçmez Yar Buradan
    Bin Bir Derdim Var Yaradan
    Güzel Seni Çok Özledim

Üç Ay Oldu Yol Gözlerim
    Hakikattir Bu Sözlerim
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7. Bugün yayımlanan bir haberde ; 2019 yılında dünyada elektrolitik bakır 30.000 ton açık vermiş.Yani üretim tüketimden az.
    Ayrıca AB'de elektrikli araç üretimi ile ilgili olarak 2020 yılında üretici firmaların büyük atak yapacaklarına dair bilgiler var.
    Bizim Sarkuysan speki de hala 5,28'lerde debelleşip duruyor.

8. birçok hisse 3-5 katladı... debelenip duruyor sarkuysan... 6-7 milyar ciro ile... birisi 3-5 bin lot alınca tepesine çöküyorlar yüklü lotları üste yazarak.. pis spek.. tersi kötü.. temettüyü bölüşmek istemiyorlar...

Sayfa 94/326 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •